Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

od jurci79 » Štv 01. Okt 2020 9:56:27

@metodiro a ktorá firma Vám ich vyrábala?
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

od metodiro » Uto 06. Okt 2020 17:48:54

vies co, to je tak, ze vyrobca nasich zaluzii je Isotra ale oni su len vyrobcovia, kedze oni nepredavaju priamo konecnemu zakaznikovi svoje produkty. takze my sme ich objednali u ich predajcu a oni nam to prisli zamerat, aj nam ich objednali a namontovali. neviem, ci ti mam aj tu firmu pisat, kedze neviem kde byvas. na stranke isotry najdes vsetkych predajcov.
metodiro

od brankle » Pia 09. Okt 2020 11:46:08

my sme to presne tak isto riesili, tiez mame tienenie tej znacky, je paradne :Up: 8-) ;)
brankle

od jurci79 » Pia 09. Okt 2020 16:32:46

@metodiro rozumiem. ked to je takto, tak mi nemusis pisat firmu, ved si pozriem kto v okoli predava tienenie tejto znacky. dakujem vam za typ. cez vikend pokukam a v pondelok by som skusil ist k predajcovi a uvidim, co vybavim. dam vediet chlapi.
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

od pederman » Str 14. Okt 2020 11:02:08

Čaute!
Počul som, že žalúzie sú lepšie, je to pravda? V čom sa vlastne rolety od žalúzií líšia? Je medzi nimi vôbec nejaký rozdiel? Lebo mne to príde rovnaké.
„Hlúpy človek sa učí na vlastných chybách, múdry človek sa učí na chybách druhých.“
Obrázok užívateľa
pederman

od lubyo » Pia 16. Okt 2020 9:31:20

Áno je medzi nimi rozdiel aj keď častokrát sa tieto pojmy zamieňajú alebo sa vôbec medzi nimi nič nerozlišuje. Nooo základný rozdiel medzi žalúziou a roletou je v spôsobe tienenia. Kým pri žalúzii je lamela naklápateľná a umožňuje reguláciu intenzity prechodu svetla po celej ploche žalúzie, pri rolete sú lamely pevne spojené a nie je možné ich naklápať. Regulácia svetla je možná len povytiahnutím, príp. spustením lamelového panciera (v prípade interiérových roliet tieniacej textílie). Asi toľko v skratke o rozdiele medzi žalúziami a roletami 8-)
Obrázok užívateľa
lubyo

od metodiro » Uto 20. Okt 2020 11:20:56

jurci79 zatial si nic nevybavil, ked si tu nic nepisal? aj to riesis alebo ako si na tom?
metodiro

od brunho » Str 21. Okt 2020 12:28:34

My sme konecne zacali rekonstruovat stary dom po mojich starych rodicoch a akurat som vytrhaval a vyhadzoval stare exterierove rolety. Uz pred niekolkymi rokmi boli na trhu ale samozrejme, neboli tak prepracovane ako teraz. Planujem aj do buducna tam dat exterierove tienenie, len este uvidim ci zaluzie alebo rolety. Efektivnejsie mi pridu zaluzie, ale tak uvidi sa este, co bude.
Obrázok užívateľa
brunho

od pederman » Štv 22. Okt 2020 11:49:21

Lubyo!
Ďakujem, takže mi z toho vyplýva, že sú lepšie žalúzie. Aj je medzi nimi nejaký cenový rozdiel, že žalúzie sú drahšie ako rolety alebo opačne? Či to mi nevieš povedať?
„Hlúpy človek sa učí na vlastných chybách, múdry človek sa učí na chybách druhých.“
Obrázok užívateľa
pederman

od lubyo » Pon 26. Okt 2020 12:44:14

Áno, dá sa povedať, že to je tak, keďže ich vieš naklápať. Čo sa týka ceny, tak isto tam bude nejaký cenový rozdiel ale nie veľký. Zistíš to, keď si dáš vypracovať cenové ponuky, vyskúšaj aj rolety aj žalúzie a hneď budeš vidieť, aký je cenový rozdiel medzi nimi 8-)
Obrázok užívateľa
lubyo

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia