Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

od telemaniak » Pon 22. Okt 2018 9:46:05

darhhia píše:Aj na nizkoenergeticky dom moze ist stavebny material tehla?? :shock: :shock: To som fakt nevedela!!! My sme stavali z tehly ale nebudeme mat nizkoenergeticky domcek. Bude klasicky ale my sme taky chceli (to len aby ste si nemysleli, ze sa stazujem abo co). Tam ale musi ist nejaka specialna tehla, ze? Ta stoji aj viacej peniazi, nie??

a tak tehla má dobré tepelnoizolačné vlastnosti a tým pádom je vhodným materiálom na nízkoenergetický dom!
telemaniak

od petros » Štv 25. Okt 2018 15:40:13

my síce nízkoenergetický dom nemáme, máme iba klasický dom ale keďže vidím, že sa tu bavíte o tehle tak vám môžem napísať, že aj my z nej máme postavený dom. trochu nás odrádzali od tohto materiálu, že sa s ním ťažšie pracuje a podobne ale my sme sa nedali a som tomu rád. moji majstri sa nesťažovali na nič a v pohode s tehlou pracovali. aj rohy nám pekne spravili. konkrétne sme použili tehlu Porotherm 30 od wienerbergeru.
petros

od darhhia » Str 07. Nov 2018 12:59:43

V tom sa s tebou vobec nehadam lebo viem, ze ma dobre vlastnosti. Ved preto sme si ten material vybrali aj my na stavbu domu. Ale neodpovedal si mi na moju otazku, ci ked chcem dosiahnut nizkoenergeticky dom tak musim mat nejaku specialnu tehlu. Hm? Ci nevies odpovedat?
Obrázok užívateľa
darhhia

od martulina » Uto 13. Nov 2018 13:16:56

petros píše:my síce nízkoenergetický dom nemáme, máme iba klasický dom ale keďže vidím, že sa tu bavíte o tehle tak vám môžem napísať, že aj my z nej máme postavený dom. trochu nás odrádzali od tohto materiálu, že sa s ním ťažšie pracuje a podobne ale my sme sa nedali a som tomu rád. moji majstri sa nesťažovali na nič a v pohode s tehlou pracovali. aj rohy nám pekne spravili. konkrétne sme použili tehlu Porotherm 30 od wienerbergeru.

ked s tym materialom vedeli robit aj pred x rokmi, kedy nemali take nastroje ake su teraz, tak nech mi nikto nehovori, ze sa s tym materialom tazko pracuje! je to len lenivost robotnikov! my sice prerabame stary dom ale garaz sme si novu pristavovali a taktiez sme pouzili tehlu! moj manzel s bratmi to sami robili a nemali s tym ziadny problem! takze hentake reci vobec netreba pocuvat!
Obrázok užívateľa
martulina

Predchádzajúci

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť