Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od hajnik » Pia 29. Nov 2019 10:05:28

miňan, ale nájdu sa aj takí, keď máš nejakého známeho alebo suseda, čo sa na to chytí tak sa dá, aj za fakt dobrú cenu, že ušetríš kopu peňazí, len nie som celkom stotožnený s tým, či je to dobré, či je to dobrý nápad takto veci kupovať, že proste šetriť aj na práci aj na vložke, lebo časom sa to niekde prejaviť musí
Obrázok užívateľa
hajnik

od mara » Pon 02. Dec 2019 13:43:38

to vlastne by ten dotycny setril na vsetkom a to je k comu? Ja by som spavat nemohol keby som nemal istotu, ze je krb dobre urobeny, by som furt bol v napati aby sa nieco nestalo, ked by sme v nom kurili.
Radsej mat papier, mat reviziu komina, mat zaruku na krb, a tym padom aj istotu, ze je vsetko ako ma byt ;)
mara

od storro » Uto 03. Dec 2019 8:10:06

ano a najlepsie taku zaruku ktora sa bude vztahovat aj na krbovu vlozku aj na samotnu pracu, lebo ak si niekto kupi svoju nejaku vlozku podla svojho presvedcenia a tu si da obostavat, tak krbar nema preco garantovat kvalitu tej samotnej vlozky, ked napriklad nema s nou skusenost alebo co ;)
storro

od jarino » Štv 05. Dec 2019 18:32:17

ale podstatne je to, ze krbar o tomto cloveka oboznami, ze nepojde do toho, ja som nazoru, ze fakt firma, co ma skusenosti, znalosti, tak by len tak hocikomu takto krb neurobila, je to velke riziko a nestoji to zato!
A co, kurite uz naplno? Uz to nie je len krbom co? Uz aj cele kurenie treba mat spustene kedze zacali tieto minusove teploty :|
jarino

od Lamino82 » Str 11. Dec 2019 12:03:12

Jarino, tak pri tych teplotach co teraz su, tak myslim, ze je potrebne uz mat kurenie spustene naplno.
Predsa len dnes rano napriklad bolo -5, ked som vstal a siel cvicit, jasne, ze ta teplota moze pocas dna stupnut, ze mozu byt aj styri nad nulou, ale aj tak je to malo. Este tak na jesen v oktobri uplne staci krbom prikurit.

Ale zase je pravda aj to, ze kazdy ma rad ine podmienky doma, niekto potrebuje 22 stupnov mat a niekomu staci 20 a zase poznam aj ludi, ktorym je 22 malo :lol:
Lamino82

od miflow » Štv 12. Dec 2019 10:40:35

o tom, ze 22 stupnov je malo, o tom by som ti vedel vypravat ;)
u nas najlepsie plavkova teplota :mrgreen:
Obrázok užívateľa
miflow

od jodik » Pon 16. Dec 2019 12:37:25

lamino lenže som pozeral predpovede a teraz zase to pôjde hore.
Každému iná teplota vyhovuje, my napríklad musíme mať v obývačke a v kuchyni teplejšie, izby, napríklad aj spálňa to mi vôbec nevadí keď je tam tak chladnejšie potom sa aspoň aj lepšie spí, ale v obývačke tam teplo byť musí, predsa len aj keď len telku kukáme tak keď človek nerobí žiadnu aktivitu, tak rýchlo ostane chladno ;)
jodik

od p.a.t. » Štv 19. Dec 2019 9:34:16

jodik toto myslim, ze kazdemu viac sedi, ked je v spalni chladnejsie, je to na spanie lepsie, ja napriklad tak aj skor zaspim, ale ked chodime domov od svokrovcov, ze prideme v nedelu pod dvoch dnoch tak som rad, ze krb nam rychlo dom vykuri a mame pokoj, ze nemusime dlho cakat :) storro sak ty by si si to vzal na svoje triko? lebo ja nie, aj preto ja som to dal cele robit naraz, deltaku, aby proste som nemal problem, ze by mi niekto nedal zaruku alebo ze by mi nechcel urobit obostavbu skrz kvalitu vlozky alebo nieco take, lebo zrealizovat krb nie je lacne a ked uz tak nech je to v pohode spravene, este mi napadlo teraz k tomu, co som vyssie pisal, ze chladnejsie na spanie, ale teraz to netreeba s teplom ani v obyvacke prehanat aj bude v nej stat aj zivy strom :mrgreen: nie ze opadne po troch dnoch jak mojmu kamaratovi jeden rok :mrgreen:
Obrázok užívateľa
p.a.t.

od marcelha » Pia 20. Dec 2019 14:09:24

jodik ano, ja vcera na vecer som isla este na rychlo do obchodu, este nejake malickosti kupit a kukam ze 15 stupnov, reku to si zo mna niekto asi striela nie?
normalne nechapem, takyto december mi teda moc po chuti nie je :(
marcelha

od rastik_s » Uto 07. Jan 2020 12:00:31

pockaj tebe to po chuti nebolo, ale teraz tie minusove teploty, co zacnu, tak to aby si poriadne zacala kurit, dnes rano, co som pozeral bolo -10 :shock:
rastik_s

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia