Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

priecky z ytongu

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

priecky z ytongu

od bedna » Pon 23. Apr 2012 22:51:38

Ahojte,

chcel by som sa poradit o hrubke priecok pre stenu kde chcem viest vodu a odpad z umyvadla. Bude mi tam stacit 100mm, alebo ich mam dat hrubsie ? Na tychto prieckach by zaroven mala byt zavesena aj kuchynska linka, tak mozno aj toto este zavazi.
A este jedna otazocka .. ako je na tom ich 100vka v izolovani hluku ? (pracka napriklad).

Za odpoved vdaka.
bedna

Re: priecky z ytongu

od Mr. panelak » Str 25. Apr 2012 14:34:18

My mame jadro robene zo 100mm priecok a mame tam z jednej strany osadene umyvadlo a z druhej linku. Vsetko drzi a zatial nic nepraska :) . Co sa týka hluku tak to tazko povedat, pracku z kupelky pocujeme dost, no to moze byt aj sirenie hluku po paneloch. A ked sa zavru dvere tak hluk dost klesne. :mrgreen: to tak zo skusenosti ..
Mr. panelak

od pump » Str 25. Apr 2012 22:25:20

Ja som sa nedavno rozhodoval o podobnej veci a dosiel som k tomuto.. Priecky ytong tlmenie hluku:
- 75mm .. 34 dB
- 100mm.. 37 dB
- 125mm.. 39 dB

Co sa hluku týka, je to zhruba takto:
- nepocujeme :).. 0 dB
- šuchot lístia.. 20 dB
- pohoda pre spanok < 25 dB
- ladnicka.. 40 dB
- hovorene slovo.. 60 dB
- pracka normalne / zmykanie - 57 / 75 dB

Tj. klasicka priecka dokaze zvuk znizit na unosnu uroven, ale ak vyzadujete ticho (napr. od zmykajucej pracky) tak tu pracku umiestnite aspon cez dve priecky ;).. ja som ju nakoniec dal do tech. miestnosti namiesto do kupelky.
pump

od palo » Pia 31. Aug 2012 12:29:41

Dobry den, chcel by som sa poradit. Idem v murovanom dome dorobit priecku z ytongu a kolega spominal ze by sa to malo prepojit so starou stenou takymi plieskami. Je to potrebne ? Ak ano tak ako casto by som ich mal davat ? Za radu vopred dakujem. P.
palo

od m2 » Uto 04. Sep 2012 8:47:31

U mna to prevezovali roxormi. Davali tam po dve 6stky do kazdeho radu .. zatial to je OK ;).
m2

od zander » Pia 07. Sep 2012 15:22:13

:) tu je montážny návod od ytongu. Ofiko alternatíva vraví o prekotvení každého 2. radu plieškami + prikotvenie k stropu. Samozrejme kutilsky to ide aj inak ;) anie je to vždy zlee..

Stavebne postupy Ytong :
(steny, preklady, priecky, stropy, schody atd.)

ytong-stavebne_postupy.zip
Stavebne postupy Ytong (vseobecne)
(1.87 MiB) 411 krát
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander

od palo » Ned 09. Sep 2012 10:19:18

dik za rady. Ja sa teda asi pridrzim ytong verzie. P.
palo

od oondrejj » Uto 18. Dec 2012 22:00:44

ja som nikdy ešte nevidel priečky murované z Ytongu, v ktorých su roxory. Ale môže byť nevylúčujem takéto použitie. V praxi som sa stretol len s tým, že pri styku s obvodovým múrom bola ytongová priečka ukotvena plieškom tvaru L do steny, aby nedošlo ke jej porušeniu. 4o sa týka pevnosti 10 je dosť na osadenie políc a všetkého podstatného, samozrejme aj voda a elektrika v tom ťahaná je v pohode.
oondrejj

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť