Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od vaqil » Štv 20. Máj 2021 10:03:34

rudike keď sa mení starý kotol za nový tak sa to dá, ale čo viem, tak mnohí si to menia aj bez nej, viem, že síce nejaké tie peniaze to ušetrí, ale teda pre mnohých ľudí je dôležitý ten výsledok, to čo prinesie nový kotol ;)
Obrázok užívateľa
vaqil

od miloh » Pia 21. Máj 2021 12:11:37

maroon som rovnakého názoru ako ty v tomto, ale tak vieš ako koľko ľudí, tak aj toľko uhlov pohľadov, takže každý to môže úplne inak vnímať a aj tak si myslím často človek urobí podľa toho na čo momentálne má a teda nie je to práve správna voľba, lebo často cena dokáže byť zavádzajúcim faktorom :|
miloh

od zahradkarvojto » Pon 24. Máj 2021 10:46:44

dmarod všetko závisí od toho, že koľko rokov je to ako to je, najskôr by som asi vymenil kotol a potom by som toto vybavoval, že čo a ako, podstatné je ale to že aké bolo to zapojenie, či v ňom bolo všetko čo má byť, či bola k tomu napríklad aj AN, či termoregulačný ventil aby proste všetko bolo ako má byť, aj tá akumulačná nádrž proste všetko to má svoje opodstatnenie
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od jurinoo » Uto 25. Máj 2021 7:57:51

vojto pises, ze akumulacna ma svoje opodstatnenie, ale predsa aj bez nej to moze fungovat si myslim, nie?
jurinoo

od marcas » Uto 25. Máj 2021 13:30:50

jurinoo fungovat to bude to akoze bez debaty ale ako dlho a ako dlho bez problemov, to su uz ine veci ;)
Obrázok užívateľa
marcas

od frazzo » Štv 27. Máj 2021 8:54:02

Jurinoo akumulacna nadrz v zapojeni je velmi podstatna. Ide o to ze je to najlepsie zapojenie pre kotle na tuhe paliva. Zvysuje zivotnost kotla a znizuje spotrebu paliva. Aj ked ti nedovoluje mat napriklad priestor ze take akumulacne nadrze ako vyrobca odporuca, aj tak treba dat proste aspon jednu, aj ked s najmensim objemom, stale je to lepsie ako nic!
frazzo

od jurinoo » Pia 28. Máj 2021 9:17:34

to som nevedel, ze to moze narobit problemy, ze to ma vplyv aj na toto, to je pre mna nova vec, keby tam ta akumulacna nadrz nebola tak vlastne jak by sa mohol kotol poskodit? co to sposobuje?
jurinoo

od frazzo » Pon 31. Máj 2021 10:21:03

Kadeco sa tam moze stat, ale teda moze byt hlavne vyssia spotreba paliva a kto by chcel nieco take riskovat a uplne zbytocne??
Ohladne tychto veci, co sa moze stat to najlepsie ta oboznamia ludia, co s tym robia, ja som ti napisal, co som si pozistoval, ked som sa o Atmos zaujimal, ze ako to je s tymi kotlami a teda mne raz ked niekto povie, ze vyrobca odporuca take a onake zapojenie, tak ja dam na to, predsa len vyrobca vie preco co odporuca, nemyslis?
frazzo

od kalimo » Str 02. Jún 2021 10:21:50

toto je fakt, tiez som sa o to zaujimal, ze ako to je, ze co vyrobca odporuca aj ake zapojenie, co by tam malo byt, predsa len ide o to aby ja som bol kludny, ze mam vsetko na poriadku ;)
Obrázok užívateľa
kalimo

od frazzo » Uto 08. Jún 2021 11:02:39

Presne ako pises ja mam radsej ked si takto pozistujem a viem presne co a ako, viem, ze na co sa zamerat, co treba kupit a aj co to bude stat. Proste riskovat nieco uz len pri zriadovani kurenia sa vobec neoplati.
frazzo

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu