Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

rada - strecha

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: rada - strecha

od mino36 » Uto 02. Okt 2018 13:18:06

Karlos36 ano? Aj vy mate od nich skridlu? Super! ;) :) My mame typ: Figaro Deluxe a farbu sme vybrali sivu, tu glazuru lesklu. Vy mate aku? pochval sa aj ty 8-) :)
Obrázok užívateľa
mino36

od darhhia » Str 03. Okt 2018 10:38:37

Dakujem ti velmi pekne Opko za tvoje rady. Skusim sa obratit priamo na nejaku firmu a snad mi dobre poradia. Vyskusam najprv na nejake, ktora ponukaju palenu skridlu a ked to nepojde tak skusim nejaku inu alternativu ako si mi aj ty poradil. Vdaka este raz ;) ;)
Obrázok užívateľa
darhhia

od karlos36 » Pia 05. Okt 2018 8:51:33

@mino36 dobre ste vybrali :Up: :Up: Nam sa zase hned na prvy pohlad zapacila od nich skridla s nazvom Stodo, takze tu sme zvolili a odtien taky bridlicovo - cierny. A co sa tyka upravy, tak sme tiez zvolili glazuru, kedze na nej je najvyssi stupen povrchovej upravy. Ale to ty isto vsetko vies, kedze aj vam to hovorili, ze??
„Šťastný nie je kráľ či poddaný, ale ten kto našiel mier vo svojom dome.“
Obrázok užívateľa
karlos36

od mino36 » Pon 08. Okt 2018 13:52:38

Karlos36 jasne, ze to viem! Vedel som to dokonca este predtym ako sme isli do stavebnin, takze mi o tom nemuseli vela hovorit, kedze som vedel, co chcem od zaciatku! Ale tak zo slusnosti som si ich vypocul :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
mino36

od brankle » Str 10. Okt 2018 20:53:21

darhhia píše:Dakujem ti velmi pekne Opko za tvoje rady. Skusim sa obratit priamo na nejaku firmu a snad mi dobre poradia. Vyskusam najprv na nejake, ktora ponukaju palenu skridlu a ked to nepojde tak skusim nejaku inu alternativu ako si mi aj ty poradil. Vdaka este raz ;) ;)

Pekny vecer :) Len ma zaujali vase prispevky a chcel som vam napisat, aby ste mi potom dali vediet, co vam povedali firmy a pre ktory typ stresnej krytiny ste sa rozhodli. Velmi ma taketo veci zaujimaju a rad si o tom s Vami popisem ak budete ochotna ;) My momentalne prestavujeme dom a pred mesiacom sme robili aj novu strechu. No my sme davali palenu skridlu, ked je to starsi poschodovy dom a uz aj predtym tam bola skridla. Aspon takto v skratke aj o mne aby ste cosi vedela :) Pekny zvysok vecera este prajem :)
brankle

od kardior » Štv 11. Okt 2018 9:45:42

strechu hlavne treba dobru a kvalitnu vybrat, lebo strecha je alfou a omegou celeho domu! to si dobre zapamatajte!
kardior

od fukot » Uto 16. Okt 2018 13:01:30

dobrý deň. chcem sa poradiť ohľadom rekonštrukcie - výmeny strešnej krytiny - na staršom rodinnom dome. ide o klasický štvorec a typ "stanovej" strechy- 4 strany. aký druh krytiny je lepší - pálená alebo betónová tehla?? ide mi hlavne o hmotnosť keďže ide o starší dom. ak máte dobré skúsenosti tak dajte vedieť aj konkrétny druh krytiny, ktorý je dobrý. vďaka
fukot

od kardior » Štv 18. Okt 2018 11:10:48

fukot píše:dobrý deň. chcem sa poradiť ohľadom rekonštrukcie - výmeny strešnej krytiny - na staršom rodinnom dome. ide o klasický štvorec a typ "stanovej" strechy- 4 strany. aký druh krytiny je lepší - pálená alebo betónová tehla?? ide mi hlavne o hmotnosť keďže ide o starší dom. ak máte dobré skúsenosti tak dajte vedieť aj konkrétny druh krytiny, ktorý je dobrý. vďaka

pri starsej je potrebne brat v prvom rade ohlad na konstrukciu strechy. ak bol krov dimenzovany na pelenu skridlu, ma nosnost 55 az 60 kg/m2, co umoznuje bez obav vyuzit novu palenu stresnu krytinu. hmotnost palenej podla typu v rozsahu je priblizne od 40 do 55kg/m2. takze kludne mozes dat aj palenu, ktoru si tam mal doteraz. konkretny druh krytiny napriklad Tondach je velmi dobry. mam s touto krytinou doposial len dobre skusenosti.
kardior

od fukot » Pon 29. Okt 2018 15:00:11

vďaka za odpoveď. čo sa týka konštrukcie strechy, tak by to malo byť v pohode, keďže aj teraz tam je pálená škridľa ale stará, ktorá potrebuje súrne výmenu! podľa teba od nich je najlepšia? prečo si to myslíš?
fukot

od darhhia » Štv 01. Nov 2018 9:12:38

Dobry den Brankle :) Nerobi mi to vobec problem a budem rada, ked mi poradite aj vy nejake firmy a poskytnete osobne skusenosti. Tie su predsa najlepsie a najviac pomozu :) Ak smiem vediet, aky typ skridli ste na dom davali? A od koho ste skridlu brali? A smiem este vediet, aky sklon strechy tam mate? Sorry za tolko otazok ale ked si sa ponukol, tak ta trochu vyuzijem :D :D
Obrázok užívateľa
darhhia

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia