Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

rada - strecha

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: rada - strecha

od miloh » Uto 25. Okt 2016 15:05:32

Neviem osobne by som išiel len do overených značiek a dodávateľov.
miloh

od mino36 » Štv 13. Sep 2018 9:00:46

Podla mojho nazoru sa neoplati spekulovat nad nejakymi solarnymi skridlami a inymi stresnymi krytinami. Odjakziva bola a podla mna aj vzdy bude najlepsia palena skridla. My sme tiez spociatku rozmyslali nad niecim inym ale nakoniec sme sa prave k tejto vratili a vobec nelutujeme. Super vyzera na dome, ma dobre vlasnosti a vydrzi dlhe roky. Takze za mna odporucam palenu skridlu :Up: ;)
Obrázok užívateľa
mino36

od strapko » Štv 13. Sep 2018 13:53:27

a nad cim inym ste rozmyslali? a preco prave pre palenu ste sa rozhodli? daj nejake konkretne dovody na zaklade ktorych si si povedal, ze ideme do tejto! my uz cakame na stavebko a ideme stavat, tak sa mi tieto rady zidu:)
Obrázok užívateľa
strapko

od karlos36 » Pia 14. Sep 2018 9:41:53

@mino36 my mame tiez na dome palenu skridlu. Ktoru mate presne, ktory typ a aku farbu??
„Šťastný nie je kráľ či poddaný, ale ten kto našiel mier vo svojom dome.“
Obrázok užívateľa
karlos36

od darhhia » Pia 14. Sep 2018 12:46:08

Vidim, ze vsetci tu uz domceky mate dokoncene a pisete, aku kto ma skridlu a inu krytinu. No my mame opacny problem a potrebovala by som poradit ohladom nejakych veci. Este v novembri by sme chceli rychlo zakryt hrubu stavbu a nemame este vybratu stresnu krytinu :( :( Je mozne, ze mi to stihnu dodat? Kolko byva dodacia lehota? A podla coho mam vyberat? Prosim surne radte!!!!
Obrázok užívateľa
darhhia

od karlos36 » Pon 17. Sep 2018 11:54:23

@darhhia samozrejme, ze to ti stihnu dodat! Toho sa vobec nemusis bat, kedze su to este cele dva mesiace a stresnu krytinu (samozrejme zalezi od druhu a od stavebnin) ti vedia tak za cca tyzden dodat na stavbu. V niektorych pripadoch to byva aj viacej ale dva mesiace to nie je nikdy a nikde!! A podla coho mas vyberat? No zalezi aj od toho aky mas sklon strechy a aky tam mas krov. Aku tam mate teraz? A preto ju vlastne musite menit?
„Šťastný nie je kráľ či poddaný, ale ten kto našiel mier vo svojom dome.“
Obrázok užívateľa
karlos36

od darhhia » Uto 18. Sep 2018 12:05:49

Tak to si ma teraz velmi potesil Karlos ;) :) Teraz tam nemame este ziadnu, kedze staviame novostavbu a koncom oktobra by mal byt uz aj krov pripraveny a mohla by sa tam polozit skridla a kedze to chceme cele potom cez zimu nechat vymrznut tak sme si zmysleli, ze by to bolo super este stihnut aj zakryt. Preto sa teraz tak nahaname a rychlo vsetko zistujeme. Sklon strechy mame 15° kedze ide o bungalow. Vsetci ma ale plasia, ze na bungalow nie je vhodna skridla. Je to pravda? Aky mas na to ty nazor? Vyzeras byt taky mudry ;) ;)
Obrázok užívateľa
darhhia

od Opko » Uto 18. Sep 2018 15:03:33

darhhia píše:Tak to si ma teraz velmi potesil Karlos ;) :) Teraz tam nemame este ziadnu, kedze staviame novostavbu a koncom oktobra by mal byt uz aj krov pripraveny a mohla by sa tam polozit skridla a kedze to chceme cele potom cez zimu nechat vymrznut tak sme si zmysleli, ze by to bolo super este stihnut aj zakryt. Preto sa teraz tak nahaname a rychlo vsetko zistujeme. Sklon strechy mame 15° kedze ide o bungalow. Vsetci ma ale plasia, ze na bungalow nie je vhodna skridla. Je to pravda? Aky mas na to ty nazor? Vyzeras byt taky mudry ;) ;)

Ahoj Darhhia. Výrobcovia striech z pálenej škridly odporúčajú sklon strechy pre každý typ ich škridiel zvlášť. No tiež je dôležité ako je vyhotovený strešný plášť. Strechy z pálenej škridly sa dajú robiť už od sklonu 12°, lepšie je keď je okolo 16° ideálne až 22°. Pri "Vašich" 15° by sa muselo realizovať vodotesné podstrešie t.j. plné debnenie a kvalitnú hydroizolačnú fóliu aby vám strecha nezatekala.
Obrázok užívateľa
Opko

od darhhia » Štv 20. Sep 2018 13:50:14

Fuha :shock: :shock: :shock: Tak s tymto som po pravde nepocitala. Tym padom by boli vyssie naklady na taku strechu s palenou skridlou, ze ano??
Obrázok užívateľa
darhhia

od Opko » Štv 20. Sep 2018 15:03:23

darhhia píše:Fuha :shock: :shock: :shock: Tak s tymto som po pravde nepocitala. Tym padom by boli vyssie naklady na taku strechu s palenou skridlou, ze ano??

Mala by si vyššie náklady na strešný plášť ako pri vyššom sklone. Ale o koľko, to už by si sa mala poradiť s nejakým strechárom resp. priamo s jednotlivými firmami. Tiež by možno vedeli poradiť nejakú alternatívu ku pálenej škridle - niektoré plechové strechy sa snažia vyzerať ako škridlové :)
Obrázok užívateľa
Opko

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť