Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od jarinovky » Štv 15. Nov 2018 10:51:13

Difus nie, poviem ti, ze ja som nazoru, ze radsej na zaciatku si dopriat cas a vziat si kotol z kazdej strany, porovnat si tie moznosti kurenia, co by bolo vhodne, co neni vhodne, aky kotol by bol optimalny pre tepelne straty tvojho domu a radsej nech mi to vezme aj tyzden, ale po tyzdni budem vediet priblizne ci do toho chcem ist a hlavne si sam pred sebou budem vediet povedat, ze na zaklade coho som sa tak rozhodol ;-)
jarinovky

od dufi » Pia 16. Nov 2018 9:40:05

kalimo akože ono je fakt, že niektoré veci si naštudovať treba, aby si vedel aspoň trošku, že akým smerom by bolo dobré sa vybrať, ale zase do podrobností ísť nejako, že do úplných detailov netreba, lebo od toho sú aj predajcovia, že ťa istým smerom nasmerujú, poradia, ukočírujú, odporučia chápeš :)
dufi

od kalimo » Pon 19. Nov 2018 13:18:54

dufi ved ano uz viem, uz som to cele pochopil, ked ste mi pisali, ked ste mi to vysvetlovali, len som to myslel ako srandu teraz, ale ty si to zrejme aj pochopil ;)
ale poviem ti, ze nie je sranda do vsetkeho sa pustat na vlastne triko, uz som neraz lutoval to, ze som tvrdohlavy, ze malokedy si dam poradit, no pri kureni to som si musel, lebo keby som si zas raz hlavu postavil, tak by sme si akurat tak kurili asi drevom a ohnisko mali v strede obyvacky :D
Obrázok užívateľa
kalimo

od difus » Uto 20. Nov 2018 12:37:45

jarinovky píše:Difus nie, poviem ti, ze ja som nazoru, ze radsej na zaciatku si dopriat cas a vziat si kotol z kazdej strany, porovnat si tie moznosti kurenia, co by bolo vhodne, co neni vhodne, aky kotol by bol optimalny pre tepelne straty tvojho domu a radsej nech mi to vezme aj tyzden, ale po tyzdni budem vediet priblizne ci do toho chcem ist a hlavne si sam pred sebou budem vediet povedat, ze na zaklade coho som sa tak rozhodol ;-)

presne to a servis podla mna k tomu kotlu proste bezprostredne patri, aspon moj pohlad je taky, cize preto ma to zaujimalo a teraz vybrat spravny typ kotla, to teraz este len bude pre mna, po veceroch budem lustrovat hladat, na zaklade coho vyberat, co pri tomto musi byt pre mna na prvom mieste, vykon by nemal prekonat tepelne straty??
staviam sam a rad
difus

od stancuch » Str 21. Nov 2018 11:10:08

Ked prekona tak bude dom prekurovat, ak teda by siel na plny vykon, preto su tie tepelne straty dolezite, preto je dobre ich mat na pamati, lebo sa moze stat, ze bud kupis kotol s nizkym vykonom, ze bude problem aby vykuril cely dom a to dostatocne alebo opak toho a pritom ty potrebujes prave taky zlaty stred ;-)
Obrázok užívateľa
stancuch

od difus » Str 21. Nov 2018 13:25:41

to na aky vykon bude kotol kurit to sa da nejako v nastaveniach ukorigovat alebo nie? ci ja na nastavenia by som nejako siahat nemal? jak to je??
staviam sam a rad
difus

od laluho » Štv 22. Nov 2018 12:47:11

je dobré keď tie nastavenia kotla urobí človek, čo zapojí kotol, aby ho nastavil tak ako je potrebné presne pre značku, pre dom a pod :)
Obrázok užívateľa
laluho

od spolko » Pia 23. Nov 2018 9:50:13

výkon je dobré vybrať optimálny, preto tie kotle majú rôzne výkony, aby človek mal možnosť vybrať si ten akoby správny, ten ktorý bude sedieť priamo pre dom, aby neprekuroval, ale aby vykúril efektívne tak ako je potrebné, aby zbytočne nebol nejako silný ;)
najvhodnejšie je keď nastavenie kotla sa spraví na začiatku poriadne, len na to treba človeka, čo sa rozumie, preto ja som napríklad rád, že Atmos ako výrobca má svojich školených montážnikov, servisákov, ktorí vedia pomôcť aj s týmto, že vedia aj zapojiť, aj nastaviť kotol tak aby kúril ukážkovo 8-)
spolko

od stancuch » Str 28. Nov 2018 11:27:59

Ukazkovo, aby sme mohli my sediet s vylozenymi nohami, uzivat si teplo a o nic sa nestarat :mrgreen: To je pohodicka co? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
stancuch

od spolko » Str 28. Nov 2018 13:49:20

áno je to pohodička, lebo nemusíš chodiť prikurovať každú pol hodinu, ale ten kotol proste horieť vydrží dlhšie, nemusíš sa stresovať nejako, že rýchlo vyhasne alebo čosi, podľa mňa je to komfortné :-)
spolko

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia