Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

tepelne cerpadlo - vzduchove

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: tepelne cerpadlo - vzduchove

od jakubo » Štv 22. Júl 2021 9:06:13

ako to byva so zarukou pri cerpadlach? na kolko rokov? je to aj nejako podmienene nejakymi prehliadkami, servisom alebo niecim takym?
lebo pri inych druhoch kurenia viem, ze velakrat je to tak, ze musis nieco splnit aby zaruka bola jak ma byt, tak by ma zaujimalo aj pri tomto, tiez by som bol rad keby ste mi niekto napisali jak vyzera zvonku cerpadlo? ci to nejako nebude vadit, ci to nebude ako past na oko?
Obrázok užívateľa
jakubo

od adammoo » Pon 26. Júl 2021 8:56:29

velmi by ma zaujimalo, ze ako je to pri cerpadle, ked napriklad vypne elektrina? nie je s tym problem? da sa nejako tomu predist?
adammoo

od palis » Uto 27. Júl 2021 9:02:50

Adammoo väčšinou keď vypne elektrina tak to nie je na dlhú dobu, je to v podstate len na chvíľu na pár minút, aspoň teda taká je moja skúsenosť. A podlahovka ti za ten čas nevychladne takže toho sa obávať nemusíš.
Nie je to proste problém ako to bolo kedysi že by elektrina na niekoľko dní vypadla, takže sa tým zbytočne vôbec nestresuj ;-)
Staviam si svoj sen
Obrázok užívateľa
palis

od rikko » Uto 27. Júl 2021 13:37:26

Mailanoo pises papiere ale ake? Co vsetko tak treba? Mohol by si mi k tomuto akoze konkretnejsie popisat?
K tomu co si pisal o tych financiach tak to je fakt, to proste aj ja som nakloneny pre to, to by mi vyhovovalo :)
Obrázok užívateľa
rikko

od mailanoo » Str 28. Júl 2021 9:10:18

Jakubo všetko záleží od firmy, sú také ktoré si podmieňujú záruku takýmito rôznymi akoby podmienkami, že prehliadkami pravidelnými, ale Fenomis nie, čo mám skúsenosť. Monitorujú tepelné čerpadlá na diaľku takže aj keby niečo tak to vedia včas podchytiť a riešiť. Veľa vecí čo sme sa bavili sa dá na diaľku vyriešiť a o mnohých ani užívateľ jak ja ani nevie :-) Že vlastne hneď a zaraz to vyriešia.
Rikko mohol jasné. Potrebujú od teba projektovú dokumentáciu domu, info o stavbe, kde sa nachádza, v akom štádiu sa nachádzate so stavaním, koľko ľudí bude v dome bývať, či máš možnosť aj studne napríklad, to sú také základné veci na základe ktorých ti budú vedieť vypracovať ponuku.
mailanoo

od mariaR » Štv 29. Júl 2021 10:08:34

adammoo dnes podla mna toto nie je taky problem ako to bolo kedysi. akoze co viem da sa aj nejake to zalozne riesenie vyriesit ze napriklad krb alebo cosi, ale velmi malo ludi si myslim, ze si to dava :)
mariaR

od ello » Pon 02. Aug 2021 9:04:32

Da sa vybavit aj nejaka dotacia na tepelne cerpadla? Ma to zmysel?
Obrázok užívateľa
ello

od jaro35 » Štv 05. Aug 2021 10:06:29

Ello da sa to, ale tiez je to nejako obmedzene, ze vlastne je nejaka ta hranica kolko ludi si moze poziadat a to je potrebne stihnut ak chces dotaciu..Dost ludi co viem si o to ziada, ze je o to velky zaujem..Takze cim skor tym lepsie si poziadat..Ale teda moj pohlad za posledne tyzdne co som si zistoval je, ze aj bez nej sa to oplati..Lebo to tepelko ma vela vyhod a poskytne ti to co ine druhy kurenia nie..
„Čím viac sa človek usiluje o istoty a bezpečie, tým viac sa vzdáva kontroly nad svojim životom.“
Obrázok užívateľa
jaro35

od ello » Pon 09. Aug 2021 13:15:23

Dakujem za nazor, co si mi napisal. Jo to registrujem, ze vela ludi sa ohladne tepelnych cerpadiel informuje, ale teda nevedel som, ze ako to je v tomto smere, ze ci je to nejako obmedzene, cize to treba si poriesit s firmou keby som chcel hej? Myslis, ze tie firmy, co maju cerpadla mi budu vediet aj s tymto poradit? Poziadat o to alebo co?
No ved jasne, ked neni inej cesty, tak to uplne chapem :)
Obrázok užívateľa
ello

od hobkoo » Str 11. Aug 2021 14:21:44

Hádam hej,veď keď s tým robia musia vedieť,čo a ako.Nie?Tiež ma to dosť zaujíma,lebo podľa toho,čo kukám po nete aj rôzne články,tak tepelné čerpadlo vyzerá ako fajn riešenie aj z pohľadu a životné prostredie.Že vlastne to myslí aj na planétu.
hobkoo

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu