Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonstrukcia balkona

Oprava, zosilnenie, rekonštrukcia a sanácia ..
  

Rekonstrukcia balkona

od tono1 » Sob 06. Apr 2019 12:31:55

Dobry den,

prosime o odborny nazor ohladom rekonstrukcie balkona.
Uprava balkona by prebiehala rekonstrukciou povodneho balkona, s tym, ze zinkovy plech, ktory odvadzal vodu je prehrdzaveny a bude odstraneny. Na povodnu dlazbu (40 x 40 x 2 cm) by bola aplikovana nova hydroizolacia CL-50 Ceresit (pripadne odporucana ina). Na hydroizolaciu by bol umiestneny novy odtok vody - z medeneho plechu. Odporucenym lepidlom by bola nalepena nova mrazuvzdorna dlazba.

Prosim o radu, ci je popisana realizacia spravna, pripadne o odporucenie vhodneho materialu.
Povodna dlazba sa zda byt v dobrom stave- nevyduta, t.z. ze by nemusela byt odstranovana. Pridavam par fotiek a prosim o vas nazor, ci je ju podla vas potrebne vysekat.

Dakujem
Prílohy
IMG_2.jpg
Povodna terasa
IMG_3.jpg
Povodna terasa
IMG_4.jpg
Oplechovanie
IMG_5.jpg
Oplechovanie
IMG_0099.jpg
Plan rekonstrukcie
tono1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 06. Apr 2019 11:41:35


Re: Rekonstrukcia balkona

od zander » Ned 07. Apr 2019 14:36:55

tono1 píše:Dobry den,
prosime o odborny nazor ohladom rekonstrukcie balkona.
Uprava balkona by prebiehala rekonstrukciou povodneho balkona, s tym, ze zinkovy plech, ktory odvadzal vodu je prehrdzaveny a bude ..

Zdravím,
myslím, že izolácia je vybraná dobre. Ja by som zvážil odstránenie dlažby a jej náhradu novým poterom s KARI sieťou, alebo len vyspravenie pôvodného poteru - podľa jeho stavu. Tá dlažba vyzerá celkom v pohode, no aj na jednej z fotiek vidno prasklinu v škáre a mierne nadvihnutie. Takéto pohyby by v budúcnosti mohli hydroizolačnú vrstvu zničiť. V technickom liste sa píše :

          Podklady musia byť suché, čisté, rovné, pevné, nosné, tvarovo stabilné, zbavené substancií ovplyvňujúcich prídržnosť, ako sú tuky, živice, prach. Znečistenia a vrstvy s nedostatočnou prídržnosťou odstráňte. Podklad musí byť zbavený trhlín a prasklín.
Podkladom môže byť:
anhydrit (zvyšková vlhkosť ≤ 0,5 %) a OSB dosky prebrúsené a zbavené prachu, sadrokartón a sadrovláknité dosky musia byť spracované podľa odporúčaní výrobcu. Podklady zo sadry musia mať hrúbku aspoň 10 mm a zvyškovú vlhkosť do 1 %. Podklady ošetrite penetračným náterom Ceresit CT 17, CN 94 (prípadne zriedeným vodou v pomere 1:3 – CN 94 : voda) alebo CT 19 a počkajte najmenej dve hodiny až do celkového vyschnutia penetrácie. Všetky plochy musia byť zabezpečené proti prenikaniu vlhkosti zvnútra napr. cez steny a podlahy. Max. zvyšková vlhkosť cementových podkladov je 4% CM. Pri podkladoch s podlahovým vykurovaním vykurovanie zapnite najskôr 7 dní od nanesenia hydroizolácie, údaj platí pre normoklimatické podmienky (20°C, 60% relatívna vzdušná vlhkosť) počas celej doby schnutia izolácie.


Tj. podklad by mal byť rovný a celistvý, je to na zváženie. K čomu by som mal ešte pripomienku, je osadenie lišty. Tá by sa mala osadiť pod izoláciu a je na to aj postup. Ak budete použivať spomenutý Ceresit, pozrite si túto brožúru.. je tam cca, postup (strana 18, 19) + nejaké ďalšie rady ;).

Link na info brožúru : Ceresit WP info brožúra
Obrázok užívateľa
zander
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Ned 16. Okt 2011 20:48:55  

Späť na v.) Rekonštrukcia a sanácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť