Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

rada - strecha

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

rada - strecha

od lekvy » Str 16. Nov 2011 0:59:08

dobry den, chcel by som sa opytat...chcel by som prerobit strechu a dal som si vypracovat projekt, ale vsetko zavisi od penazi :lol: takze ak to nevinde, chcel by som aspon sam zateplit plechovu strechu (pod plechom je len latovanie), co okrem paropriepustnej folie, nobasilu (napr.) este potrebujem. A aka minimalna hrubka toho zateplovacieho materialu by bola vhodna.

V pripade, ze by to vyslo, chcel by som vymeniť krytinu. Objavil som na internete nejake solarne skridle. Je to pre mna novinka. Na akom principe to funguje?
zatial dakujem L.
lekvy

Re: rada - strecha

od .stm. » Str 16. Nov 2011 17:13:55

:) s tou cenou drzim palec .. no a co sa skladby tyka, tak smerom z exterieru je to:
- krytina
- latovanie a kontralatovanie (vzduchova medzera - prevetrávanie)
- poistna hydroizolacia (paropriepustná fólia)
- tepelná izolacia 2 vrstvy
- parozabrana (paro-nepriepustna folia)
- sadrokarton (alt. dreveny obklad a pod.)

Tie hrubky TI su 200mm pri novostavbe a 150mm pri rekonstrukcii. Ja by som odporucal min. tych 200 a viac s tym ze 1 vrstva ide medzi krokvy a 2.ide medzi kontra latovanie na interierovej strane. Ak bol krov nezatepleny odporucal by som, aby sa na to kukol nejaky projektant, ci ho po zatazeni novou skladbou nebude treba niekde zosilit (staticke posudenie).
A solarna skridla :) .. myslím ze fotovoltaika sa ako skridla este nerobí kvoli cene, ale existuju "krytky" na skridlu, ktore su navzajom poprepajane a maju tvar samotnej skridle. Vsetko to funguje ako tepelny kolektor s tepelnym cerpadlom (preteka tym tekutina – a z tepelnych ziskov sa ziskava energia).
Obrázok StM.
Obrázok užívateľa
.stm.
Administrátor

od rado.j » Str 21. Nov 2012 16:32:29

Najprv by som zacal skladbou strechy: Krokva, laty a debnenie. Je rozdiel aky typ plechovej strechy chcete pouzit. Napr pri type Lindap click, cize rovnejakobyfalcovanej, ktora ide na celodebnenie, musite pouzit specialnu 1cm foliu.
Pri izolacii bysom suhlasil so .stm. S tym, ze celkova hrubka izolacie 200 ,napr ISOVER lambda 0,36, je postacujuca. Ja by som ju vsak rozdelil na hrubku krokvy neviem aku mate:napr 80 a 120, s tym, ze by som najskor zaizoloval medzi krokvami a potom celoplosne.
Ak sa nachadzte v blizkosti KE, viem Vam nacenit na Ludove ceny mat aj pracu. Uvidite ze budete prekvapeny s celkovou cenou.
Rado.1stavebniny
rado.j

od oondrejj » Štv 03. Jan 2013 20:47:36

celkovou cenou ani nemusí byť, veď už keď si dá vypracovať v niekoľkých firmách cenové ponukdy tak hned bude jasné na aku sumu je reálne možné sa dostať. Keď som chodieval montovať strechy tak o skúsenosti viem že sa šetrilo kde sa dalo. Najmenej sa vymieňal krov a podobne lebo to tak lacná záležitosť nie je. Nehovoriac o solárnej krytine.
oondrejj

od igipop » Štv 07. Feb 2013 22:28:25

My sme mali krokvy vysoke 180mm a tolko sme dali aj izolacie medzi ne. Plus, tesar nam odporucil dat este 8cm laty napriec a to sme tiez este doizolovali, tak aby nesiel chlad cez tie krokvy. Tj. mame 260mm dokopy. Co tak ale sledujem v poslednej dobe, ludia davaju az 300mm izolacie.
igipop

od nicolas » Uto 13. Sep 2016 8:45:43

a aky mate nazor na belgicke sindle?
nicolas

od mara » Uto 13. Sep 2016 12:33:55

pokial su kvalitne tak fajn, lenze niektore firmy kvalitne nevyrabaju a tam nastava potom problem ze sindle ti dlho nevydrzia a zacnu sa poskodzovat
mara

od romulekus » Štv 06. Okt 2016 14:50:55

My máme už dlhé roky šindle a odporučil by som ich aj ostatným. Je to strešná krytina ktorá nie je až tak drahá a vyzerá dobre
Obrázok užívateľa
romulekus

od misulik77 » Pia 07. Okt 2016 11:01:02

Presne dal by som to vypracovať v rôznych firmách a podľa toho sa rozhodol. Lebo určite by sa dalo niečo poriešiť aj lacnejšie ak by si nechcel všetko z jednej firmy. Dalo by sa aj tak že od každého niečo. Skús :-)
misulik77

od brancici » Uto 25. Okt 2016 14:14:59

Presne poraď sa aj vo viacerých firmách a uvidíš, pretože dneska už to nie je taký problém pokombinovať aj viacero dodávateľov. Mal by si sa porozhliadnuť čo je teraz na trhu
brancici

Ďalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť