Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od nicolas » Pon 12. Sep 2016 11:52:39

mateyjo píše:to sa ti niekto na novo aj do toho chytí? iná možnosť nie je len to všetko urobiť na novo? tak to si bohvie ako dobre nepochodil. Vlastne keďže to musíš teraz robiť na novo tak tie peniaze predtým bolí zbytočne vyhodené...

niekedy ozaj ina moznost nie je len to urobit na novo aby nenastali este vacsie problemy alebo komplikacie pri kureni. Pretoze v zime ked sa pravidelnejsie kuri tak sa mozu ukazat take problemy o akych predtym clovek ani netusil. Preto je lepsie to dat este teraz pred zimou urobit. My sme si davali rovno krb urobit deltaku, krbarovi s dlhorocnou praxou a aspon nemusime riesit nejaku prerabku krbu a nejake dalsie naklady a podobne. Niekedy sa ozaj oplati ta prvotna investicia do kvality :-)
nicolas

od jarino » Pon 12. Sep 2016 15:09:58

zander píše:Ja osobne riešim v obývačke kúrenie drevom, klasickou krbovou vložkou. Z rôznych dôvodov to bude iba teplovzdušná vložka bez napojenia na centrálne kúrenie. Za mňa sa prikláňam k výberu vložky podľa potrebného výkonu pre priestor a podľa dizajnového riešenia ;) .
Tj. ak sa vybraná technicky vychytaná vložka nebude páčiť vo vizualizácii manželke, tak s ňou aj tak moc nepochodím. :egmh: .

Riešili ste však privetrávanie do krbu zo spodu / z vonku ? Ja som teda ešte vložku nevybral a akurát som zabetónoval rúru d110mm do dosky smerom na fasádu, no obávam sa kondenzácie v tejto rúre časom (je to parádny tepelný most) a ja som dal na dúfačika, že sa to pri kúrení "odsaje".. máte s týmto niekto problém / skúsenosť ?

Btw. nemyslím si, že montáž vložky a povedzme teplovzdušného vedenia patrí do rúk laikovi. Krbár sa v tomto prípade určite zíde :ugeek: .

privetravanie - mas na mysli externy privod vzduchu do vlozky? ked chces nieco taketo riesit tak musis brat na to ohlad uz pri vybere samotnej vlozky. Externy privod vzduchu je dobra vec, pretoze ti aspon vlozka neberie vzduch z miestnosti ;)
jarino

od mara » Pon 12. Sep 2016 16:50:53

mateyjo píše:To mi je jasné, že zodpovednosť tam je. Preto som napísal, že cenu za prácu budem riešiť potom. Mňa teraz zaujíma najmä cena samotnej krbovej vložky, čo je dobrá cena, čo je už prehnaná atď...

tak cena samotnej vlozky sa moze pohybovat rozne podla velkosti, podla parametrov, ako je vykon a podobne. Tam zalezi vsetko od toho aky typ chces potrebujes. Potom mozes riesit cenu vlozky ;)
mara

od jaro27 » Uto 13. Sep 2016 9:51:45

už to tu viackrát zaznelo že stavba krbu nepatrí do rúk laikovi - súhlasím s tým. Pred stavbou krbu a aj počas nej je potrebné dbať na mnohé veci. Pre laikov kameň úrazu je už len to ako si majú vybrať vhodnú krbovú vložku a myslím, že už keď im toto príde ako problém tak je jasné, že do stavby krbu by sa nemali za žiadnych okolností púšťať samy. Je dôležité ako sa napojí krb na komín, aký komín treba, čo s revíziou a všetky veci okolo toho. To najlepšie vie krbár, čo je treba vybaviť vyriešiť
jaro27

od Skovranok » Štv 15. Sep 2016 10:28:20

Ahoj// písal si niečo o revízii krbu, komína, to sa ako rieši? keď dám krb robiť nejakému krbárovi tak oni to vyriešia za mňa či to si aj tak budem musieť riešiť sám len krbár mi s tým pomôže? či ako?
Skovranok

od jaro27 » Pon 19. Sep 2016 16:58:32

Skovranok píše:Ahoj// písal si niečo o revízii krbu, komína, to sa ako rieši? keď dám krb robiť nejakému krbárovi tak oni to vyriešia za mňa či to si aj tak budem musieť riešiť sám len krbár mi s tým pomôže? či ako?

všetko záleží kto ti to bude robiť. Neviem ako to má väčšina krbárov, ale my keď sme si dali robiť obostavbu a vybrali krb, tak sme to riešili s jedným krbárom a ten nám vybavil aj revíziu aj všetky povinné prehliadky čo bolo treba. Takže skôr keď budeš vyberať ak teda budeš vyberať, tak sa orientuj aj podľa toho. Lebo kde potom koho budeš naháňať aby ti urobil revíziu a neviem čo...
jaro27

od Hunarad » Uto 20. Sep 2016 11:54:25

skovranok moja rada pre teba v tomto smere znie - daj si to urobit firme alebo krbarovi ktory ti tu reviziu celu zabezpeci aby si to moj bez zbytocnych behaciek a neviem coho vsetkoho. Niet nad to ked sa najde niekto kto ti urobi toto vsetko pod jednou strechou a usetri ti tym nemale peniaze na jednej strane ale aj cas, ktory myslim ze je dnes velmi klucovy pre mnohych ludi ;)
Hunarad

od rastik_s » Pon 26. Sep 2016 12:44:00

mateyjo píše: to sa ti niekto na novo aj do toho chytí? iná možnosť nie je len to všetko urobiť na novo? tak to si bohvie ako dobre nepochodil. Vlastne keďže to musíš teraz robiť na novo tak tie peniaze predtým bolí zbytočne vyhodené...

ina moznost tam nie je. Nikto mi na to neurobi ako rekonstrukciu, pretoze problem moze byt kdekolvek a nikto si to nevezme na triko, takze to treba urobit od zaciatku od zakladu. Ale tak aspon som sa poucil a uz nebudem setrit na takychto miestach, kde setrenie vobec nie je na mieste. :egmh:
rastik_s

od jarino » Uto 27. Sep 2016 18:26:34

rastik a ty si to uz nejako zacal aj riesit alebo cakas na jar? ved to ak chces mat krb tento rok este v prevadzke tak by bolo treba riesit na novo prestavbu uz teraz ci ako na tom stojis?? :)
jarino

od rastik_s » Str 28. Sep 2016 8:14:37

jarino píše:rastik a ty si to uz nejako zacal aj riesit alebo cakas na jar? ved to ak chces mat krb tento rok este v prevadzke tak by bolo treba riesit na novo prestavbu uz teraz ci ako na tom stojis?? :)

Ahoj jarino jasne ze som to zacal ved je pred zimou tak nech aj tuto zimu nemusim mat vrasky kvoli mojej nesikovnosti :D :D :D volal som do deltaka, ze ci by mi vedeli nejako s tym pomoct, ako teda by bolo najlepsie to riesit, ci teda vsetko uplne na novo a co by to stalo a vsetko okolo toho. A pojdem zrejme do toho, predsa len uz je koniec septembra a uz zima na seba nenecha dlho cakat si myslim takze nech mozme krb uz plnohodnotne vyuzivat:)
rastik_s

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia