Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ďaľší skvost od Zaha Hadid Architects - Grace on Coronation

Články, zaujímavosti a fotografie z oblasti stavebníctva a architektúry.
  

Ďaľší skvost od Zaha Hadid Architects - Grace on Coronation

od temy-az » Str 24. Sep 2014 15:29:19

Zaha Hadid predstavila „kvitnúce“ veže navrhnuté pre nábrežnú promenádu v Brisbane


Architekt: Zaha Hadid Architects
Poloha: LOT 30 Coronation Drive, Toowong QLD 4066, Austrália
Návrh: Zaha Hadid a Patrik Schumacher
Klient: Sunland, Austrália
Rozloha: 45 000 m2
Rok: 2014
Foto: Zaha Hadid ArchitectsArchitektonický ateliér Zaha Hadid Architects odhalil svoj najnovší návrh, mestskú výstavbu na nábrežnej promenáde v Brisbane s názvom Grace on Coronation. Projekt pozostáva z troch 22 a 25-podlažných bytových veží so 486 bytmi a 8 nábrežnými vilami, spolu s parkovacími miestami a 7 300 m2 upravených verejných parkov. Ako uvádza generálny riaditeľ developérskej spoločnosti Sunland Group, Sahba Abedian, očakáva sa, že projekt Grace on Coronation vdýchne tejto historickej lokalite nový život.


Výstavba sa nachádza na predmestí Toowong, oproti nákupnému centru Toowong Village a blízko historického univerzitného areálu Sv. Lucie Queenslandskej univerzity, 4 kilometre západne od Central Business District. Lokalita má historický význam. Nachádza sa tu dom Middenbury House zo 60. rokov 19.storočia, ktorý sa stane súčasťou verejného parku. Lokalita, ktorá sa vyznačuje 130 metrami priameho výhľadu na rieku, je sama o sebe vychýrená. Pán Abedian vysvetľuje, že ide o víziu, ktorá prostredníctvom vytvorenia rozsiahlych verejných parkov, priestoru s výhľadom na rieku a transformáciou Middenbury House na významné verejné miesto sprístupňuje túto lokality širšej komunite.


Každá obytná veža, ktorá pripomína kvet v rozkvete, je navrhnutá s viacvrstvovou fasádou, zloženou z predsadenej presklenej steny osadenej v betónovom ráme s diamantovým vzorom. Ako Zaha Hadid vysvetľuje, návrh počíta so zúžením každej konštrukcie, aby sa minimalizoval pozemok pod nimi a nábrežie sa otvorilo viac pre verejnosť, čím sa vytvorí v rámci nového parku pri rieke na predmestí Toowong mestský priestor, ktorý bude pulzovať životom.Zdroj: archdaily.com


Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
temy-az
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Pia 04. Nov 2011 11:21:28


  

Späť na TÉMY - Zaujímavosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť