Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

od martulina » Str 09. Jan 2019 10:20:30

petros píše:veď práve toto martulina som všetkým, ktorý sa tvárili za múdrych hovoril a hneď boli ticho :lol: tak ako si napísala, ide skôr o to, že stavbárov je už málo a aj tí, ktorý sú, tak si vyberajú a frflú, keď majú s ťažším materiálom robiť. ale mne to bolo jedno. veď som ich za to platil a neboli to malé peniaze, tak nech robia. áno? tak ty máš potom šikovného muža a švagrov :) dobre vedieť, keď budem niečo potrebovať, tak sa obrátim na teba :D :lol: z kade pochádzaš?

jj, mam velmi sikovneho muza a taktiez svagrov. dobre si aj moje sestry vybrali :D :) takto si navzajom pomahame a ked stavala segra, tak zase im bol moj muz pomoct. a vidis, oni tiez pouzili palenu tehlu Porotherm a nikto im nic nehovoril. je vseobecne zname, ze je to najlepsi stavebny material! kludne sa mozes na mna obratit alebo na mojho draheho. radi poradime. pochadzam z Bratislavy, preco?
Obrázok užívateľa
martulina

od nicolas » Pon 14. Jan 2019 15:29:00

alliano píše:NICOLAS:
Presne tak, ako pises. Uz sme dom vobec nezateplovali, kedze tato tehla ma nadstandardne tepelnoizolacne vlastnosti aj bez zateplenia. Ale ma aj kopu inych vlastnosti ako napriklad: ma vysoku poziarnu odolnost, ma vysoku pevnost murica, akumuluje teplo, vytvara spolahlivu ochranu proti vonkajsiemu hluku, atd. Cenu ti takto z hlavy neviem povedat ale ked budem doma, tak ti to pozriem. Snad nezabudnem, pripomen mi to ked tak, ok?

Aha, tak to je super, ze uz aj taketo tehly sa predavaju. O tom som ani nevedel. A oni sa tiez lepia lepidlom? Okey, budem rad, ked mi to zistis lebo ma velmi zaujima cena. No uz teraz viem, ze tam bude rozdiel a ze tato bude isto drahsia ako klasicka, len chcem vediet, ze aky cenovy rozdiel je medzi nimi.
nicolas

od alliano » Pon 21. Jan 2019 10:03:41

NICOLAS:
Na murovanie takychto tehiel sa pouziva specialna murovacia pena Porotherm Dryfix extra, ktora sa ale dodava spolu s tehlami, takze pri tom nebudes mat problem. Na zalozenie prveho radu tehal sa odporuca pouzit zakladaciu maltu Proti AM. A v zimnom obdobi zase nejaka ina, ale to je pre teba asi nepodstatne, kedze cez zimu neplanujes tahat mury, ci? Ale tieto spominane brusene tehly plnene mineralnou vlnou sa daju aj na maltu ale ide to o cosi pomalsie ako s tou penou. Co sa tyka tej ceny, tak ta je rozna. Ale cca kus takejto tehly vychadza cca 5€ ale to je 30tka. No aj tak ti cenu najlepsie oni povedia, kedze ti spravia cenovu ponuku a budes to mat na komplet. Lebo oni to maju vselijako porozdelovane.
alliano

Predchádzajúci

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť