Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od jurci79 » Str 09. Jún 2021 17:03:56

Jurinoo neviem ako ty, ale teda ja to nechcem zistit, co sa moze stat, dost, co som si pozistoval ake problemy cihaju keby si si nedal napriklad termoregulacny ventil do zapojenia. Cize to proste ma len utvrdilo v tom, ze nema zmysel pokusat zbytocne ;-)
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

od minis » Pia 11. Jún 2021 9:57:03

Termoregulačný ventil zabezpečuje čo?
Záhrada je pre radosť nie preto aby si sa dorobil ako kôň.
minis

od nuliaro » Str 16. Jún 2021 10:37:52

termoregulacny ventil zabezpecuje minimalnu teplotu vratnej vody do kotla, ktora by mala byt 65 - 75 °C a to vlastne chrani kotol pred tym aby vznikla nejaka ta korozia, co by sa pri nizkych teplotach mohlo stat velmi lahko, preto je podstatne to aby tento ventil bol v zapojeni :)
nuliaro

od minis » Str 16. Jún 2021 13:40:50

To som nevedel, že niečo také je treba. Čiže to je základ v zapojení hej?
Ešte je niečo také, čo by nejako kotlu mohlo uškodiť? Keby sa na niečom šetrí alebo čo?
Záhrada je pre radosť nie preto aby si sa dorobil ako kôň.
minis

od difus » Ned 20. Jún 2021 15:55:04

minis tak velkost akumulacnej nadrze je podstatna, ked sa ta neda tak je to skoda, to sa znizuje ucinnost kotla, potom aj drevo je dobre kupovat suche, nekupovat este vlhke, lebo sice vychadza lacnejsie, ale to potom v tom kotli len tlie a nehori to akoby to malo :/
staviam sam a rad
difus

od bakso » Uto 22. Jún 2021 12:28:19

Difus to akože myslíš, že v dnešnej dobe by ozaj ešte niekto šetril na palive? Teraz je fakt, že všetko išlo hore, že aj ceny za drevo palivové, ale čo som pozeral a porovnával, tak stále sa to oplatí oveľa viacej akoby išlo o nejaký iný typ kúrenia.
Obrázok užívateľa
bakso

od typek » Str 23. Jún 2021 14:31:01

Tak jasne, ze stale je ta cena niekde inde oproti napriklad elektrine, to proste tam sa neda ani len ocakavat, zeby to mohlo ist dolu, to by bola dost naivna predstava.
Obrázok užívateľa
typek

od Chrbak » Str 23. Jún 2021 15:37:56

typek ked ono drevo podla mna aspon doposial co som sledoval, co som si aj tak nejako porovnaval, tak mi zakazdym vychadzalo relativne dobre, ze to nebolo nejake strasne, co sa tyka sumy za celu zimu alebo tak a je to obnovitelny zdroj energie takze ja v tom vidim osobne same benefity ;)
Chrbak

od jarinovky » Štv 24. Jún 2021 12:48:07

Nuliaro povedal by som, teda dovolim si povedat, ze proste toto by mala byt samozrejmost v zapojeni.
Proste ta teplota pri tej vode je zaklad, ak nechceme aby nam po piatich rokoch kotol vypovedal. Predsa ked si vezmem, ze moji stari rodicia, ved ti mali kotol roky rokuce, co viem, a neviem ci ho nemenili len raz za zivot, takze za mna akoze radsej raz vybrat a poriadne ako setrit a menit kazdu chvilu.
jarinovky

od bovic » Pon 28. Jún 2021 10:19:32

prerabka domu - sestra s muzom kupili stary dom a zacali prerabat. osobne by som touto cestou nesiel, staviam nanovo, ale tak kazdeho volba. a teda prisiel u nich cas na riesenie kotla. vybrate stale nemaju (kludne poradte aj v tomto). ale neviem kde zobrali, ze mozu na kotol dostat nejaku dotaciu. co je na tom pravdy? ako ju ziskat? na ktore kotle sa to pripadne vztahuje?
Obrázok užívateľa
bovic

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu