Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od benrix » Str 17. Okt 2018 8:17:18

jodik píše:pretieram si oči lebo sa mi vidí, že snívam :D
Nejde len o to ako bude vyzerať ten krb, obostavba musí byť prispôsobená celému krbu, čiže ide napríklad pri tom aj o to aby ten materiál bol odolný voči vysokým teplotám, ktorým bude musieť vzdorovať alebo akoby som ti to povedal, aby sme si rozumeli :twisted:

pockaj pockaj, ale sak je logicke, ze musi tam ist material ktory to vydrzi, toto som ani nemyslel, myslel som, ze toto je samozrejma vec, ze proste o tomto debatit ani len nemusime :shock:
Obrázok užívateľa
benrix

od jodik » Štv 18. Okt 2018 8:19:01

až také jasné to nie je. Teda aj ja som si isté obdobie myslel, že je, ale nie je to celkom tak. Ide skôr o to, že sú "majstri" ktorí nevedia alebo teda skôr chcú šetriť tým pádom vyberajú materiál, ktorý je cenovo dostupnejší, lacnejší, ale nepozerajú na to, že z pohľadu bezpečnosti to už potom taká valná výhra nie je ani len náhodou :oops:
jodik

od smidrs » Pia 19. Okt 2018 8:34:08

jodik píše:až také jasné to nie je. Teda aj ja som si isté obdobie myslel, že je, ale nie je to celkom tak. Ide skôr o to, že sú "majstri" ktorí nevedia alebo teda skôr chcú šetriť tým pádom vyberajú materiál, ktorý je cenovo dostupnejší, lacnejší, ale nepozerajú na to, že z pohľadu bezpečnosti to už potom taká valná výhra nie je ani len náhodou :oops:

A potom akurát tak zákazník na to dopláca nik iný
:x
Obrázok užívateľa
smidrs

od Dammo » Pon 22. Okt 2018 9:17:33

Smidrs áno, ale preto ja stále tvrdím už dlho a budem tvrdiť, že je dobré to, že máme možnosť si vybrať. Vybrať si komu dáme krb robiť, akú krbovú vložku kúpime. Ty nemusíš vziať ponuku prvú čo nájdeš, čo zbadáš niekde alebo čo ti niekde ponúkne, fajn je to, že si vieš porovnať, zvážiť a rozhodnúť sa tak, aby si mal istotu, že všetko bude OK.
Dammo

od p.a.t. » Str 24. Okt 2018 10:06:50

benrix, aj ja som niektore veci bral ako samozrejmost, aj niektore su, ale ako u koho, ked si najdes krbara ako som si nasiel ja, firmu Deltako, tak u nich je samozrejmost to, ze pri stavbe pouziju tie najkvalitnejsie materialy, ktore vydrzia tu teplotu, ktoru maju a hlavne materialy, z ktorych sa nebude prasit, ale nie je to takto u kazdej firmy, preto treba rozumne vyberat :)
Obrázok užívateľa
p.a.t.

od benrix » Štv 25. Okt 2018 8:26:56

p.a.t. píše:benrix, aj ja som niektore veci bral ako samozrejmost, aj niektore su, ale ako u koho, ked si najdes krbara ako som si nasiel ja, firmu Deltako, tak u nich je samozrejmost to, ze pri stavbe pouziju tie najkvalitnejsie materialy, ktore vydrzia tu teplotu, ktoru maju a hlavne materialy, z ktorych sa nebude prasit, ale nie je to takto u kazdej firmy, preto treba rozumne vyberat :)

takto som si to aj predstavoval, ze by to malo byt, ze aj ten krbar mysli na to aby ta kvalita tam bola, ale som rad, ze si mi napisal, ze pri tejto firme je to samozrejmost, ze pri nich sa netreba bat nejakych takych veci, ze by na niecom chceli usetrit, to je pre mna dost podstatna informacia od ktorej sa budem vediet aspon dalej odrazit :)
Obrázok užívateľa
benrix

od beomio » Pia 26. Okt 2018 10:42:58

dammo malo by to byt tak, ze clovek si pozrie najskor pracu krbara a potom sa rozhodne, aspon u mna to dost spravilo, lebo samozrejme, ze ked sa na niekoho obratim tak chcem vidiet aku pracu ma za sebou, ake krby uz urobil 8-)
beomio

od Dammo » Pon 29. Okt 2018 10:52:51

beomio píše:dammo malo by to byt tak, ze clovek si pozrie najskor pracu krbara a potom sa rozhodne, aspon u mna to dost spravilo, lebo samozrejme, ze ked sa na niekoho obratim tak chcem vidiet aku pracu ma za sebou, ake krby uz urobil 8-)

Áno aj to je riešením, aj fotky vedia veľmi veľa povedať v tomto smere. Za toto som všetkými desiatimi, že oboznámiť sa s prácou aj takýmto štýlom. Že ako vo finále tie krby vyzerajú, prečo nie. Človek si tým rozšíri obzory, bude mať lepšiu predstavu a aj skôr si bude vedieť rozmyslieť akoby si predstavoval krb po tej vonkajšej, vizuálnej stránke.
Aby to ladilo do priestoru, do tej predstavy, ktorú máme ;-)
Dammo

od p.a.t. » Str 31. Okt 2018 9:21:28

benrix píše:takto som si to aj predstavoval, ze by to malo byt, ze aj ten krbar mysli na to aby ta kvalita tam bola, ale som rad, ze si mi napisal, ze pri tejto firme je to samozrejmost, ze pri nich sa netreba bat nejakych takych veci, ze by na niecom chceli usetrit, to je pre mna dost podstatna informacia od ktorej sa budem vediet aspon dalej odrazit :)

vobec sa nemusis, super je to, ze nemusis ani nad nimi stat ci vsetko robia ako treba, lebo nad niektorymi by si musel, ze ci vsetko dodrzia, ci urobia tak ako slubili, tato firma si dava zalezat na kvalite a na tom aby dodrzali vsetko na com sa dohodnete a aj ta budu informvat o tom, ze co urobili ako urobili, co by bolo vhodne a preco, ze s nimi je aj ta komunikacia super, poradia, odporucia, ako hovorim, keby som sa mal rozhodnut este raz, ze pre firmu, tak opat pre tuto :Up:
Obrázok užívateľa
p.a.t.

od beomio » Pon 05. Nov 2018 8:42:44

presne preto som to napisal a krbari, ktori uz maju desiatky a viac krbov za sebou, tak vedia aj po tej vzhladovej stranke poradit, navrhnut vhodne riesenia, ze co by bolo take optimalne, co by mohlo aj dobre ukazat, aj by to bolo praktickym riesenim, lebo pri krbe je kombinacia praktickej, efektivnej stranky a tou vzhladovou dolezita aspon z mojho pohladu, ked do toho uz idem nech to aj vyzera aj funguje 8-)
beomio

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia