Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od marosiakk » Pon 28. Jún 2021 13:19:36

bovic ano, je to pravda. je potrebne splnit nejake podmienky, mas tam aj typy kotlov, na ktore sa to vztahuje. kedysi som to mal pozistovane, ale moc si nespominam, tak ti len odporucim pozriet zelenadomacnostiam. kazdopadne chvalim tuto volbu, ist "zelensim" smerom. hadam sa casom viac a viac ludi bude uberat tymto smerom a pozbavuju sa starych kotlov na uhlie, pri ktorych uz nevidim ziadne vyhody.
marosiakk

od jume » Uto 29. Jún 2021 9:13:10

Chrbak uuuuplne s tebou suhlasim, co sa toho dreva tyka. to sa neda porovnat s elektrinou alebo s plynom. drevo sa ti najlepsie podari zohnat aj bez nejakych faktur, staci mat znamosti. vsak to pozname, ako to chodi :D
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od bovic » Pia 02. Júl 2021 12:11:11

marosiakk diky, pozriem to, ešte som nemal sa kedy k tomu dostat, teraz predlzeny vikend, tak sa tomu povenujem. ja som bol tiez rad, ze sa takto rozhodli, lebo neboli zastancovia ekologie a podobnych veci. ano, tiez zastavam nazor, ze stare kotle na toto vobec neprihliadali. dymilo a smrdelo v zime pol dediny. ale to bola taka doba, vtedy sa na taketo veci tak neprihliadalo ako dnes. teraz si na tom dava zalezat viacej ludi, co som si vsimol aj vo svojom okoli. aj krajiny celkovo na to viacej dbaju a zavazuju sa k zelenym opatreniam. veru veru, je to treba, ak si tu chceme este pozit. co my, ale nase deti a ich deti. klise, ale bohuzial to tak je.
Obrázok užívateľa
bovic

od stancuch » Uto 06. Júl 2021 8:58:27

Bovic na kotol mozes ziskat dotaciu, musis len splnit par podmienok. Vsetko info najdes na internete. Musis novym kotlom nahradit predchadzajuci stary kotol, ktory bol napriklad na uhlie. Ide o to, ze to je nejaky program zamerany na kvalitu zivotneho prostredia. Nove kotle uz neprodukuju tolko splodin ako tie stare. Je tak tych podmienok viacej, ale presne si to nepamatam, skus si to pozriet. Najvyssia vyska je tusim 1500, ale to zalezi od toho, aky kotol si vyberies, s akym vykonom. Dobre je si vybrat vyrobcu, ktory uz je na trhu dlhsie, ktory ma skusenosti.
Obrázok užívateľa
stancuch

od nuliaro » Str 07. Júl 2021 11:57:21

jasne, ze by to malo byt samozrejme. teraz sa mi machruje, ked som si precital o tom a rozpraval sa aj s predajcom. uz mam lepsi prehlad, co tam treba, netreba, co na co sluzi a k comu to moze pomoct. predtym mi bolo jedno, kotol ako kotol. zapoji sa a kurim. ale kdeze. napriklad aj taky servis si zober. zohnat cloveka, ktory aj vie, co robi a vie ako to ma robit je dost narocne. vsade mas teraz odbornik na vsetko. pozru si na jutube nejake videa a odrazu su odbornici. potom tak vyzera aj ta robota. ja som sa v tomto spolahol na montaznikov, ktorych si firma sama skoli. pre mna je v tomto vyhoda aj to, ze uz si toho isteho montaznika budem volat aj na servis.
nuliaro

od jume » Štv 08. Júl 2021 9:06:59

pozrel som si ten web, ktory ste spominali ohladom ziskania dotacie. podmienky zneju dost lahko na splnenie, ale nie je v tom nejaky zadrhel? potesilo by dostat na novy kotol nejako koruny navyse, predsa nie je to prave najlacnejsia zalezitost.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od bovic » Pon 12. Júl 2021 10:17:26

stancuch tak som konecne pozrel na tie dotacie. nezda sa tam byt vela podmienok. posunul som info dalej svagrovi. uz si to musi on pozriet a rozhodnut sa, ci do toho pojdu alebo nie. novy kotol vsak riesit budu. teraz len ako sa rozhodnu s tou dotaciou. nejaky prispevok by potesil. ked uz si zacal s tym vyrobcom. tak mi vies nieco poradit? som tu v diskusii taka spojka pre svagra sa mi zda :D
nuliaro pravda pravda, servis je nemenej dolezita zalezitost. jedna vec je namontovat vsetko pri kupe ale potom tiez treba mat niekoho, kto sa o kotol bude starat, ked bude treba nieco riesit. dedko sa na to kaslal a povedal, ze vsak nejak bude. a potom musel kazdy jeden raz hladat niekoho, kto mu prisiel pozriet kotol, ked zacal haprovat. a to nejdem hovorit, akych odbornikov si zvykol volat.
Obrázok užívateľa
bovic

od jarinovky » Uto 13. Júl 2021 9:14:07

jume neexist, aby sa cena za drevo vyrovnala niekedy cene elektriny. A este ked su tam take moznosti pri obstarani dreva, ako si pisal :D To by si musel este aj v lete kurit a aj to som si nie isty, ci by sa to dorovnalo. Ono prvotna investicia je pri kotli je vyssia. Neoplati sa nieco zanedbat, lebo sa ti to casom vrati. Nemalo by sa zabudnut na termoregulacny ventil alebo laddomat. To je dost dolezita zalezitost by som povedal. Treba sledovat aj vratnu vodu, musi mat urcitu teplotu, no mala by mat, chladna voda vie dorobit potom problemy, ked sa ti vracia. Neriskoval by som, ze mi kvoli tomu, zhrdzavie kotol. Alebo taka akumulacna nadrz, tu je tiez dobre namontovat rovno s kotlom na zaciatku.
jarinovky

od nuliaro » Str 14. Júl 2021 9:17:23

jume zadrhel v tom nema byt preco, len treba si dat pozor na to, aby si ozaj splnal vsetko, co sa pozaduje, aby si potom nebol prekvapeny, ze ti dotaciu neschvalili. ale myslim, ze ked sa nakontaktujes na predajcu, kde by si kotol kupoval, tak bude ta vediet usmernit aj v tomto. bratranec prerabal dom a ked riesil kotol, tak tiez sa informoval u predajcu. casto ludia na nich smeruju aj tieto otazky. nie je na skodu usetrit nieco, ked je tu taka moznost
nuliaro

od stancuch » Štv 15. Júl 2021 11:33:19

Bovic ked som si ja robil prieskum, tak najlepsie vychadzal Atmos. Jasne, zalezi, co od kotla bude ocakavat a ake bude mat poziadavky.
Mne ale vyhovoval najviac kotol od nich parametrami. Nech si skusi pozriet stranku, maju to fajn spracovane, lahko sa tam zorientuje. Stale ta len na web odkazujem, ale keby nieco, tak napis, co svagor odkazal pripadne ak bude mat nejake otazky.
Obrázok užívateľa
stancuch

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu