Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od laluho » Pon 27. Aug 2018 15:53:46

najhoršie na tom je, že veľa ľudí si nevie predstaviť, čo môže priniesť nesprávna kúpa alebo len nesprávna montáž, niekomu je to na smiech, že sa kladie taký dôraz na montáž, aspoň ja ho kladiem veľký, ale viem, čo môže nastať a viem, že pri nesprávnej montáži hlavne ja na to môžem doplatiť, nikto iný na to nedoplatí, nie môj sused napríklad, ale ja
Obrázok užívateľa
laluho

od stancuch » Pon 27. Aug 2018 22:07:13

Na smiech to moze byt len tomu, kto nevie co si kurenie obnasa, inak osobne nepoznam nikoho, kto by sa niecomu takemu smial.
Kurenie je pri dome zasadna vec, ktoru treba rozumne vybavit, nad ktorou sa treba zamysliet ;)
Obrázok užívateľa
stancuch

od laluho » Štv 30. Aug 2018 15:44:31

stancuch píše:Na smiech to moze byt len tomu, kto nevie co si kurenie obnasa, inak osobne nepoznam nikoho, kto by sa niecomu takemu smial.
Kurenie je pri dome zasadna vec, ktoru treba rozumne vybavit, nad ktorou sa treba zamysliet ;)

asi tak povedal by som, že teraz si to vystihol, ja napríklad aj keď som pozeral Atmos kotle, tak som pozeral aj to, že proste kde kto by ich mohol namontovať, lebo podľa mňa toto je prioritná vec a veľa dokáže ovplyvniť a urobiť hneď na začiatku nejakú chybu už pri zapojení by nebola najružovejšia vyhliadka :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
laluho

od dufi » Pia 31. Aug 2018 8:13:00

laluho, len to je tak pri viacerych veciach, ze proste na zaciatku ked im venujes pozornost tak sa ti to potom vrati v tom dobrom slovazmysle, ten zaciatok je pri vsetkom dolezity, napriklad aj pri vztahoch, aspon moja zena o tom casto hovori, ze je nam dobre spolu preto, ze sme na zaciatku vybudovali pevne zaklady a preto to je teraz takto a tym sa riadim uz aj pri takychto technickych veciach :Up:
dufi

od vajnor » Uto 04. Sep 2018 12:06:05

to si sa dobre prehupol k niečomu inému, ku vzťahom od kotlov, to celkom obdivujem :mrgreen:
ale chápem tú pointu, keďže som si tým prešiel aj pri vzťahoch a tiež aj pri kotloch, jeden by si myslel, že aké to je jednoduché, že kúpiš a kúriš čo? :wrahhh: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vajnor

od bakso » Str 05. Sep 2018 10:38:04

Takéto naivné predstavy o jednoduchosti pri kúpe a výbere som mal aj ja, ale som sa pekne popálil na tom, nie je to také easy ani zďaleka jak som si myslel.
Ale tak mal som predvídať, mohol som na to myslieť, že niekde bude zádrheľ, ale tak zase som rád, že vy ste mi to tu dali na pravú mieru, aby som vedel ako reálne sa to má :)
Obrázok užívateľa
bakso

od kalimo » Štv 06. Sep 2018 15:32:42

oplati sa ist do kotla na drevo po stranke spotreby? nemame plyn preto premyslam nad takouto variantou, len neviem ci tie ceny dreva su na tom tak, ze by sa vyplatilo do toho ist :|
viete mi dat nejake vyhody kurenia s drevom aby som si to vedel objektivne zvazit??
Obrázok užívateľa
kalimo

od dufi » Pia 07. Sep 2018 15:57:02

viem, to bolo naschvál lebo si myslím, že celkom je to reálne tieto veci k sebe prirovnať, lebo podstate je tá istá, aj keď je to úplne o niečom inom, iná záležitosť ;)
cenu dreva bude najlepšie ak si ty zistíš v tvojom okolí, z kade asi by si mohol brať, aké majú ceny, lebo tie ceny sú rôzne, záleží aj od mesta, tak si to aspoň budeš vedieť čo najreálnejšie zvážiť a hlavne budeš vedieť za čo ho budeš brať, keď do toho pôjdeš ;-)
dufi

od kalimo » Pon 10. Sep 2018 15:36:22

dufi píše:viem, to bolo naschvál lebo si myslím, že celkom je to reálne tieto veci k sebe prirovnať, lebo podstate je tá istá, aj keď je to úplne o niečom inom, iná záležitosť ;)
cenu dreva bude najlepšie ak si ty zistíš v tvojom okolí, z kade asi by si mohol brať, aké majú ceny, lebo tie ceny sú rôzne, záleží aj od mesta, tak si to aspoň budeš vedieť čo najreálnejšie zvážiť a hlavne budeš vedieť za čo ho budeš brať, keď do toho pôjdeš ;-)

podla tohto by som potom mal mat jasnejsie v tom, ci ma zmysel ist do kurenia s drevom? alebo este je nejaka taka vec na zaklade coho by som si mohol urobit jasnejsie v tej mojej hlavy, ze co akej varianty ist, co radsej zvolit aj z pohladu komfortu aby ma to kurenie nejako vo velkej miere nezatazovalo :?
Obrázok užívateľa
kalimo

od simokyl » Uto 11. Sep 2018 9:32:52

Kurenie drevo je vyhodne aj po stranke komfortu napriklad, aj po ekonomickej a tiez aj ekologickej, mali by sme trochu aj na to nase ovzdusie mysliet, preto si myslim, ze je to lepsie ako dake ine kurenie. 8-)
Len aby si bol v pohode s vyberom kurenia, tak musis mat kvalitny kotol, kvalitnu montaz, nastavenie, aby ten kotol fungoval ako je potrebne aby si videl tie vyhody toho. Tiez som rad za to aku ucinnost mavaju kotle na drevo, ze to stoji za to :Up:
Obrázok užívateľa
simokyl

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť