Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od marosiakk » Uto 21. Máj 2019 12:14:12

Aku mam na to motivaciu? Tak ked pozeram ako stoja v dnesnej dobe tie kotle, tak by som chcel aspon pri niecom usetrit. Nech to neni, ze kopu penazi aj za kotol, aj za montaz. Chapes, ak by sa to dalo nejako inak vydumat.
Ale neviem pytam sa radsej, jasne, ze problemy zbytocne vytvarat nechcem :)
marosiakk

od laluho » Str 22. Máj 2019 8:46:14

keď si nechceš zbytočne robiť problémy, tak si ich nerob 8-)
tak nešpekuluj a nevymýšľaj pri takýchto veciach, je pravda, že najlacnejšia záležitosť to nie je, ale keď človek sa dá napríklad na stavbu domu, tak s istými výdavkami proste rátať musí a toto je tiež jeden z nich, treba to mať na pamäti a keď raz toto vyriešiš a poriadne, tak máš pokoj, ale keď to nevyriešiš dobré na prvýkrát tak ťa to bude mátať dlhšiu dobu ;)
Obrázok užívateľa
laluho

od happyday » Štv 23. Máj 2019 8:38:42

A kto by chcel si tie problemy vytvarat? Myslim, ze nik.
Prioritou pre mnohych je podla mna mat v zime nohy v tele, byt v teple ;-)
Obrázok užívateľa
happyday

od marosiakk » Pia 24. Máj 2019 8:00:28

Cize neviem si najst niekde zapojenia ako sa kotle zapajaju? Jednotlivych znaciek? Alebo viem, ale neni to bezpecne riesenie? Aby som teda v tom mal jasno.
marosiakk

od jarinovky » Pon 27. Máj 2019 10:06:17

To si najdes, s tym by som problem nejako nevidel. Len dobre si sa opytal, povedal by som, ze bezpecne riesenie to nie je. Pretoze v tych nakresoch, to nie je tak do podrobna napisane, zaznacene akoby si potreboval. Aby to vsetko bolo jak ma byt.
Takze moze sa stat, ze to zle urobis a s tym sa potom mozu viazat rozne problemy. Takze nevymyslal by som v tomto. Nestoji to zato.
jarinovky

od simokyl » Str 29. Máj 2019 9:21:40

Ked u nas toto bola hlavna otazka tak som tiez hladal, ze ake su moznosti. Ci si to viem najst tie zapojenia. Aj som nasiel, ze ako by to malo byt. Co vsetko by malo byt v zapojeni. V akom poradi a taketo veci, avsak dosiel som na to, ze nie je take jednoduche, ze mas len nakres a ides podla toho. Napriklad atmos, vyrobca takychto kotlov ma na webe tieto nakresy, ze ako co, ale podla mna ked je clovek laik, ze nema so zapajanim skusenost, tak by do toho ani nemal ist. Lebo potom z toho moze vzniknut zbytocne nejaky problem. Zabudnes na nieco a moze sa stat, ze si odpalis kotol, co podla mna teda nik by nechcel, ked uz do toho zainvestuje, nie??
Obrázok užívateľa
simokyl

od miloh » Štv 30. Máj 2019 12:15:16

asi tak predsa len to nejde len o stovky eur, o desiatky, ale idú do toho väčšie peniaze ;-)
miloh

od simokyl » Pon 03. Jún 2019 11:57:05

Prirodzene, pretoze to neni len kupit kotol, ale je to aj o tom zvysku, o tom zapojeni, ze co vsetko treba. Predsa len potrebujes aj nadrz, potrebujes aj laddomat, je tam toho mnoho, co treba este kupit. A ta cena, ono sa to nazbiera, ale je to potrebne.
Obrázok užívateľa
simokyl

od marosiakk » Uto 04. Jún 2019 12:31:47

Jasne, tak takto ked sa nad tym zamyslim, tak je to logicke, lenze myslel som, ze ked sa nieco take bude dat najst tak preto aby to cloveku akoze ulahcilo nejake to zapajanie, ze proste na to nebudem nikoho viac potrebovat. Myslim niekoho skuseneho. No asi som sa v tomto zbytocne preratal :D
marosiakk

od rudike » Str 05. Jún 2019 10:08:29

preratal, je pravda, ze mozno by si nieco usetril, co sa tyka penazi, ale tam by to skoncilo, stalo by ta to cas a aj nervy si myslim, ak by ti to neslo podla predstav ;-)
Takze ja radsej by som cas setril :-)
rudike

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia