Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Dom v skleníku, Švédsko

Články, zaujímavosti a fotografie z oblasti stavebníctva a architektúry.
  

Dom v skleníku, Švédsko

od temy-az » Str 10. Feb 2016 15:02:14

Ako šetriť energiu a zároveň mať v zime teplo? Aj takto..


Švédsky pár Charles Sacilotto a Marie Granmar našiel dômyselný spôsob (a zároveň udržateľné riešenie) ako šetriť energiu, a predsa byť v zimných mesiacoch v teple. Ako? Jednoducho. Okolo domu si postavili skleník.


Ako sa spomínaný pár vyjadril, napríklad v januári, kedy sa teploty vonku pohybujú v priemere 2 stupne C pod nulou, teplomer domu vďaka hromadeniu denného svetla v skleníku ukazuje príjemných 15 stupňov C až 20 stupňov C. Ďalšou výhodou skleníka je, že sklo hrubé 4mm, z ktorého je postavený, tiež chráni dom pred dažďom, snehom a vetrom.A aké sú ďalšie výhody tejto inovácie? Strecha domu sa zmenila na terasu vhodnú na opaľovanie, oddych a relax, resp. sa tu môžu hrávať deti. Zlatý klinec celého projektu prichádza vo forme možnosti pestovať v skleníku ovocie a zeleninu, ktoré by inak neprežili chladné počasie.

Aj keď rodina žije ekologicky aj v ďalších ohľadoch (napr. zbierajú dažďovú vodu pre potreby domácnosti a pre zalievanie rastlín, kompostujú organický odpad), ako pán Sacilotto uviedol, dom ešte stále nie je úplne sebestačný a počas najchladnejších zimných mesiacov si musia vypomáhať elektrickými ohrievačmi.


Zdroj: interestingengineering.com


Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
temy-az
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Pia 04. Nov 2011 11:21:28


  

Späť na TÉMY - Zaujímavosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť