Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od fukter » Ned 16. Dec 2018 11:41:20

Neviem počul som o tom, ale je to asi fakt z veľkej miery o tom zvyku. O tom ako je kto naučený a kto si ako dáva aj pozor. No asi netreba veriť všetkému, čo sa hovorí, čo?
fukter

od mara » Pon 17. Dec 2018 12:28:23

nie netreba, keby ja som veril vsetkemu, tak nemam zrejme ani dom, ani krb a mozno ani rodinu. Kazdy ma rad nieco ine, kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy je na nieco ine zvyknuty. Zvyk spravi vela, to som sa uz aj sam o tom presvedcil.
Ide proste o to, ze vela ludi hodnoti a hovori o niecom a priotm ani nemaju vlastnu skusenost a to je vec, ktora mna dokaze nenormalne rozculit!
mara

od benrix » Str 02. Jan 2019 10:23:45

mara, by si nemal ani rodinu? dost ma toto prekvapilo tato tvoja reakcia, ale asi teda na tom nieco pravdy bude, ze to neni len tak, ze netreba doverovat vsetkym veciam co sa hovoria, tak jak ja som veril vsetkemu co som ohladne krbov pocul a teraz ked som cital vsetko, co ste mi popisali zo skusenosti, tak som ostal prekvapeny
Obrázok užívateľa
benrix

od mara » Štv 03. Jan 2019 11:00:17

benrix píše:mara, by si nemal ani rodinu? dost ma toto prekvapilo tato tvoja reakcia, ale asi teda na tom nieco pravdy bude, ze to neni len tak, ze netreba doverovat vsetkym veciam co sa hovoria, tak jak ja som veril vsetkemu co som ohladne krbov pocul a teraz ked som cital vsetko, co ste mi popisali zo skusenosti, tak som ostal prekvapeny

myslim, ze si pochopil ako som to myslel. Proste je to tak, ze mnohym veciam verime a pritom realne su uplne ine. Preto si treba zistovat fakty ako co funguje ako sa veci maju a urobit si svoj nazor, svoj obraz o veciach, rovnako aj o fungovani krbov. Aj o tom ake je to riesenie, ci je to na vykurenie dostatocne a pod ;)
mara

od wilino » Pia 04. Jan 2019 11:26:38

Krb urobí dobrú atmosféru a nie je pravdou, že nejaký bordel vôkol neho musí byť. Ty potrebuješ akurát tak mať v blízkosti drevo, ale to tiež nie je dôvod na to aby niekde niečo bolo, čo by pôsobilo ako neporiadok.
Krb prináša do domu to pravé teplo domova ;)
wilino

od tomino » Pon 07. Jan 2019 18:52:15

Je to o tom, že sú ľudia, čo majú radi kúrenie krbov, tú atmosféru o ktorej ste písali a celkovo aj to teplo, ktoré krb prináša a sú takí, čo tomu nevedia prísť na chuť.
Jak sa hovorí sto ľudí sto chutí, len keď už chcem krb, tak musím myslieť na všetko od základu, to znamená, že výber vložky, z akých materiálov sa bude krb stavať, ako je treba kúriť aby nebolo sklo začmudené no je toho veľa, ale investovať do toho čas stojí za to
tomino

od fukter » Str 09. Jan 2019 7:57:47

Dík za to, že ste mi napísali o tom, lebo trochu ma to zneistilo, lebo nemám rád prach a tieto veci, preto som si nevedel predstaviť akoby to bolo lebo už kadečo a od bárkoho som počul, ale predsa je iné, keď mi o týchto veciach dá info niekto kto krb doma má a v zime v ňom pravidelne kúri.
Stavba takého krbu trvá približne akú dobu?
fukter

od wilino » Štv 10. Jan 2019 10:44:29

Stavba krbu je záležitosť pár dní, nie je to týždeň ani mesiac, ale za pár dní skúsený krbár ti vie odovzdať hotové dielo. Hotový krb, v ktorom budeš môcť kúriť a dennodenne ho využívať ;)
wilino

od fukter » Pia 11. Jan 2019 8:27:14

Keď už krb potom bude stáť, tak tam pre mňa to nejako končí? Myslím, či nejako je potrebné ten krb každý rok pred zimou skontrolovať, či je všetko v poriadku alebo nie?
fukter

od mircho » Pon 14. Jan 2019 8:42:39

ty sa musis o krb starat pravidelne, aby nevznikli dodatocne nejake problemy, ale to sa neboj, to ked budes stavat krb, tak krbar ta o vsetkom ohladne toho, tej starostlivosti oboznami, teda neviem ci starostlivost je to spravne slovo, ale hadam vies, co tym mam na mysli, oni ta oboznamia aj s kurenim ako kurit aby to bolo efektivne, aby si si nenarobil zbytocne problemy, ze by ti sklo zacalo cerniet alebo nieco a oboznamia ta aj s kopou inych veci ;)
mircho

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia