Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od antonio » Štv 04. Jan 2018 8:03:03

to by som si aj ja vypočul, čo by robil v takom prípade, pri takom probléme, pri najlepšom by sa zbalili a išli by zrejme k rodičom alebo svokrovcom, treba sa pozerať na tieto veci aj z iného pohľadu, stať sa môže čokoľvek a je dobré istým veciam predchádzať, myslieť na to vopred, čo by sa mohlo stať, výpadok elektriny môže nastať a kúrenie nepôjde, v takých prípadoch by si krb odcenil bezpochyby
Obrázok užívateľa
antonio

od brancikol » Pon 08. Jan 2018 9:40:10

nic, co by som mal robit? ved tie vypadky nebyvaju nejake caste a dlhe, lenze v praxi mam pocit, ze je to lepsie riesenie, lebo sa nemusim dokopy o nic starat co sa elektriny tyka nie?
Obrázok užívateľa
brancikol

od Adabert » Uto 09. Jan 2018 16:29:36

aby si este nebol z nejakeho takeho jedneho vypadku prekvapeny. Podla mna sa neoplati s takymito vecami zahravat a treba ozaj pozerat o kopec vpred, lebo nikdy nevies a velkou vyhodou krbu je to, ze ti dokaze vykurit cely dom a pomerne rychlo, dokonca rychlejsie ako napriklad radiatory a to stoji za zamyslenie ;-)
Obrázok užívateľa
Adabert

od brancikol » Štv 11. Jan 2018 9:41:27

lenze nie su to zbytocne vydavky na vyse? mne ide o to, ze aby som nemusel vyhadzovat do luftu peniaze, ktore ani nemusim, chapes?
Obrázok užívateľa
brancikol

od Patron01 » Pia 12. Jan 2018 10:17:44

výdavky navyše? krb je investícia na dlhé roky, ktorú pri bežnom užívaní odceníš a to neskutočne, ja som si v istom období nevedel predstaviť, že by sme krb mali, teraz keď ho máme už nejaké tie roky, tak si neviem predstaviť, že by sme ho nemali, zakúrim si, keď sa ochladí aj v septembri, nemusím celý systém spúšťať, riešiť, zakúrim len v krbe a je teplejšie, ono to má veľa výhod
Patron01

od Dammo » Pon 15. Jan 2018 9:29:20

Výdavky navyše to nie sú, sú to výdavky, ktoré majú svoje opodstatnenie. Podľa mňa do krbu je vhodné peniaze investovať, pretože neskôr sa ti to vráti a myslím si, že odceníš to, že budeš môcť si prikúriť ak sa len trošku ochladí niekedy na konci leta, že budeš môcť prekúriť celý dom keď prídeš aj po týždni niekde mimo :Up:
Dammo

od brancikol » Uto 16. Jan 2018 11:28:59

kolko vlastne tak bezne stoji krb? myslim taky, co by stal za to, ze uz lepsi, nech je kvalitny nech uz potom dlho aj vydrzi ak by som sa predsa len rozhodol zvolit si takuto moznost, lebo po pravde s takymto niecim som ani neratal, lebo som fakt bol za to aby sme ho nedavali :evil:
Obrázok užívateľa
brancikol

od tomreedle » Str 17. Jan 2018 10:55:04

brancikol píše:kolko vlastne tak bezne stoji krb? myslim taky, co by stal za to, ze uz lepsi, nech je kvalitny nech uz potom dlho aj vydrzi ak by som sa predsa len rozhodol zvolit si takuto moznost, lebo po pravde s takymto niecim som ani neratal, lebo som fakt bol za to aby sme ho nedavali :evil:

tie ceny su rozne, ale za krbovu vlozku osobne si myslim, ze ked budes ratat okolo tych 2000€ tak v pohode, plus minus :Up: samozrejme, ze aj praca, montaz a tieto veci, ale presnu kalkulaciu, ze aka by bola finalna cena, to ti spravi firma, lebo kazda ta stavba je individualna a teba to nemusi stat tolko kolko mna chapes :-)
tomreedle

od zahmi » Štv 18. Jan 2018 14:27:43

Cena nie je spravna cesta, nejaky ten budget pripravit si na krb je normalne, ale riadit sa cenou nejako nie je najvhodnejsie hlavne netreba setrit ani na materialoch, ktore budu potrebne pri stavbe krbu a ani na samotnej krbovej vlozke, lebo od tej mnohe zavisi :Up:
Obrázok užívateľa
zahmi

od antonio » Pia 19. Jan 2018 11:20:09

rátaj tak nejako ako ti písali, poprípade sa obráť na krbárov, tí ti vedia približne povedať cenu, spraviť cenovú ponuku presne podľa toho, čo by si chcel a hlavne čo by si potreboval všetko spraviť, lebo dnes je veľmi dôležité aby aj isté normy boli splnené a napríklad aj revízie komína treba, čiže na to nezabudnúť
Obrázok užívateľa
antonio

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť