Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od fulol » Uto 10. Apr 2018 15:26:38

Dobre dobre tak toto vypustim, to enbudem riesit, sa nad tym zbytocne pozastavovat,
hlavne chcem aby to bolo dobre aby som vykuril cely dom :lol:
Obrázok užívateľa
fulol

od vaqil » Str 11. Apr 2018 11:23:24

prečítal som si tu viacero informácii... o tom prečo takýto spôsob vykurovania a podobné veci... ale čo mi nejde do hlavy tak to to, že aké sú rozdiely medzi jednotlivými značkami... ako viem, ktorá značka je fajn?... na základe čoho zistím, že tak toto je niečo do čoho sa oplatí ísť... čo sa mi vyplatí aj rokmi...
Obrázok užívateľa
vaqil

od kremlo » Štv 12. Apr 2018 10:03:36

vaqil píše:prečítal som si tu viacero informácii... o tom prečo takýto spôsob vykurovania a podobné veci... ale čo mi nejde do hlavy tak to to, že aké sú rozdiely medzi jednotlivými značkami... ako viem, ktorá značka je fajn?... na základe čoho zistím, že tak toto je niečo do čoho sa oplatí ísť... čo sa mi vyplatí aj rokmi...

rozdiely su rozne, ale povedal by som za seba, ze to vnimam tak, ze rozdiely su v kvalite tych kotlov. Tych znaciek je viac, to ano, ale dolezite je aj to ake kotle robia, ako dlho su na trhu, co ti vedia ako zakaznikovi poskytnut. Ako je to so zarukou a taketo veci. Pre niekoho su to mozno drobnosti, ale je to dolezite :Up:
kremlo

od vaqil » Pia 13. Apr 2018 12:30:59

kremlo píše:rozdiely su rozne, ale povedal by som za seba, ze to vnimam tak, ze rozdiely su v kvalite tych kotlov. Tych znaciek je viac, to ano, ale dolezite je aj to ake kotle robia, ako dlho su na trhu, co ti vedia ako zakaznikovi poskytnut. Ako je to so zarukou a taketo veci. Pre niekoho su to mozno drobnosti, ale je to dolezite :Up:

to tieto veci si mám začať zisťovať?... som nemyslel, že toho toľko bude... myslel som, že vybrať najskôr značku bude jednoduchšie... no asi som začal z nesprávneho konca ako čítam... aká záruka je fajn na takéto kotle?... podľa tvojich skúseností?
Obrázok užívateľa
vaqil

od miloh » Pon 16. Apr 2018 17:17:19

vaqil píše:to tieto veci si mám začať zisťovať?... som nemyslel, že toho toľko bude... myslel som, že vybrať najskôr značku bude jednoduchšie... no asi som začal z nesprávneho konca ako čítam... aká záruka je fajn na takéto kotle?... podľa tvojich skúseností?

úplne z nesprávneho konca si nezačal, podľa mňa radšej z tejto strany ako zo strany ceny, aj keď samozrejme, že je toho oveľa viac, čo treba vyriešiť. Je toho viacero to je pravdou, ale tak je to rozhodnutie ktoré nerobíš ja neviem na rok, ale na viaceré roky, preto musíš na to aj viac prihliadať :Up:
miloh

od Gramko » Uto 17. Apr 2018 10:10:23

to ano cena nas sice kazdeho zaujima, ale nie je celkom smerodajna a niekedy dokaze fajn aj zamotat rozhodovanie a pritom uplne zbytocne, najskor ta kvalita a zivotnost a potom ine veci ;-)
Gramko

od vajnor » Str 18. Apr 2018 11:03:16

viete mi niečo bližšie napísať ohľadne zapojenia splyňovacieho kotla na drevo? ako sa to zapája, čo je treba a či si to môžem aj sám doma nejako podľa dákych schém pozapájať? nečítal som všetko, ale dosť ma to súri, preto by som rád vedel, kto ma skúsenosti, že ako ste to riešili, čo vám pomohlo urobiť si jasno
vajnor

od vaqil » Štv 19. Apr 2018 6:41:48

čo už keď som sa na to dal... budem to musieť dobojovať... ale pýtal som sa aj na záruku tak by som bol rád keby ste mi aj o tomto vedeli dať informácie... teda aspoň tí ktorí máte skúsenosť a viete ako to chodí...
toto mi uľahčí kopu veci... keď sa takto od vás dozviem veci... teda aspoň v to dúfam... :lol:
Obrázok užívateľa
vaqil

od miloh » Pia 20. Apr 2018 10:37:53

vajnor píše:viete mi niečo bližšie napísať ohľadne zapojenia splyňovacieho kotla na drevo? ako sa to zapája, čo je treba a či si to môžem aj sám doma nejako podľa dákych schém pozapájať? nečítal som všetko, ale dosť ma to súri, preto by som rád vedel, kto ma skúsenosti, že ako ste to riešili, čo vám pomohlo urobiť si jasno

mohol by si si to vedieť aj sám, ale je iné, keď to dáš do rúk niekomu, kto má prax, kto pozná tie kotle na drevo, ako treba nastaviť kotol, ako ho pripraviť na prevádzku.
Lebo to nie je len tak ako nejaká stavebnica z lega, to si vyžaduje fakt nejaké znalosti, odborné ;-)
miloh

od vajnor » Pon 23. Apr 2018 10:57:20

miloh píše:mohol by si si to vedieť aj sám, ale je iné, keď to dáš do rúk niekomu, kto má prax, kto pozná tie kotle na drevo, ako treba nastaviť kotol, ako ho pripraviť na prevádzku.
Lebo to nie je len tak ako nejaká stavebnica z lega, to si vyžaduje fakt nejaké znalosti, odborné ;-)

mne je celkom jasné, že to nie je lego, že je za tým omnoho viac, ale neviem ako to je so zapájaním, keby som s tým už niekedy mal skúsenosť, tak sa vás tu nebudem pýtať a si to budem vedieť vyriešiť, ale takto netúšim, preto sa radšej pýtam, len som čítal, že máte nejaké tie skúsenosti s tým
vajnor

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia