Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od storro » Ned 11. Aug 2019 14:58:23

ano akoze mne to vela dalo, mnoho veci som sa dozvedel, ale tiez som si urobil aj jasno v tom, ze jak neni dobre postupovat, ale tak kazdy sa k tomu postavi jak uzna za vhodne
storro

od martinlor » Uto 13. Aug 2019 6:54:11

dnes na nete fakt informacie sa daju zohnat uz akekolvek, co chceme, to najdeme, ale hladat si navody a stavat si krb podla nich, bez toho aby sme vedeli ci sa to tomu cloveku, ktory o tom pisal vobec aj podarilo je podla mna velmi riskantne, najma ked si vezmem co taka krbova vlozka stoji sama o sebe a teraz ked chcem ju robit sam, ze tu obostavbu, to podla mna neni cesta k uspechu, z toho moze byt akurat tak kvantum problemov, ktorym myslim, ze je lepsie sa vyhnut, usetri si tym clovek aj cas aj peniaze a myslim, ze z velkej miery aj nervy :mrgreen:
martinlor

od liaro » Pia 16. Aug 2019 9:07:42

martinlor aké sú ceny tých vložiek? myslím, čo je taká normálna cena??
lebo som videl aj také za pár stoviek, aj za tisícky eur a teda mám v tom chaos celkom, že čo je normálna cena, čo je málo, čo je už zase naopak cez :|
nemám v tomto smere skúsenosti, tak asi toto neviem tak by som bol rád keby ste mi to objasnili
Obrázok užívateľa
liaro

od fukter » Uto 20. Aug 2019 9:16:55

Tak pár stoviek to asi neni normálna cena, za to podľa mňa teda sa kvalitná vložka zohnať nedá, ale to je len môj pocit no ;)
fukter

od liaro » Str 21. Aug 2019 18:45:21

neviem, reálne predstavu o tých cenách nemám, preto som sa pýtal, že ako to je, čo je OK cena, čo nie aby som vedel :-)
Obrázok užívateľa
liaro

od kuccki » Štv 22. Aug 2019 9:27:37

vsetko zalezi od toho o akej krbovej vlozke sa bavime, ak o kvalitnejsich, prepracovanejsich, s efektivnym systemom spalovania, tak rataj priblizne dve tri tisicky len za vlozku, aspon taky je moj pohlad moja skusenost ;)
moze sa ti to zdat, ze je to viac penazi ako pri kupe vlozky niekde v hobby markete, ale tak aj kvalita bude ina
kuccki

od jarmilo » Pia 23. Aug 2019 10:51:21

myslim, ze by bolo fajn napisat, ze ta ina kvalita znamena po vacsine, ze nizsia, nie je proste vlozka ako vlozka, aj ked na prvy pohlad moze vyzerat ze su vsetky podobne ;)
jarmilo

od liaro » Str 28. Aug 2019 12:22:32

ale je to aj nejako tak, že by sa líšili v tom z akého materiálu sú? myslím, či tam môže byť nejaký fakt rapídny rozdiel, ktorý by sa mi potom mohol prejaviť akože pri používaní, lebo sám neviem, že čo by bolo lepšie, koľko zainvestovať, samozrejme, že chcem mať roky pokoj, ale zase nechcem preplatiť niečo čo nemusím
Obrázok užívateľa
liaro

od benrix » Str 04. Sep 2019 11:17:41

moze sa to prejavit, napriklad pre rokmi som pocul o prasknuti vlozky, aj o hrdzaveni a myslim, ze to je situacia do ktorej by si sa dostat nechcel, vlastne asi nik ;)
Obrázok užívateľa
benrix

od tomino » Pia 06. Sep 2019 9:14:26

Benrix, preto je aj podľa mňa podstatné to aby si vybral už na začiatku kvalitnú krbovú vložku, lebo to všetko ide spolu. Jedno na druhom to závisí. Musí byť aj kvalitná vložka, aj obostavba, aby sme boli v krbom v pohode.
Aby nám roky slúžil a bez problémov. Bez čierneho skla. Bez vnikania dymu do miestnosti a pod.
tomino

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia