Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

tepelne cerpadlo - vzduchove

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

tepelne cerpadlo - vzduchove

od best » Str 23. Máj 2012 13:13:05

Ahojte, chcel by som sa spytat. Mate niekto realne skusenosti s tymto druhom tepelneho cerpadla ?
Uz som o tom co to precital a je to dost vychvalovane, no zaujimalo by ako to ide naozaj v praxi. Ideme stavat dom a siete mame len voda a alektrika tak zvazujem toto + plus teplovzdusny krb. Dik za nazory.
best

Re: tepelne cerpadlo - vzduchove

od jodik » Štv 25. Feb 2016 11:08:39

uz si to vyriesil ci ti mozem este pomoct?
jodik

od tibor80 » Štv 25. Feb 2016 12:52:23

Ahoj. Skúsenosti s čerpadlom by aj mňa zaujímali .. jodik, ak máš nejaké napíš prosím ťa. Zaujímalo by ma, či to naozaj funguje a či to nie je viac poruchové ako funkčné.
tibor80

od rastik_s » Štv 17. Mar 2016 16:36:24

vzduchove asi aj vychadzaju najlacnejsie nie?
rastik_s

od Opko » Pia 18. Mar 2016 8:47:08

Pri čerpadlách vzduch/voda vychádza určite najlacnejšie montáž. V podstate sa tepelné čerpadlo iba ukotví k fasáde objektu príp. na pomocnú oceľovú konštrukciu a urobia sa príslušné rozvody.
Čerpadlá voda/voda vyžadujú nie najlacnejší zemný vrt. V tomto vrte musí byť dostatočné množstvo spodnej vody, ktorá sa musí pri čerpaní stíhať dopĺňať, čo nie je vždy zabezpečené. Ďalšou nie lacnou možnosťou je rozkopať polovicu pozemku a zakopať do nej trubky "hada", v ktorých bude teplonosné médium akumulovať teplo zo zeme. Nevýhoda okrem nie lacných výkopových prác je, že na pozemku už nemôže vyrásť žiadny domček, altánok, či stromy.
Obrázok užívateľa
Opko

od wilino » Str 23. Mar 2016 10:34:06

vzduch voda, je najriesenie
wilino

od rikko » Uto 25. Máj 2021 12:11:56

Caute cital som tu teda nejake tie nazory, co sa tyka tepelnych cerpadiel, ale potreboval by som poradit s vyberom a bol by som rad, keby ste mi napisali pre co ste sa rozhodli a tiez preco vas to oslovilo.
Viem, ze tym moznosti je viacej len nemam celkom jasnu predstavu, ze na co je potrebne pri vybere prizerat. Preto budem vdacny za vsetky rady!
Obrázok užívateľa
rikko

od atro » Uto 25. Máj 2021 19:12:38

Hlavne si treba ujasnit ake tepelne cerpadlo na akom principe by si chcel a nejake tie zakladne poziadavky - kurenie, chladenie, ohrev tuv... Aspon v tomto by si mal mat jasno. Alebo je tu moznost este najst si firmu, ktora ti usije cerpadlo tak povediac na mieru
atro

od jaro35 » Štv 27. Máj 2021 14:06:33

Atro tak malo by sa to zakazdym robit kvazy na mieru aj nasledna cenova ponuka aj vsetko..Len je dobre vediet cca co od toho tepelneho cerpadla cakam..Na co primarne mi ma sluzit a mnohe ine veci..Najma teda zaklad je podla mna na efektivitu pozerat, aby ti to co najlepsie sedelo aby si z neho vytazil co najviac..Rozmyslal si aj nad nejakym inym variantom?..Ci tc bolo jasna volba?..
„Čím viac sa človek usiluje o istoty a bezpečie, tým viac sa vzdáva kontroly nad svojim životom.“
Obrázok užívateľa
jaro35

od rikko » Pia 28. Máj 2021 10:39:08

To by som potreboval, lebo teda stracam sa v tom, ze akym smerom sa vybrat, co zabezpecit, co bude najlepsie. Viem, ze teda dozaista ani jeden variant lacny nebude, ale pocul som, ze v dnesnej dobe je tepelne cerpadlo najcastejsim riesenim pri novostavbach. Preto reku by som rad pocul skusenosti a nejake tie rady.
Jaro rozmyslali sme napriklad aj nad tuhym palivom, zeby sme to nejako urobili, lebo to ma zase vraj vysoku efektivitu ked sa kuri napriklad peletami, len neviem mam obavu, ze o to sa treba proste starat a nechcem byt otrokom.
Obrázok užívateľa
rikko

Ďalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu