Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od stancuch » Štv 20. Feb 2020 11:08:27

Ale stale je vacsia istota, ze cena dreva nepojde tak hore ako idu ceny plynu a elektriny, ved to kazdu chvilu ide hore, dolu to uz nepojde asi nikdy :|
Obrázok užívateľa
stancuch

od happyday » Pia 21. Feb 2020 8:43:54

Zahradkarvojto dobre je znacky si aspon ako tak porovnat, pozriet si parametre, kvalitu aj plechov z akych je kotol, ich hrubka, sposob kurenia, ako funguje to splynovanie a taketo veci, ktore su potrebne, ktore mozu jednotlive kotle odlisovat od seba.
Stancuch, je prirodzene, ze ceny sa menia, len ide to fakt rapidne k tomu sa priklanam, ale kazdy mame rovnake moznosti, vieme si vybrat samy co chceme, kolko chceme mesacne za kurenie platit.
Obrázok užívateľa
happyday

od frazzo » Pon 24. Feb 2020 18:23:58

Tu hrubku plechov a kvalitu si pozriet, to ti nie je nezmysel, ti poviem, ze to je dost podstatne, pretoze to tiez z velkej miery hovori o kvalite ;)
frazzo

od nuliaro » Uto 25. Feb 2020 17:52:17

co som ja pozeral, ked sme s otcom sa o tomto bavili, tak kvalitny plech je cca tych 6mm, to je tak akurat, aby ta konstrukcia kotla bola kvalitna, spolahliva, ale samozrejme to nie je jedna jedina vec, ktora je dolezita
nuliaro

od frazzo » Uto 25. Feb 2020 21:15:04

Ano, ale tiez ta hrubka sa meni, zalezi aj kde je aky plech pouzity, ale ano je to pravda.
Napriklad aj celkovo ked ide o vyrobcu takychto kotlov, tak ja radsej by som siahol po nejakom znamejsom vyrobcovi, pri com budem mat aspon ako taku istotu. Ze viem, ze uz je vyrobca a kotle na trhu roky.
Predsa aj tie roky nieco znamenaju. A nasledne by som sa zameral na servis, aby bol dostupny na slovensku ;-)
frazzo

od spolko » Pia 28. Feb 2020 8:59:52

keď pri kotloch je to povedal by som súbor vecí, ktoré musia byť OK aby kúrenie bolo fajn, napríklad pre mňa čo je podstatné, tak to, že vlastne aj servis aby som mal dostupny, aby som zohnal technika, ktory bude mat skusenosti s kotlom, ktory si zvolim, lebo bez technika neviem co by som si pocal aj pri zapojeni aj pri nejakom servise :D
frazzo stotoznujem sa s tym, co pises, dostupny na slovensku ale nielen na jednom mieste :wrahhh: :lol:
spolko

od laluho » Sob 29. Feb 2020 19:46:21

frazzo keď výber kotla je komplex otázok, ktoré si musíme zodpovedať, nie je to len o hrúbke plechov, o cene, o zapojení, ale je to o tom všetkom dokopy, najmä kotol musíme vyberať podľa toho aké má dom tepelné straty, aby vykúril celý dom dostatočne a bez toho aby sa muselo prikladať do kotla každú chvíľu, aby to stačilo raz za pár hodín :Up: ešte je fajn pri kotloch na drevo, že je možné na ne využiť aj dotáciu, čo nejaké tie peniaze ušetrí ;)
Obrázok užívateľa
laluho

od spolko » Ned 01. Mar 2020 18:24:42

ušetrí len aj pri tej dotácii je potrebné postupovať nejako, treba mat jasno v tom kedy si požiadať o to, kedy podať tú žiadosť, čo treba mať splnené a pod ;) dotácia sa dá využiť aj na kotle na pelety, aj na drevo, je to o tom, čo kto viacej preferuje, aké sú možnosti ;) pre mňa bolo a stále je podstatné to aby technik bol k dispozícii aby som nemal problém ho zohnať, preto som aj pozeral atmos kotle, keď oni majú technikov po slovensku niekoľko, takže by nemal byť problém ani s montážou a ani so servisom. lebo tiež treba ten kotol servisovať a kontrolovať za nejaký ten čas, pozrieť či je všetko ako má byť, či sa účinnosť neznížila atď
spolko

od nuliaro » Str 04. Mar 2020 12:56:14

spolko ako prebieha taka kontrola kotla? len ho pozru vizualne?
nuliaro

od gorhor » Štv 05. Mar 2020 9:21:26

vizualne mas namysli, ze len z vonku akoze? to by k comu bolo? tak by nemuseli na nic prist
gorhor

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť