Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od puala » Pia 06. Aug 2021 9:22:00

stancuch diky, ze si sa ma ujal. hej, ostavame pri tom, ze kotol bude na drevo. s tym nechcem vymyslat, ked mam takuto moznost. viem, ze su aj na pelety, ale vyhodnejsie bude pre mna vykurovat drevom. ale kludne mozes aj take odbornejsie veci mi spomenut, ja sa v tom zorientujem. som zvyknuta uz aj na to, kedze to nema kto iny za mna vybavovat. no nad umiestnenim som premyslala. vedela by som z jednej miestnosti spravit technicku. zatial sa vyuziva na ine, ale nemal by to byt problem. je aj dost velka, tak drevo by sa dalo dat tam. aj ked nie vsetko istotne, ale tak aby bolo nejake po ruke, ako si povedal, tak to hej.
Obrázok užívateľa
puala

od jarinovky » Pon 09. Aug 2021 10:02:24

jume podavam informacie podla seba. Tiez mam radsej, ked sa na nieco pytam a dostane sa mi vecnej odpovede a nie litanie a omacky okolo toho a pointa nikde. Tak tiez takto odpovedam a ked uz clovek sa chyti a chce sa opytat na nieco dalsie, tak potom sa rozpisem. Je na tebe, ci to budes priebezne, alebo pockas, kym bude plny. Len aby si nahodou na to nezabudol a nebolo zle. Ale malo by stacit raz za tyzden aj vo vykurovacej sezone.
jarinovky

od stancuch » Pon 09. Aug 2021 20:48:14

paula tak dobre, najskor vyriesime taketo jednoduchsie veci a potom sa na to vrhneme. Dolezite je, aby ta technicka miestnost mala nejake vetranie. Aspon nejake okienko, mozno otvorene dvere, keby boli nonstop. Ale to mi zase pride nie uplne okej, mat na technickej otvorene dvere. To nechces aby mali ludia na ociach. Nieze by to vadilo, ale tak povedzme si, nemava tam clovek veci, ktore oku lahodia. Takze to okienko by bolo fajn. Aby sa kotol neprehrial. Pripadne aj ine spotrebice, ak by si tam mala umiestnene. Robia ludia tak, ze si tam podavaju aj pracku so susickou. Taketo nieco, co nepouzivas kazdy den. To by sme mali toto. Dalej teda napriklad akumulacna nadrz, to ti hovori nieco?
Obrázok užívateľa
stancuch

od bovic » Str 11. Aug 2021 13:13:29

stancuch je to rozhodne výhoda, ktorú myslím, že ocení každý, kto si prešiel chystaním dreva na vykurovaciu sezónu. No hej, nie sú tam už také úniky tepla ako pri starých kotloch. Preto by som povedal, že sa treba pri výbere zamerať aj na to, ktorý výrobca používa akú hrúbku plechu na kotle. Isto bude rozdiel v tom, keď niekto použije 3mm plech a niekto 6mm.
Obrázok užívateľa
bovic

od puala » Štv 12. Aug 2021 10:35:56

stancuch to vetranie by nebolo problem. presne ako si pisal, je tam take male okienko, da sa otvorit aj na vetracku alebo aj dokoran. tie dvere rozcapene dokoran sa mi nepozdava. technicka miestnost nie je nic na obzeranie. cize vetranie by bolo zabezpecene skrz to okienko. toto mame vyriesene, mozeme ist dalej. fuha akumulacna nadrz? to ideme na to nejak zhurta nie? tak ti poviem, viem, ze by tam mala byt, ale ze preco a naco to akoze sluzi, tak to netusim.
Obrázok užívateľa
puala

od jume » Pia 13. Aug 2021 10:40:57

jarinovky to zase nie, ze by som zabudol na taketo nieco. by som chodil priebezne vymetat, alebo teda aspon by som priebezne kontroloval. ved to je najmenej vtedy, keď sa ide priložiť, že nazriem aj do popolnika. este ti napada aj nieco dalsie? pretoze mne napadlo, ci je tam nejaka poistka, v pripade, ze dohori vsetko, tak aby nesiel naprazdno. to by kotlu asi neprospelo.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od stancuch » Str 18. Aug 2021 8:24:07

paula najlepsie je zapojit akumulacnu nadrz spolu s kotlom hned na zaciatku. odporuca sa, aby sa potom nejak zaizolovala kvoli tomu, aby zrejme teda udrziavala teplotu po dlhsi cas. na to odporucania, cim kadecim mozes to zateplenie spravit. ale da sa zakupit nadrz aj vybavena izolaciou v nejakom puzdre. to by si mala asi jednoduchsie, keby to rovno takto mas spravene a uz sa tomu nemusis venovat. lebo zase zhanat material a niekoho, kto by to spravil, to byva tazko niekedy. ale aby som sa teda dostal k tomu, na co je dobra. tak akumulacna nadrz ti znizuje spotrebu paliva. to je asi taka hlavna vyhoda pre uzivatela by som povedal. dokazes tym usetrit tak stvrtinu paliva, ked si to prepocitas.
bovic to oceni aj taky, co s tym doteraz nemal skusenost by som povedal. mas pravdu, to je tiez dolezita vec, na ktoru je dobre si dat pozor. tak ono je to tak, ze nie kazdy ten komponent je rovnakej hrubky. ked som si to pozeral, tak mali uvadzane, ze pouzivaju ocelove plechy o hrubke 3 az 8 milimetrov. niektore tie suciastky musia byt z tensieho plechu, niektore z hrubsieho. keby ta to blizsie zaujimalo, vies si to jednoducho pozriet, co vsetko tam je, ale ozaj si to nepamatam presne uz.
Obrázok užívateľa
stancuch

od nuliaro » Str 18. Aug 2021 11:40:37

jume verim, ze je to lakave, ale aby sa ti nestalo, ze si vyberies taky kotol, na ktory sa dotacia poskytovat nebude. to si pozri asi ako prve a potom tie podmienky na ziskanie. atmos to ma tabulkovo spracovane, ktore kotle su dotovane a ktore nie. vacsina samozrejme je, ale vies ako, nahoda je blbec. ale ako som ti uz vravel, vyplati sa tato investicia aj bez prispevku.
nuliaro

od bovic » Štv 19. Aug 2021 9:09:19

stancuch veď to áno, tam je toľko súčiastok a kompomentov, že neexist, aby boli všetky z jedného rovnakého plechu, to je jasné. Len som to tak myslel, že je dobré aj na toto sa pozrieť pri výbere. To sú údaje, ktoré by mali byť zákazníkovi k dispozícií. To asi ani nie je potrebné, myslím, že by mi to veľa nepovedalo, keďže do tohto sa nerozumiem. Ale díky za typ, že aj toto sa dá pozrieť.
Obrázok užívateľa
bovic

od jarinovky » Štv 19. Aug 2021 12:21:05

jume ano, lepsie priebezne nez ked sa ti to nakopi, ved ako pri vsetkom je to lepsie robit takto. ale pravda, aj taketo nieco tam je, vola sa to spalinovy termostat pri kotloch. mi napadlo, ze aj pri kanviciach varnych su taketo poistky napriklad. no ale to som odbocil. ten termostat nieze vypne na komplet kotol ale vypne odtahovy ventilator, ked dohori palivo. viem, ze pre nas beznych uzivatelov to staci zhrnut tak, ze sa kotol vypne, ked dohori palivo. len som si dovolil to trosku upresnit.
jarinovky

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu