Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od millo55 » Pon 20. Jan 2020 14:11:22

sú priepastné rozdiely v tých cenách?
teraz od nového roka aj ceny išli hore za elektrinu a aj za plyn, čo??
millo55

od difus » Uto 21. Jan 2020 10:35:12

zalezi na co sa prizeras na ake cenove rozdiely, ci pri zriadovani alebo pri mesacnom plateni ;)
lebo v tom je rozdiel, ked si zriadujes kotol na tuhe palivo, na drevo a tak, tak jasne, ze to zriadenie je nakladnejsie ako elektrokotol, lebo do zapojenia toho potrebujes viacej, aby to vsetko slapalo ako hodinky, ale zase potom mesacne tie naklady su nizsie ako za elektrinu a vyhoda je v tom, ze aj ked ceny elektriny idu hore, tak teba sa to nejako netyka, pretoze ty si vies regulovat cenu podla toho kde a za kolko drevo napriklad kupis ;)
staviam sam a rad
difus

od fulol » Str 22. Jan 2020 12:26:02

Difus je to presne takto ako si napisal.
Ved da sa od predajcov kotlov si zohnat cenovu ponuku ohladne kotla aky chce, ze kolko by to cele zapojenie vyslo, co to bude stat. Nech je ta predstava o tom taka jasnejsia
Obrázok užívateľa
fulol

od millo55 » Str 22. Jan 2020 13:49:14

bez problémov, podľa požiadaviek môže predajca mi vypracovať ponuku?
nebude s tým mať problém??
millo55

od simokyl » Pia 24. Jan 2020 14:14:39

Preco by s tym mal mat problem? Alebo si pre predstavu pozri eshopy, uz su aj internetove obchody, kde si mozes pozriet cca ceny a zratat si tak kolko by ta priblizne stalo to zriadenie, to vsetko co pre bezproblemovy chod kotla potrebujes, aspon ako taku predstavu budes mat ;)
Obrázok užívateľa
simokyl

od zahradkarvojto » Pon 10. Feb 2020 10:25:30

simokyl jedine pre predstavu, lebo nakupovať kotle cez internet to by nebola najšťastnejšia varianta, pretože potrebuješ aj reálne odborné poradenstvo v tomto smere ;)
millo problém nie, ty si vyhliadni cca čo by si chcel, že akú značku aký typ kotla a potom si nájdi predajcov, že kam by si mohol zájsť a oni ti ponuku urobia, vypracujú na základe toho, čo všetko budeš potrebovať, čiže aj nádrž aj všetko k tomu, aj termoregulačný ventil alebo čo ;)
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od millo55 » Pon 10. Feb 2020 14:18:58

to som pozeral, to mám už čeknuté prelustrované, že sú aj internetové obchody, už som to pozrel, aj približnú predstavu podľa toho mám, ale urobím to radšej tak ako píšete, skúsim nájsť priamo predajcu, aby som to napriamo cez niekoho vybavoval, aby som mal istotu, že je to všetko, čo treba aby roky kotol fungoval bez problému, čo sa týka dreva, tak zvyknete kupovať už štiepané, kusové alebo si ho doma pripravujete??
millo55

od bakso » Uto 11. Feb 2020 14:45:48

Millo to je jedno, predsa ako komu vyhovuje, keď si ho budeš doma chystať budeš mať aj posilňovňu aj vypneš hlavu a aj ťa to vyjde lacnejšie, keď si to takto sám pochystáš :)
Obrázok užívateľa
bakso

od marcos » Štv 13. Feb 2020 14:04:22

ale kurit drevom je v pohode aj ked sa na to pozrieme z pohladu ekologie, je to lepsie ako mnohe ine varianty, ze aj prirodu nejako moc toto zrovna nezatazuje ;)
marcos

od mikko » Pon 17. Feb 2020 18:17:07

Bakso aj lacnejšie, ale mne čo sa pozdáva na kúrení drevom je, že je to ekologické, vieš vlastne si zmeniť toho od koho drevo kupuješ aj na základe ceny, že nemusíš riešiť, že sa mení cena elektriny alebo plynu, že ťa to nevyvedie z miery aspoň.
A výhoda je aj to, že na kotle na tuhé palivo vieš dostať dotáciu, tým pádom to ani nie je po finančnej stránke nejaké strašné to zriadenie, ale sa to dá zvládnuť
mikko

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia