Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Plastové či drevené okná

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Plastové či drevené okná

od frazzo » Štv 08. Dec 2016 11:35:47

Este mi napadla jedna vec ohladom starostlivosti o okna. To ako vyrobca -nalakuje- tie okna tak je to iny sposob akoby si ich clovek doma osetril. Ten sposob ktory pouziva vyrobca vydrzi ovela viac rokov aj ked je neviem ako velmi namahany pocasim :)
frazzo

od steuko » Pia 09. Dec 2016 11:13:54

Aky iny sposob mas na mysli? Lakovat alebo teda osetrit drevo sa da este nejakym inym sposobom ako nalakovat v podstate stetcom alebo nejakym takym sposobom? Hm?
O tom som teda este nepocul tak ma to celkom zaujima :-O
steuko

od frazzo » Pon 12. Dec 2016 17:41:30

steuko píše:Aky iny sposob mas na mysli? Lakovat alebo teda osetrit drevo sa da este nejakym inym sposobom ako nalakovat v podstate stetcom alebo nejakym takym sposobom? Hm?
O tom som teda este nepocul tak ma to celkom zaujima :-O

Ano je aj iny sposob. To vyuzivaju hlavne vyrobcovia pretoze tym zabezpecuju dlhu zivotnost okien, skus si http://www.fakro.sk/vyrobky/preco-fakro/predbiehame-buducnost/riesenia/ o tom nieco precitat. Je tam aj o tom ako je to s tym lakovanim okien, co pouzivaju vyrobcovi uz podla popisu ti dojde ze to ma na mile daleko od takeho bezneho lakovania okien :)
frazzo

od steuko » Uto 13. Dec 2016 21:45:48

Vdaka ti za radu aj za link. Idem si to precitat a povenovat sa teda tomu rozdielu. Je to pre mna zaujimave ze ty vyrobcovia ponukaju moznosti ake my by sme nevedeli v podstate nejako oknam zabezpecit, ochranit ich tak dobre. Potom sa nejako casom da takato ochrana aj zopakovat?
steuko

od hribikmajo » Str 14. Dec 2016 17:09:44

steuko píše:Vdaka ti za radu aj za link. Idem si to precitat a povenovat sa teda tomu rozdielu. Je to pre mna zaujimave ze ty vyrobcovia ponukaju moznosti ake my by sme nevedeli v podstate nejako oknam zabezpecit, ochranit ich tak dobre. Potom sa nejako casom da takato ochrana aj zopakovat?

Konkrétne táto myslím si osobne, že nie. Ale tak to ti vydrží dlhé roky, takže toho sa báť nemusíš a potom tým oknám bude bohato stačiť to že ich ty nalakuješ vhodným lakom. Nemusíš riešiť nejakú vákuovú penetráciu a neviem čo všetko :)
Obrázok užívateľa
hribikmajo

od steuko » Pon 19. Dec 2016 15:53:47

Ano? tak ja som toto nevedel, tak som rad ze si mi to takto napisal. Nie ze by som potom riesil co dalej s tym. Pozeral som par stran dozadu tuto diskusiu a videl som tam aj fotky stresnych okien, tak sa chcem opytat ci to akoby mikrovetranie ma nejaky hlbsi zmysel, odceni ho clovek?
steuko

od Dammo » Uto 20. Dec 2016 11:19:30

Mikrovetranie má zmysel. Vzduch ti prúdi neustále a nemusíš mať otvorené okno do slova a do písmena, akože úplne, mikrovetranie je fajn ako tu už dávnejšie zaznelo aj keď v kúpeľni po sprche si alebo tak a je dusno, strašný vzduch v kúpeľni tak si dáš mikrovetranie a postupne sa ti vzduch vymení a necítiš ani nejako zimu, pretože sa to mení postupne :)
Dammo

od jurci79 » Uto 20. Dec 2016 12:51:34

Ti co mate uz stresne okna mohli by ste mi poradit ake tienenie je najefektivnejsie? ci to riesit zvnutra alebo skor z vonku?
Co lepsie zatieni aby vobec nebolo svetlo v miestnosti?
Toto sme doposial nejako neriesili, ale ked cez vikend si chcem pospat tak mi to svetlo trosku uz vadi :/
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

od kremlo » Str 21. Dec 2016 10:10:56

jurci79 píše:Ti co mate uz stresne okna mohli by ste mi poradit ake tienenie je najefektivnejsie? ci to riesit zvnutra alebo skor z vonku?
Co lepsie zatieni aby vobec nebolo svetlo v miestnosti?
Toto sme doposial nejako neriesili, ale ked cez vikend si chcem pospat tak mi to svetlo trosku uz vadi :/

Zdravim neskusal si pozerat aku ponuku tienenia ma vyrobca od ktoreho mas stresne okna? vacsinou taketo veci v ponuke maju priamo vyrobcovia ze na svoje okna robia aj svoje tienenia aby sadli dobre aj velkostne a aby boli kvalitne. Pokial sa budes orientovat ze si das od vyrobcu toho isteho co okna tak myslim ze je jedno ake pretoze to bude riesene tak aby to tienilo co najviac
kremlo

od jurci79 » Uto 03. Jan 2017 14:31:40

Pockaj to vyrobcovia okien maju aj tienenia?
Ja som kde v akej dobe zaspal, ked toto mi uslo? Neriesili sme to nejako doposial, brali sme to tak ze sme za to svetlo radi, tak naco nejaku markizu alebo co, ale teraz by som to uz odcenil, takze priamo vyrobcu mojich okien hej?
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia