Stránka 1 z 1

Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Pia 25. Máj 2012 12:49:25
od metla.k
Ahojte, taka rychla otazka. Chceme prerabat jadro v panelaku a zvazujeme aj jeden otvor v priecke. Co to bude pre nas zamenat z hladiska projektu a pripadneho povolovania na úrade ? Vdaka.

Re: Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Pia 25. Máj 2012 13:31:19
od panel
:) rychla odpoved : stavebne povolenie (30-60 dni) a projekt statiky.

Re: Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Sob 26. Máj 2012 18:59:57
od mendel
K tej statike. Podla aktualnych poziadaviek je potrebna statika celeho panelaku (bytoveho domu), nie len jednej priecky alebo len vyjadrenie statika :shock:. V tomto celkovom posudku musia byt zahrnute vsetky zasahy do stavby, tj. aj pripadne minule prerabky susedov.

:!: Projekcne sa to teda dost komplikuje.

Re: Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Uto 29. Máj 2012 16:02:17
od metla.k
Dakujem za odpoved. Ak by sme sa rozhodli ze pojdeme do stavebneho konania a dame si spravit projekt, co to obnasa stavebne ? Robia sa potom pod otvorom nejake dodatocne preklady ?

Re: Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Štv 14. Jún 2012 13:11:24
od mendel
no, toto je rozne. To zavisi cisto od toho, co konkretne sa ide robit a ako to vyjde v stataku. Moze sa stat ze otvor je mozne vyburat bez dalsich uprav, alebo sa doplnuje vystuzenie (uhlikovymi paskami napriklad, alebo ocelovymi vymenami).

Re: Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Str 14. Nov 2012 5:50:59
od Matej
Nam rekonstruoval byt aj kupelnu spolocnost HomePro a nastastie zabezpecili aj obhliadku statika avybavovanie povoleni, naplanovali to tak ze sa ani na povolenia moc necakalo a islo to celkom plynulo. mozem odporucit ak sa niekto boji ist do toho na vlastnu pest -
homepro.sk/rekonstrukcia-bytu/

Re: Prerabka jadra + otvor v priecke

Napísal: Str 19. Dec 2012 16:43:28
od oondrejj
po prípade ak si dosť odvážny spraviť to bez povolenia ale potom sa rpiprav na mastné pokuty ak to niekto zisti, prípadne na nahrad škody, ktorú to môže spôsobiť preto neodporúčam. V tomto prípade je to zhotovenie na kľúč ako spomínal kolega vyššie asi skvelé riešenie. Predsa len oni dokážu zázračne vybaviť povolenie dkôr ako by si ho dostal ty sám.