Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od wilino » Str 17. Aug 2016 15:13:35

tomino píše:Dohodli sme sa na spolupráci ako si to napísal. To obnášalo v našom prípade to, že sme im povedali ako si to predstavujeme, či to chceme ako primárne alebo len doplnkové kúrenie. Či chceme riešiť nejaké rozvody, ako chceme aby vložka vyzerala. Ako by sme si obostavbu predstavovali, približne cenu sme povedali, do ktorej by sme sa chceli zmestiť. A vyriešené. My sme si o istých veciach mysleli, že by bolo super ich mať, riešiť ich tak ako sme si predstavovali, ibaže keď nám to krbár vysvetlil ako to celé funguje a takéto veci, tak potom to už tak ružovo nevyzeralo, tak sme si dali radšej poradiť od skúsenejších

A tak pre vložku si sa rozhodol pre akú? presklenú z viacerých strán či len z predu?
wilino

od tomino » Štv 18. Aug 2016 14:04:59

wilino píše:
tomino píše:Dohodli sme sa na spolupráci ako si to napísal. To obnášalo v našom prípade to, že sme im povedali ako si to predstavujeme, či to chceme ako primárne alebo len doplnkové kúrenie. Či chceme riešiť nejaké rozvody, ako chceme aby vložka vyzerala. Ako by sme si obostavbu predstavovali, približne cenu sme povedali, do ktorej by sme sa chceli zmestiť. A vyriešené. My sme si o istých veciach mysleli, že by bolo super ich mať, riešiť ich tak ako sme si predstavovali, ibaže keď nám to krbár vysvetlil ako to celé funguje a takéto veci, tak potom to už tak ružovo nevyzeralo, tak sme si dali radšej poradiť od skúsenejších

A tak pre vložku si sa rozhodol pre akú? presklenú z viacerých strán či len z predu?

Nie - tá naša je akokeby rohová, čiže je presklená z predu a z jedného boku. Široká je z predu 80cm, čo je také optimálne. Pozerali sme aj väčšiu tá vyzerala na pohľad veľmi dobre aj obostavaná by bola určite pekne, ale pri tej by sme sa asi saunovali :)
tomino

od mara » Sob 20. Aug 2016 11:06:45

mateyjo píše: Aj ste sa dozvedeli cenu? Pozerám nejaké krbové vložky, ale neviem po akej cene sa mám pozerať. Čo je výhodné a čo už nie. Aj keď mi je jasné, že cena za prácu tiež urobí svoje ale to budem riešiť neskôr.

Jasne ze si krbar vypyta peniaze aj za pracu ale s tym musis ratat pretoze on si na svoje plecia berie ze vsetko bude urobene podla predpisov ktore su dane a nestane sa ti ze by si vyhorel alebo nieco take. Je tam aj zodpovednost..
mara

od robor53 » Pon 05. Sep 2016 9:11:35

lenže nie je pri kúrení krbom problém s tým že väčšina tepla aj tak odchádza hore komínom?
Obrázok užívateľa
robor53

od wilino » Pon 05. Sep 2016 11:53:26

robor53 píše:lenže nie je pri kúrení krbom problém s tým že väčšina tepla aj tak odchádza hore komínom?

Vysvetlíš mi prečo si myslíš, že väčšina tepla odchádza hore komínom? to koľko tepla odíde komínom zistíš podľa účinnosti, podľa systému spaľovania a všetkých takýchto dôležitých parametrov, ktoré mnohí neznalí zanedbávajú. ;-)
wilino

od mateyjo » Pon 05. Sep 2016 14:27:32

mara píše: Jasne ze si krbar vypyta peniaze aj za pracu ale s tym musis ratat pretoze on si na svoje plecia berie ze vsetko bude urobene podla predpisov ktore su dane a nestane sa ti ze by si vyhorel alebo nieco take. Je tam aj zodpovednost..

To mi je jasné, že zodpovednosť tam je. Preto som napísal, že cenu za prácu budem riešiť potom. Mňa teraz zaujíma najmä cena samotnej krbovej vložky, čo je dobrá cena, čo je už prehnaná atď...
Obrázok užívateľa
mateyjo

od rastik_s » Uto 06. Sep 2016 15:08:09

mateyjo píše: To mi je jasné, že zodpovednosť tam je. Preto som napísal, že cenu za prácu budem riešiť potom. Mňa teraz zaujíma najmä cena samotnej krbovej vložky, čo je dobrá cena, čo je už prehnaná atď...

co je dobra cena - no pozri sa na to inak. Ja som hladal dobru cenu. Teda velmi dobru aby som usetril peniaze najviac ako sa dalo a teraz riesim s krbarom ako urobi na novo prestavbu kedze predtym som si ju robil ja sam a velmi vela veci som zanedbal a teraz sa tie moje chyby predieraju na svet a robia mi vrasky. Peniaze, ceny v tomto pripade stavaj na posledne mieste aby si na to nedoplatil ako som doplatil ja
rastik_s

od martinlor » Str 07. Sep 2016 13:55:59

tomino píše:Nie - tá naša je akokeby rohová, čiže je presklená z predu a z jedného boku. Široká je z predu 80cm, čo je také optimálne. Pozerali sme aj väčšiu tá vyzerala na pohľad veľmi dobre aj obostavaná by bola určite pekne, ale pri tej by sme sa asi saunovali :)

Aj mas nejaku fotku tej krbovej vlozky alebo vies aspon poslat kde najdem tu ktoru si si vybral? dufam ze uz ma aj externy privod vzduchu a taketo veci, ktore su dost dolezite ;)
martinlor

od mateyjo » Str 07. Sep 2016 14:18:12

rastik_s píše: co je dobra cena - no pozri sa na to inak. Ja som hladal dobru cenu. Teda velmi dobru aby som usetril peniaze najviac ako sa dalo a teraz riesim s krbarom ako urobi na novo prestavbu kedze predtym som si ju robil ja sam a velmi vela veci som zanedbal a teraz sa tie moje chyby predieraju na svet a robia mi vrasky. Peniaze, ceny v tomto pripade stavaj na posledne mieste aby si na to nedoplatil ako som doplatil ja

to sa ti niekto na novo aj do toho chytí? iná možnosť nie je len to všetko urobiť na novo? tak to si bohvie ako dobre nepochodil. Vlastne keďže to musíš teraz robiť na novo tak tie peniaze predtým bolí zbytočne vyhodené...
Obrázok užívateľa
mateyjo

od zander » Štv 08. Sep 2016 0:45:42

Ja osobne riešim v obývačke kúrenie drevom, klasickou krbovou vložkou. Z rôznych dôvodov to bude iba teplovzdušná vložka bez napojenia na centrálne kúrenie. Za mňa sa prikláňam k výberu vložky podľa potrebného výkonu pre priestor a podľa dizajnového riešenia ;) .
Tj. ak sa vybraná technicky vychytaná vložka nebude páčiť vo vizualizácii manželke, tak s ňou aj tak moc nepochodím. :egmh: .

Riešili ste však privetrávanie do krbu zo spodu / z vonku ? Ja som teda ešte vložku nevybral a akurát som zabetónoval rúru d110mm do dosky smerom na fasádu, no obávam sa kondenzácie v tejto rúre časom (je to parádny tepelný most) a ja som dal na dúfačika, že sa to pri kúrení "odsaje".. máte s týmto niekto problém / skúsenosť ?

Btw. nemyslím si, že montáž vložky a povedzme teplovzdušného vedenia patrí do rúk laikovi. Krbár sa v tomto prípade určite zíde :ugeek: .
Obrázok užívateľa
zander

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť