Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

od mara » Pon 17. Feb 2020 10:19:48

ano, presne tak to je! ani sa necudujem, ze ste tie vybrali, ved tie su teraz take najviac trendy a aj najviac predavane 8-) pytaj sa, co ta este zaujima, lebo mna takto sameho od seba momentalne nic nenapada.
mara

od martinlor » Str 19. Feb 2020 9:48:34

este by ma zaujimalo, ktoreho vyrobcu by si mi poradil?
kto vyraba take kvalitne a lepsie tienenia?
ale zase aby neboli prehnane drahe, taky zlaty stred by som bol rad, keby si mi poradil.
a zaroven by som bol aj rad, keby si mi poradil, kto ti ich montoval?
ci ti priamo oni zohnali montaznu firmu alebo si si montaznikov musel sam hladat? tieto vsetko veci ma zaujimaju!
martinlor

od mara » Str 26. Feb 2020 18:04:50

uz som si myslel, ze na takuto dolezitu informaciu sa nespytas :D znacka Isotra je velmi dobra. je to Cesky vyrobca, ktory ma viacerych predajcov po Slovensku. nie je problem ich zohnat. my tiez mame od nich 8-) co sa tyka montaze, tak firma, ktora nam ich objednala, ktora si to prisla zamerat, oni nam to aj montovali. oni to vsetko zabezpecili, my sme nemuseli nic taketo riesit.
mara

od hrinko » Štv 05. Mar 2020 12:14:31

však to by už čo bolo, keby ste si to museli sami zameriavať. to tak už vôbec nefunguje! veď aj oni ako výrobcovia by si to nezobrali na triko, lebo náhodou by ste to zle odmerali, oni by to vyrobili a potom by ste to ešte im reklamovali, že nesprávny rozmer to je. takto si to oni všetko odmerajú, pozapisujú a tým pádom keď sa náhodou pomýlia, tak vedia, že áno bola to naša chyba. takto to teraz skoro vo všetkých firmách funguje!
hrinko

od marcelitoss » Pon 09. Mar 2020 10:16:39

presne ako napisal hriko, ved to funguje podobne ako ked objednavate okna. tiez si predtym pridu majstri vsetko zamerat a az potom to davaju do vyroby. nenechavaju to cisto na vas! pri klasickych zaluziach to je ine, to si mozte zmerat aj vy alebo pri vonkajsich uz na to treba aj odbornika, ktory sa do toho rozumie.
Čím viac prekážok, tým väčšia radosť v cieli.
marcelitoss

od questman » Pia 20. Mar 2020 14:41:01

Ked sa tak nad tym zamyslim, tak medzi roletami a zaluziami nie je az taky velky rozdiel, ci?...mne to pride ako keby to bolo to iste, ci sa mylim?...
questman

od miňan » Sob 21. Mar 2020 12:31:50

Questman hlavný rozdiel medzi žalúziami a roletami je v spôsobe tienenia. Lamely žalúzií sa dajú otáčať a vďaka tomu je možné regulovať intenzitu priechodu svetla po celej ploche žalúzie. Lamely roliet sú pevne spojené a nie je možné ich otáčať. Pri roletách sa teda dá prechod svetla regulovať len povytiahnutím alebo spustením lamiel. Pri vnútornom aj vonkajšom použití je princíp žalúzií rovnaký. Asi toľko k tvojej otázke.
Obrázok užívateľa
miňan

od hrinko » Pon 23. Mar 2020 11:09:06

áno Marcel, tak to je! už nemám k tomu viac čo napísať, tak ak niekto niečo bude chcieť, tak nech sa pýta. zatiaľ to tu budem len potichu sledovať.
hrinko

od questman » Str 25. Mar 2020 13:12:08

Vidis, tak toto ma po pravde ani nenapadlo, ze takyto rozdiel medzi nimi je...ale ked sa nad tym tak zamyslim, tak ozaj je to tak...a tym padom asi aj cenovy rozdiel medzi nimi nejaky bude, ze?...ty mas bud zaluzie alebo rolety?...
questman

od miňan » Štv 26. Mar 2020 13:09:21

Questman áno, to je jasné, že aj cenový rozdiel nejaký istotne je. Vôbec neviem aký, keďže to som si nezisťoval. My sme boli hneď rozhodnutý, že chceme rolety a dávali sme si naceňovať len tie. Viacerým firmám, aby sme mali viac možností na rozhodnutie. Veď ako pri všetkom, to ďalej rozvíjať isto netreba. Ty si k čomu viac naklonený?
Obrázok užívateľa
miňan

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia