Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od balmain » Pon 30. Júl 2018 13:06:56

p.a.t. píše:nenapadlo ti to, ze krbar by ta s tymito informaciami oboznamil?

myslím, že mu to aj napadlo, lebo to je vec, ktorá ti napadne, len asi chce vedieť tieto informácie predtým ako to bude, začne vybavovať s nejakým krbárom, že chce toho vedieť čo najviac, ja na tom nevidím nič zlé, aspoň si spraví prehľad o tom, čo ho čaká, na akom princípe to funguje :Up:
balmain

od smidrs » Uto 31. Júl 2018 9:05:58

Ako ste vyberali veľkosť krbu? Dali ste si urobiť projekt a v ňom ste už mali veľkosť krbu alebo veľkosť ste si upresňovali potom? Ako je to napríklad s týmto pri starších domoch?
Obrázok užívateľa
smidrs

od hajnik » Štv 02. Aug 2018 9:59:34

smidrs píše:Ako ste vyberali veľkosť krbu? Dali ste si urobiť projekt a v ňom ste už mali veľkosť krbu alebo veľkosť ste si upresňovali potom? Ako je to napríklad s týmto pri starších domoch?

veľkosť krbu sa vyberá podľa jeho účinnosti a výkonu, preto je ten výber dobré konzultovať s odborníkmi, s krbármi alebo niekým takým, kto sa do toho vyzná, lebo pre príklad, predstav si, že máš nejaký menší dom, tvojej žene sa bude páčiť veľký krb, ktorý bude štýlový, tak kúpite 100cm krbovú vložku a potom prídete na to, že stačí ak trochu zakúrite a neviete to doma v tom teple vydržať a práve takto sa to nerobí, takto sa tá vložka nekupuje nevyberá, treba prihliadať na rozlohu na tepelné straty
Obrázok užívateľa
hajnik

od mara » Pia 03. Aug 2018 8:58:54

priklanam sa k tomu, co tu zaznelo, preto aj velkost krbu je dobre konzultovat s krbarom, napriklad firmu Deltako si skus pozriet, maju aj vlastne krbove vlozky, rozne rozmery a vedia ti poskytnut ohladne toho aj poradenstvo a myslim, ze prave to je to, co potrebujes, aby si nasiel vsetko pod jednou strechou, teda metaforicky, aby ti s tym celym pomohol niekto kto ma skusenost, pretoze uz keby si si sam vybral a kupil krbovu vlozku tak mozes napriklad narazit na problem akym je, ze nebude ti ju mat kto obostavat, dat na miesto a cely ten krb spravit, pretoze krbar sa ti nezaruci za vlozku, s ktorou nema skusenost, pri ktorej nevie ako bude fungovat ;)
mara

od p.a.t. » Pon 06. Aug 2018 8:18:12

balmain píše:myslím, že mu to aj napadlo, lebo to je vec, ktorá ti napadne, len asi chce vedieť tieto informácie predtým ako to bude, začne vybavovať s nejakým krbárom, že chce toho vedieť čo najviac, ja na tom nevidím nič zlé, aspoň si spraví prehľad o tom, čo ho čaká, na akom princípe to funguje :Up:

ved dobre, ja to chapem, aj respektujem, ale je to predsa normalne, ze krbar oboznami toho zakaznika so vsetkymi vecami a vsetkymi podrobnostami, ktore je potreba ;)
Obrázok užívateľa
p.a.t.

od balmain » Uto 07. Aug 2018 13:46:58

niekto potrebuje mať v tom proste jasno a tiež ti poviem, že nie je každý krbár taký, že by mal kopu času a by bol ochotný ho venovať každému svojmu zákazníkovi, niektorí sú takí, že rýchlo rýchlo, len aby kšeft išiel, ale zase to už potom hovorí aj o serióznosti a iných veciach toho krbára tej firmy
balmain

od smidrs » Štv 09. Aug 2018 17:17:01

To som nevedel, že treba aj na rozlohu brať ohľad, myslel som skôr, že účinnosť alebo teda skôr výkon toho krbu sa dá nejako korigovať, aby kúril tak efektívne ako to bude potrebné.
Čiže myslíš, že sám by som nebol schopný si kúpiť krbovú vložku, ktorá by sedela?
Len ja sa obávam potom, že aj to poradenstvo budú zase ďalšie peniaze, ktoré bude treba do toho investovať a pritom je možné, že úplne zbytočne, nie?
Obrázok užívateľa
smidrs

od mara » Pia 10. Aug 2018 17:27:44

mozno by si bol schopny vybrat, netvrdim, ze nie, ale kedze nemas s tym skusenosti, tak si myslim, ze by to bola z tvojej strany skor tipovacka a aka je pravdepodobnost, ze tipnes spravnu vlozku, no pf myslim, ze fakt mala, preto som ti odporucal tu firmu z Komarna, lebo oni vedia, oni ti uz vedia aj podla rozlohy povedat priblizne co by bolo vhodne aka velkost, tym padom aj s akym vykonom, ved je to rozdiel, ked ma niekto roky praxe, skusenosti a pracuje s krbmi denne, ze maju fakt odborne znalosti a oni ti poradia s vyberom ako keby ty sam laik, len tak si mas vybrat :mrgreen: ved to porovnavame neporovnatelne :lol:
mara

od smidrs » Pon 13. Aug 2018 18:59:38

Lenže aj to poradenstvo bude niečo stáť, nie? Vieš mne aj o to ide.
Aby som zbytočne nedal tie peniaze. Keď by som ich mohol potom dať radšej do niečoho iného.
Obrázok užívateľa
smidrs

od minusik2009 » Str 15. Aug 2018 15:46:11

smidrs píše:Lenže aj to poradenstvo bude niečo stáť, nie? Vieš mne aj o to ide.
Aby som zbytočne nedal tie peniaze. Keď by som ich mohol potom dať radšej do niečoho iného.

ty čo toto riešiš prosím ťa?
Konzultácia s krbárom ohľadne realizácie krbu je to najdôležitejšie, čo treba spraviť ak nechceš aby ti strecha nad hlavou niekedy zhorela, ak chceš aby všetko bolo v poriadku.
Aj keby to niečo stálo, tak to by ma absolútne netrápilo :roll:
minusik2009

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia