Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

od sfanto » Pia 20. Nov 2020 18:06:18

ano ano pozeral som, hej hej vsak preto podla mna bude zatazko si nejaku partiu vybrat, na tom si budem musiet dat extra zalezat, ale tak som rad, ze aspon krytina je vybrata
sfanto

od hanbak » Pon 23. Nov 2020 12:37:44

Sfanto nájdeš, neboj nič. Treba si prečítať nejaké tie referencie a na základe toho si vybrať pokrývačov. Krytinu si dobrú vybral, kvalitnú, takže toho sa netreba báť, že v tom by si spravil nejakú chybu, to vôbec nie!
hanbak

od sfanto » Pon 23. Nov 2020 20:02:52

hej hej s tou som stotozneny na 100% kedze aj mnohi znamy ju maju a referencie boli skvele. uz som sa dostal aj k nejakym partiam, tak hadam vsetko teda strecha dopane super
sfanto

od hanbak » Uto 24. Nov 2020 12:15:55

Sfanto fajn potom, držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Ak už nepotrebuješ ohľadom ničoho poradiť, tak sa s tebou rozlúčim, maj sa pekne a nech sa na dome darí :Up: 8-)
hanbak

od sfanto » Uto 24. Nov 2020 16:54:41

hanbak píše:Sfanto fajn potom, držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Ak už nepotrebuješ ohľadom ničoho poradiť, tak sa s tebou rozlúčim, maj sa pekne a nech sa na dome darí :Up: 8-)

dikes mozno sa daco este najde, no ted neviem heh
sfanto

od krokid » Uto 24. Nov 2020 21:12:00

Je ešte nejaký dôvod okrem hmotnosti a rýchlosti, prečo si ľudia vyberajú plechovú strechu? U nás na mňa minule vybehol, že to mi nevydrží tak ako klasická škridľová strecha
krokid

od fulol » Str 25. Nov 2020 12:40:46

Budem sa opakovat, ale znovu napisem, ze medzi najvacsie vyhody plechovej stresnej krytiny patri jej nizka hmoznost a moznost velmi rychlej aplikacie na strechu. Prave nizka hmoznost predurcuje plechove stresne krytiny na rekonstrukcie starsich objektov, kde pre pokrocily vek stavby a teda aj samotneho krovu majitel nemoze pouzit tazke krytiny. S nizkou hmotnost plechovych krytin suvisi aj dalsia vyhoda a to uspora dreva pri vyrobe krovu, ktory nemusi niest tazke krytiny. Plechove krytiny sa taktiez vyznacuju nulovou nasiakavostou a ich presnost spociva aj v tom, ze su velkoformatove, co usetri cas pri ich montazi. Spravna montaz je alfou a omegou! Pred montazou je potrebna kontrola krovu, pri ktorej treba prihliadat na rovnobeznost odkvapovych stran, pravouhlost krovu a dlzku spadov. Ale to uz pokryvaci vsetko vedia, takze viac vam k tomu nebudem zbytocne vypisovat. Aj tak som sa uz dost rozpisal :D
Obrázok užívateľa
fulol

od krokid » Str 25. Nov 2020 17:14:31

No to teda hej si mal dlhú chvíľu. Vidíš napríklad o tej nasiaknutosti som nevedel. To potom znamená, že by sa na nejak nemusel držať napríklad ani mach? Tam sa asi nemá kde uchytiť.
krokid

od fulol » Štv 26. Nov 2020 18:08:07

Tak chcel som napisat vsetko, co je potrebne aby ludia vedeli. Mne to nevadilo, rad pisem 8-) Presne tak ako si napisal, na ocelovych krytinach sa nedrzi mach, lebo sa nema kde.
Obrázok užívateľa
fulol

od Kuric20 » Štv 26. Nov 2020 19:16:33

mne napriklad tvoja odpoved pomohla moc, lebo sa priklanam k tomu materialu stresnej krytiny a len si ma presvedcil, ze to nakoniec bude ta spravna volba
Kuric20

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia