Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

od mojoho » Uto 09. Apr 2019 8:04:46

Presne viem o com hovoris Trombolat12! Aj my sme si stavbou presli a teraz uz na to spominame len s usmevom ale tiez nam vela krat nebolo do reci, ked sme boli narobeny jak take somare :lol: :lol: A to vas preco chceli presvedcit? Ved tehla patri medzi najlepsi stavebny material. Aj my mame tehlovy klasicky dom!
Obrázok užívateľa
mojoho

od Trombolat12 » Str 10. Apr 2019 11:21:33

To ti neviem povedať, prečo nás chceli prehovoriť na iní materiál. Asi by mali z neho väčšiu províziu alebo čo. Vôbec som tomu doteraz nepochopil že prečo. No je mi to už viac menej jedno! A ktorú značku tehly ste použili? Wienerberger, Heluz alebo tú Leier?
„Najnepochopiteľnejšie na našom vesmíre je to, že je pochopiteľný.“ — Albert Einstein
Obrázok užívateľa
Trombolat12

od mojoho » Uto 07. Máj 2019 15:17:41

A vies, ze to aj mna napadlo, ze museli mat z nej proviziu? Lebo keby nemali, tak by im predsa bolo jedno z coho budem stavat. Ved to je moje rozhodnutie a ich do toho vobec nic nie je!!! Wienerberger - Porotherm sme nakoniec stavali ;) :) Tie ostatne mi moc nevonali a nebol medzi nimi velky cenovy rozdiel. Predsa len Porotherm je taka znamejsia tehla, viacej o nej pocut :)
Obrázok užívateľa
mojoho

od Trombolat12 » Str 12. Jún 2019 7:35:16

Presne ako píšeš! No mal aj tak smolu, keďže my sme už dopredu boli rozhodnutí pre typ stavebného materiálu. Super výber :Up: Aj my z nej máme postavený dom, ale to som už písal, takže sa opakovať nebudem 8-) :D
„Najnepochopiteľnejšie na našom vesmíre je to, že je pochopiteľný.“ — Albert Einstein
Obrázok užívateľa
Trombolat12

od lusindool » Pon 16. Sep 2019 11:08:02

Ahojte, mohli by ste mi poradiť, ktorú tehlu je dobré kúpiť keď nechceme zateplovať a chceme mať kvázi nízkoenergetický dom? Existuje taká nejaká? Teraz akurát riešime projekt, lebo chceme začať stavať menší bungalow, v ktorou už hádam zostarneme :lol: Architekt nám v tomto moc nevie poradiť, tak budem rada ak mi tu niekto poradí. Ďakujem ;)
lusindool

od Dammo » Pia 20. Sep 2019 9:04:51

Lucka to myslíš vážne, že architekt vám v tomto nevie poradiť? To je čo za neho? Veď v prvom rade by on mal vedieť! Ale pokiaľ chceš tehlu, ktorá bude vyhovovať požiadavke pre domy s takmer nulovou potrebou energie bez dodatočného zateplenia, tak by ste sa mali rozhodnúť pre brúsenú tehlu Porotherm 30 T Profi - táto tehla je určená pre omietané jednovrstvové obvodové nosné i nenosné steny hrúbky 300 mm s nadštandardnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vyrába sa v triede pevnosti P8. Dutiny tehál sú plnené hydrofobizovanou minerálnou vlnou a na murovanie sa používa malta. Toľko môj názor a rada, snáď som ti dobre odpovedal :)
Dammo

od adamys » Štv 26. Sep 2019 11:59:14

tak to je fakt divne, lebo nam to vsetko architekt spravil. presne sme mali v projekte zaznacene, ktora tehla bude akej sirky a podla toho sme stavali.
Obrázok užívateľa
adamys

Predchádzajúci

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia