Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

od tomreedle » Pon 23. Dec 2019 16:54:55

caute, caute. uz je tu kopu toho popisaneho ale mna by zaujimalo, ake vyhody ponuka bezdrotove dialkove ovladanie prvkov tieniacej techniky oproti konvencnemu kablovemu rieseniu??
tomreedle

od vali » Uto 07. Jan 2020 10:34:29

@symina - nič vážne sa nestane! Pri výpadku elektrického prúdu zostane pohon v rovnakej pozícii a v rovnakom stave, v akom bol pred výpadkom napájania. Naprogramované dáta sa z pohonu nestratia, stále sú uložené v pamäti pohonu. Ich samovoľné zmiznutie nie je pri štandardných prevádzkových podmienkach možné. Takže sa nemusíš ničoho báť, keď znovu naskočí elektrika, tak žalúzie/rolety budú nastavené tak, ako aj predtým.
vali

od symina » Str 08. Jan 2020 12:26:27

takze ked nie je elektrika, tak sa s tymi zaluziami neda narabat ale vsetko co maju naprogramovane ostava, ano?? spravne som tomu pochopila?
Obrázok užívateľa
symina

od martinlor » Pon 13. Jan 2020 12:56:05

chcem sa opytat ludi, ktori maju exterierove zaluzie dlhsie ako 5 rokov: ako ste s nimi spokojni?
mali ste s nimi niekedy nejaky problem, vase postrehy?
dakujem.
martinlor

od mara » Pia 17. Jan 2020 9:52:13

a ked byvame v dome, ktory ma 5 rokov a z toho 4 roky tam byvame a pouzivame denno-denne zaluzie, tak ti poradit nemozem? lebo rad by som tak spravil. myslim, ze ti mozem vela toho poradit, aj pri vybere znacky, motorcekov, atd. vsetko som si to predtym studoval, zistoval, aby som co najlepsie vybral do domu. a myslim, ze aj som dobre vybral, lebo za tie roky sme nemali ani jediny maly problem so zaluziami.
mara

od martinlor » Pon 20. Jan 2020 11:18:37

jasne mara, ze mozes. ved ja som to len obrazne myslel, aby mi nepisali ludia, ktory od minuleho roka maju ex. zaluzie, lebo este vela skusenosti nemozu mat.
budem rad, ak mi poradis, lebo ja sa do tychto veci vobec nevyznam.
tak pis, podla coho si sa rozhodoval, co je dobre, aby ex. zaluzie mali, uplne vsetko ma zaujima!
martinlor

od vali » Pon 27. Jan 2020 10:21:59

@symina - áno presne tak to je! Si šikovná, že si to hneď na prvý krát pochopila.
vali

od mara » Str 29. Jan 2020 10:26:27

v prvom rade si musis polozit otazku, ci chces priznane alebo skryte vonkajsie zaluzie? lebo od toho sa potom odvija velmi vela veci, na ktore treba prihliadat! co sa tyka zaluzii, tak v dnesnej dobre su najbezpecnejsie lamely v tvare C, Z, S, s velkostami od priemeru 5 cm az po 9 cm. osobne by som odporucal tie najhrubsie, teda 9 cm lebo su najbezpecnejsie. lamely v tvare pismena C su najlacnejsie a nastarsie prevedenie tychto lamiel. pouzivaju sa, ked nevyzadujes v miestnosti uplne zatienenie, pretoze tvar pismena C nie je pre uplne zatienenie vhodny. naopak lamely v tvare Z a S su modernejsie, maju dokonaly tvar pre vacsie zatienenie. na okraji maju vlisovanu gumu, ktora zaistuje daleko mensiu hlucnost ked fuka vietor. toto su tie najzakladnejsie informacie o zaluziach. ked mi napises, ci idete riesit zaluzie zabudovane do fasady alebo priznane, tak budem pokracovat 8-)
mara

od symina » Uto 04. Feb 2020 10:26:31

tsaaa, ved ja sa neznam ale taketo veci vcelku rychlo chapem :lol: :D aj moj muz sa mi niekedy cuduje, ze technicke veci viem pomaly lepsie ako ona :lol:
Obrázok užívateľa
symina

od martinlor » Pia 07. Feb 2020 13:22:03

chceli by sme skryte mara.
noo my co sme zatial na internete pozerali, tak sa nam pozdavali Zetta 90.
to su tie 9cm lamely, ano? spravne tomu rozumiem?
martinlor

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia