Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od jume » Uto 20. Júl 2021 9:28:52

jarinovky no hej, nie je to najlacnejsia zalezitost alebo oplati sa zainvestovat. kotol nie je vec, ktoru budes kupovat kazdy druhy rok, uz cakas od neho, ze vydrzi po celu dobu. treba tomu venovat ale pozornost aj po instalacii. tak myslim, ze netreba zanedbat potom servisy a kontroly. ale aj samotnu udrzbu kotla, ktoru si clovek vykonava sam, ako cistenie od popola napriklad. hej hej, to su dolezite veci, na ktore netreba zabudnut. tu teplotu vratnej vody nejak nastavujem, ci to si nastavuje ten ventil sam? jasne, akumulacna nadrz je samozrejmost. len musim sa v tom zorientovat a nejak to nakombinovat.
nuliaro napadlo mi aj toto, ze predajcovia budu s tym mat skusenosti, ze by som sa potom popytal. musim si este viacej pozistovat, aby som vedel, na co sa mam pripravit po vsetkych strankach.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od bovic » Str 21. Júl 2021 9:25:35

stancuch popravde neviem, aké ma požiadavky. Akurát čo viem, tak by chcel kotol na drevo. Lebo má kamarátov, čo robia s drevom, tak že to by si vedel povybavovať. Odkázal som mu, nech si pozrie, čo si mi písal, tak uvidím, či bude mať ešte nejaké otázky. Ale ak by ti napadlo niečo, čo netreba zanedbať, tak daj vedieť, budeme múdrejší.
Obrázok užívateľa
bovic

od nuliaro » Pia 23. Júl 2021 9:07:00

jume on sa na to informoval u predajcu ti hovorim a tam mu vedeli poradit. dopredu si to ale pozrel, tak vedel aj na co sa ma dalej informovat. ale nesmut, keby ti to aj nevyslo. novy kotol sa ti oplati vo viacerych ohladoch, aj keby ti to neschvalili nedajboh. teraz su tie kotle modernejsie, setrnejsie. nie len k zivotnemu prostrediu, ze nejde z nich tolko odpadu do ovzdusia ako niekedy. istotne si aj ty budes pamatat ako o vyzeralo cez zimu dedinach, kudole cierneho dymu sa valili z kazdeho komina. setrnejsie su aj k tvojej penazenke, kedze su vykonejsie a maju nizsiu spotrebu paliva, resp s rovnake mnozstvo paliva ti vydrzi na dlhsi cas.
nuliaro

od stancuch » Uto 27. Júl 2021 9:32:51

To je dobre zaciatok, aspon v tomto ma jasno a ostatne veci si uz pozistuje, co sa tyka vykonu, parametrov, zapojenia a podobne. Necudujem sa, pokial ma takuto moznost, ze si drevo vie vybavit, bola by skoda, keby to nevyuzil. Splynovacie kotle na drevo, ktore maju v ponuke maju velky nakladaci priestor na drevo. To znamena dve veci, moze tam davat aj vacsie kusy dreva, takze odpada starost so stiepanim alebo rozpilovanim. A druha vec, nemusi casto chodit dokladat vec.
Obrázok užívateľa
stancuch

od jarinovky » Štv 29. Júl 2021 8:46:51

jume myslim, ze to nastavia montaznici, ked pridu zapojit kotol. Tie prvotne veci spojazdnia a povedia ti, ako co funguje. Konkretne pri tom laddomate je teplota vratnej vody minimalne 65°C, keby bola voda chladnejsia, tak to moze sposobit problemy, ako som uz hovoril. Akumulacna nadrz znizuje spotrebu palivu okrem ineho. Je tam toho viacej, na co sa treba sustredit, ked sa pustis do obstarania kotla. Ked si spomenul to cistenie od popola, aj toto sa da riesit automatickym odpopolnenim. Nie je nutnost, mat ho, ale aby si vedel teda, ze aj takato je moznost. Zapoji sa snekovy dopravnik a ten pravidelne vybera popol z komory pod horakom, lajcky povedane z popolnika.
jarinovky

Predchádzajúci

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu