Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od miloh » Pia 15. Nov 2019 12:30:09

kalimo, tak hádam si vie pozrieť parametre kotla a tým pádom si vie pozrieť aj aká je odporúčaná dĺžka dreva a tiež aj aký priemer sa odporúča, šak tým keď sa bude riadiť tak nemôže byť problém ;)
miloh

od millo55 » Pia 15. Nov 2019 13:56:58

difus ja chápem, čo píšeš, lenže neviem, že oproti iným variantám či je to lepšie a prečo, že aké sú rozdiely po praktickej stránke, nejaký príklad by si mi mohol napísať?
millo55

od fulol » Pon 18. Nov 2019 12:02:43

Rozdiel je napriklad aj v cene, ked si vezmes elektrinu, tak ano zriadenie elektrokotla je v pohode, neni to dako cenovo nevyhodne, prave naopak, len vytriezvienie pride vo chvili, ked zacnes to kurenie platit, ked mesacne vydavky budes vidiet, tam podla mna vsetka sranda s elektrinou proste konci ;)
Obrázok užívateľa
fulol

od zahradkarvojto » Uto 19. Nov 2019 16:47:20

fulol šak toto, keď ono je to tak, že tá cena na začiatku môže vyzerať dobre, prijateľne, ale netreba sa tým nechať stiahnuť, netreba mať ružové okuliare ;)
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od gorhor » Str 20. Nov 2019 12:56:49

fulol ano, sam viem, ze ako to je pri zriadovani splynovacieho kotla, ze proste treba vela veci kupit, vela penazi zainvestovat, lebo treba aj kotol, aj akumulacnu nadrz kupit, plus bud este aj termoregulacny ventil alebo laddomat, ze ono sa toho akoze nazbiera, neni toho malo, ale stoji za to do toho ist, ale podstatna je aj kvalita kotla, ja napriklad som nakloneny pre ceskeho vyrobcu atmos, pretoze neni problem ani so zapojenim ani so servisom, pretoze su na Slovensku technici, co vedia tieto kotle zapojit, nastavit aj vsetko ;)
gorhor

od millo55 » Str 20. Nov 2019 15:06:14

gorhor cena takého kotla sa pohybuje ako približne? myslím od toho výrobcu o ktorom si písal?
takže nielen cena zriadenia, ale aj následne aké výdavky potom budú to mám riešiť hej? dobre dobre, lebo som si to celé nevedel predstaviť, že čo ako by bolo vhodné a najmä prečo
millo55

od gorhor » Pon 25. Nov 2019 10:02:55

kedze je tych kotlov viacej tak aj ceny su rozne, zalezi to od toho, ze aky vykon ma ten kotol, aky je to typ, priblizne ceny si vies najst na nete, ze cca kolko, áno áno aj to koľko to kúrenie ťa bude stáť mesačne, to je tiež podstatné, veď ak by to bola nejaká pálka každý mesiac, tak to by ťa asi nejako nepotešilo, nie??
gorhor

od mikko » Uto 26. Nov 2019 9:30:17

Rátaj tak nejakých 1500€ za samotný kotol, keď sa teda bavíme o kotloch tej značky, čo tu zaznela a o 25kW napríklad, tak tam cca s takouto cenou môžeš počítať, ale všetko záleží aj od toho, že cez koho sa kupuje kotol.
Výhodou týchto kotlov je to, že netreba často prikladať a za tú cenu sa podľa mňa oplatí do toho ísť
mikko

od bakso » Str 27. Nov 2019 11:28:52

Jasné, tam záleží cena aj od výkonu, od typu kotla. Ale dobré je to, že vysokú účinnosť majú všetky tie kotle, bez ohľadu na výkon.
Obrázok užívateľa
bakso

od jarinovky » Štv 28. Nov 2019 16:13:11

Millo moze sa ti zdat, ze to je viac penazi na zaciatok, ze ked si vezmes cenu kotla, plus akumulacne nadrze plus termoregulacny ventil alebo laddomat a vsetko k tomu, ale stale to podla mna vyjde lepsie akoby si mal ist do kurenia elektrinou a platit mesacne kopu penazi vlastne len tak do luftu viac menej.
Chapes, co myslim?? Plus si vies zistit kde ako tie kotle vychadzaju cenovo, kde ti co vedia ponuknut, aku ponuku urobit ;)
jarinovky

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť