Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Zo starého pivovaru štýlová administratívna budova

Články, zaujímavosti a fotografie z oblasti stavebníctva a architektúry.
  

Zo starého pivovaru štýlová administratívna budova

od temy-az » Uto 19. Jan 2016 16:27:43

Budova bývalého pivovaru sa premenila na moderné kancelárie spoločnosti OctapharmaPoloha: Hornsberg, Kungsholmen, Štokholm, Švédsko
Architekt: Joliark
Architekt interiéru: White
Klient: Octapharma
Rozloha: 7 400 m2
Rok: 2015
Foto: Torjus Dahl, Brendan Austin


Budova, ktorá pôvodne slúžila ako pivovar, bola postavená koncom 19. storočia. Pivovar prežíval svoj vrchol asi 15 rokov, ale potom začal čeliť finančným problémom, až neskôr skrachoval. Budova sa odvtedy používala na rôzne účely, no kvôli zanedbaniu sa začala pomaly rozpadať. Zachránil ju jej historický a kultúrny význam a momentálne sa nachádza na zozname chránených budov.Spoločnosť Octapharma kúpila budovu spolu s jej okolitým príslušenstvom v roku 2009. Keďže jej pôvodná konštrukcia pozostáva z veľkej časti z dreva, budova nebola moc vhodná ako priestor pre výrobu liekov. Namiesto toho sa ju nový vlastník rozhodol prestavať tak, aby slúžila na administratívne účely.


Poverený architektonický ateliér Joliark, spolu s odborníkmi z relevantných sfér, ako aj v spolupráci so štokholmským stavebným úradom a mestským múzeom Stockholm City Museum, starostlivo naprojektoval prestavbu starej budovy na jej nové účely. Tak ako narastalo uvedomenie a poznanie kultúrneho významu budovy, tak sa postupne vyvíjal a upravoval celý projekt. Výsledkom je, že budova bývalého pivovaru po svojej renovácii opäť nadobudla svoju pôvodnú honosnosť.


Čo sa týka dizajnu interiéru, od architektonického ateliéru White, v budove opäť ožíva príbeh z čias, kedy sa tu v obrovských medených nádobách varilo pivo. Ten je však zároveň v silnom kontraste s priestormi moderných presvetlených kancelárií. Nový účel budovy a súvisiace potreby sú elegantne a vkusne zapracované do jej obrovských priestorov. Materiály, nábytok a vybavenie boli starostlivo vybrané tak, aby boli v harmónii s charakterom budovy, ako aj podstatou spoločnosti Octapharma.


Meď, vápenec a podlaha s odtieňom borovice vytvárajú v kombinácii s nadčasovou klasikou vybratého nábytku a vybavenia harmonický a jednoliaty celok. Všetko je dôkladne navrhnuté a vybraté s dôrazom na detaily. Asi najkrajšia miestnosť pivovaru je Bistro, v ktorom si pod „korunami stromov“ vzniknutých z drevených trámov, môžete vychutnať miestnu kuchyňu.Zdroj: aasarchitecture.com

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
temy-az
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Pia 04. Nov 2011 11:21:28


Re: Zo starého pivovaru štýlová administratívna budova

od jarino » Štv 11. Feb 2016 15:42:51

to je uzasne ze to niekoho napadlo tak prerobit
jarino
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Štv 11. Feb 2016 15:39:58  

Späť na TÉMY - Zaujímavosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron