Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od marcos » Štv 29. Nov 2018 19:20:38

jarinovky v tomto mas pravdu, ze z kazdej strany si to vziat, na zaciatku ja som si spisal veci co treba vyriesit, aby som vedel postupovat aby som vedel ako co vybavit najskor, ako vybrat kotol, ako vybrat znacku, zapojenie a podobne veci, lebo v tom musi byt nejaka postupnost 8-)
marcos

od mikko » Pia 30. Nov 2018 11:41:39

Na základe čoho ste vyberali aké kúrenie si do domu dáte?
Možností je viacero v dnešnej dobe, čo si momentálne zisťujem, len nemám nejako skúsenosť, že čo by bolo najvhodnejšie aj z pohľadu financií aj efektivity kúrenia samotného :?
mikko

od jarinovky » Uto 04. Dec 2018 13:50:09

marcos píše:jarinovky v tomto mas pravdu, ze z kazdej strany si to vziat, na zaciatku ja som si spisal veci co treba vyriesit, aby som vedel postupovat aby som vedel ako co vybavit najskor, ako vybrat kotol, ako vybrat znacku, zapojenie a podobne veci, lebo v tom musi byt nejaka postupnost 8-)

Kazdy nech si to urobi podla seba, tebe pomohlo si to spisat, to je fajn, kazdemu pomoze nieco ine, ale v hlave si to treba nejako usporiadat, nejaku postupnost nech ma aj toto, ze co postupne urobit, ake kroky podniknut 8-)
jarinovky

od spolko » Str 05. Dec 2018 12:48:58

je to vec možností a priorít, máš možnosť mať plyn, elektrinu, pelety, môžeš kúriť drevom, tých možností je veľa, len záleží čo je pre teba prioritou, na čom chceš stavať 8-)
no osobne z elektriny ako z takého kúrenia ja osobne nadšený nie som najmä nie z tých cien!
spolko

od mikko » Štv 06. Dec 2018 10:32:39

Práve pre toto sa pýtam, lebo mne sa to moc tiež nezdá z pohľadu ceny. Plyn nemáme, keby sme mali, tak asi by som moc nevymýšľal, nešpekuloval by som. Lenže keďže nemáme tak hľadám iné varianty aby to malo zmysel, aby ma samotné kúrenie nepriviedlo na mizinu :mrgreen:
mikko

od spolko » Pia 07. Dec 2018 8:26:21

potom sa ti teda výber aj zúžil podľa tohto, čo si napísal, že nemáte, keď jedno nemáte, druhé sa ti nezdá, tak sa skôr venuj ďalším možnostiam ;)
ja zastávam napríklad aj názor, že v dnešnej dobe aj kotle na drevo sú fajn, aj čo sa týka funkčnosti, že efektivity kúrenia a aj komfortu, sú kvalitnejšie jak to bolo kedysi, sú viac prepracované a hlavne vykúria dom jak potrebuješ
spolko

od vaqil » Pon 10. Dec 2018 10:58:55

drevo je aj dostupné, že nie je problém sa k nemu dostať... a tiež dostupné aj z pohľadu cien... podľa mňa je to kombinácia do ktorej má zmysel ísť... pouvažovať nad ňou, myslím, že lepšie na začiatku dať peniaze do kotla, do zapojenia, do dreva... ako pravidelne vyhadzovať zrovna nie málo peňazí do luftu, von oknom s elektrinou...
Obrázok užívateľa
vaqil

od marcas » Uto 11. Dec 2018 9:24:32

spolko fajn je aj to, ze v podstate nie je okolo nich roboty nejako, ze ten kotol uz je inde jak tie z pred mnohych rokov, ze su celkovo modernejsie, prepracovanejsie 8-)
Obrázok užívateľa
marcas

od mikko » Str 12. Dec 2018 15:29:47

Len ako taký dobrý kotol na drevo vybrať? Aby slúžil dlhé roky? Myslím aby som mal pokoj vieš, že teraz toto vyriešim a bude to v pohode na roky rokúce, že nebudem musieť opäť sa tomu zachvíľku venovať.
Len to asi nebude len, že kúpim kotol na drevo a ende, čo?
mikko

od spolko » Pia 14. Dec 2018 7:32:33

jasné, že nie to by bolo až príliš jednoduché, ty musíš myslieť aj na zapojenie kotla, že ako bude treba ho zapojiť do celého systému, aby kúril tak aby to bolo efektívne, aby to malo pre teba zmysel, preto viac vecí do zapojenia bude potrebné, do toho systému a ty musíš už aj na to myslieť, možno zo začiatku sa ti bude aj zdať, že je toho viacej jak si predpokladal, ale to je pohoda v tom sa zorientuješ 8-)
spolko

Predchádzajúci

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia