Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Vetracie systemy Wolf - skusenosti?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Vetracie systemy Wolf - skusenosti?

od karlos36 » Pia 14. Sep 2018 9:37:06

@Strapko nic si z toho nerob, vela ludi ohladom tohto je dost mimo. Budem sa snazit ti to polopatisticky vysvetlit, aby si toho pochopil. Co sa tyka vetracich systemov, tak existuju dva rozny typy a to: centralny a decentralny. Centralne vetranie zasobuje cerstvym vzduchom celu budovu. Decentralne vetranie sa podla potreby instaluje v miestnostiach, kde najviac treba. Hlavny princip je pri oboch variantoch rovnaky: vzduch sa mechanicky transportuje von z budoby, pripadne dnu do budovy. Tie centralne systemy su zlozitejsie ako decentralne, lebo zasobuju vzduchom viacero miestnosti. Jadro vetracieho systemu tvoria vdzy dva ventilatory. V roznych miestnostiach sa namontuju ventily na privadzany resp. odvadzany vzduch. Vzduch prudi zvonka cez rozvodovy system do takzvanych privadzacich miestnosti (obyvacka, spalna, detska izba a pod.). Z odvadzacich miestnosti (napri. kuchyna, kupelna a WC) sa pouzity a vlhky vzduch odsava a transportuje sa von. Vdaka vznikajucemu podtlaku prudi cerstvy vzduch z privadzacich miestnosti do odvadzacich, takze cely dom je rovnomerne zasobeny cerstym vzduchom. Ventilatory pracuju energeticky efektivne pomocou senzorov, ktore sleduju kvalitu vzduchu v miestnostiach a spotrebovany vzduch odvadzaju iba v pripade potreby. Samozrejme, system sa da ovladat aj manualne. Su uz aj moderne ventilacne systemy, ktore pracuju s rekuperaciou tepla. Vyuzivaju teplotu spotrebovaneho vzduchu na to, aby vzduch, ktory prudi zvonka, v zime ohrieval a v tele chladil. Integrovane filtre cistia vzduch od pelu a jemneho prachu. Tolko k vetracim systemom. Snad tomu uz budes lepsie chapat :)
„Šťastný nie je kráľ či poddaný, ale ten kto našiel mier vo svojom dome.“
Obrázok užívateľa
karlos36

od kolminusa » Pon 17. Sep 2018 9:35:17

@rodman och prepac, fakt som na teba pozabudla :( :? tolko som mala roboty, ze som sem vobec nechodila a tym padom ma vobec nenapadlo, ze som slubila niekomu fotky. ale idem ti ich sem hned teraz pridat, aby sa mi to zase nezopakovalo. tieto tri fotky som nasla z nasej instalacie
Prílohy
fotky telefon nové 688.jpg
CWL_F.jpg
20170208_130537.jpg
Obrázok užívateľa
kolminusa

od jumat » Pon 17. Sep 2018 10:01:41

kolminusa, to akože máte dve vetracie jednotky doma? (podľa obr.), alebo čo je to v tej tech. miestnosti vpravo obr.3 :? ? ..alebo pridaj popis k obrázkom prosím ťa, nech sme trošku v obraze ;) dík
Obrázok užívateľa
jumat

od kolminusa » Uto 18. Sep 2018 14:17:15

@jumat vdaka ze si ma uporoznil, lebo ta druha fotka v poradi tam vobec nema byt! :cry: omylom som ju sem pridala ale to je vetracia jednotka mojej kamaratky (ona mi totiz tiez vcera posielala fotku, ako jej to spravili) takze si ju prosim nevsimajte a ospravelnujem sa za tento mom kiks :| :|
Obrázok užívateľa
kolminusa

Predchádzajúci

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť