Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od difus » Pia 23. Aug 2019 12:29:18

marosiakk a uz mas predstavu, ze do akeho zapojenia pojdes??
staviam sam a rad
difus

od marosiakk » Uto 27. Aug 2019 8:49:44

Ano uz mam predstavu, pozeral som odporucanie vyrobcu atmos a ti odporucaju zapojenie s akumulacnymi nadrzami, lebo vraj je to najlepsie zapojenie pre kotle na tuhe paliva, pretoze to predlzuje zivotnost samotneho kotla a teda to sa mi zda dost podstatne ;-)
A vraj vdaka tomu bude aj nizsia spotreba paliva, tak radsej pojdem touto cestou ;-)
marosiakk

od difus » Str 28. Aug 2019 10:43:31

jo, jo to je vec, ktoru som aj ja zistoval a potom je este velmi podstatne to aby v zapojeni bol laddomat alebo termoregulacny ventil, lebo to ma tiez vplyv na tu zivotnost toho kotla, je tam vela veci, ktore mozu zivotnost ovplyvnit a nic netreba podla mna zanedbat ;)
staviam sam a rad
difus

od vaqil » Uto 03. Sep 2019 14:18:27

to je prirodzená vec... aj pre toto ja hovorím, že je dobré si nejaké tie veci prečítať... aby aspoň nejakú predstavu sme mali, že vlastne do čoho ideme a čo nás bude čakať... aby to kúrenie nebolo pre nás akože úplne, že neznámou...
Obrázok užívateľa
vaqil

od marosiakk » Pon 09. Sep 2019 12:04:25

Tak to by som nechcel, ze by som nemal vobec predstavu, to by mi nedalo, ze by som mal dat nie zrovna malo penazi do niecoho o com nemam vobec paru. Aspon nejake veci som si precital pozistoval, aby som trochu tusil na com som. Co ma bude cakat.
Predsa tie peniaze mi nepadli len tak z neba, tak uz nech su dobre investovane 8-)
marosiakk

od typek » Uto 10. Sep 2019 10:32:38

Nezda sa to, ale su to fakt vydavky, najma ked si naratas, ze co vsetko ti treba, ze to neni len o kotle, ale aj o mnohom inom a to tiez neni zadarmo ;)
Obrázok užívateľa
typek

od kalimo » Pon 16. Sep 2019 9:16:40

ale radsej na zaciatku dat do toho peniaze a mat kurenie vyriesene dobre, efektivne ako potom mesacne platit kopu penazi a len tak, vies ako to je napriklad len pri samotnom kureni elektrinou, to su vysoke vydavky pravidelne, permanentne a to neni nic prijemne :?
Obrázok užívateľa
kalimo

Predchádzajúci

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia