Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od storro » Uto 11. Máj 2021 13:24:06

fero tak ono najlepsie je vyberat podla toho kto ti co vie poskytnut, dolezite je mat aj zaruku a servis aj zarucny aj pozarucny nech mas istotu ze vsetko bude tip top, akoze prijemna cena potesi to dozaista kazdeho, ale ine veci by mali byt prioritou 8-)
storro

od borisjankov » Uto 11. Máj 2021 18:19:54

Potrebujem info, staviame dom, chceme krb, no peniaze teraz na krb momentalne niesu. Chcel by som spravit aspon predpripravu. Ako dlho mozem mat len predpripravu kym tam dam spravit krb? A podla coho vybrat krb, len podla tepelnych strat?
borisjankov

od bullet » Str 19. Máj 2021 14:18:19

ja som to tak mal 3/4 roka, teraz ked risime podlahy v dome, tak ideme vymyslat aj ktoru krbovu vlozku a dizajn krbu, predpriprava je v pohode aj po case, dali sme vsetko skontrolovat
bullet

od tamica » Štv 20. Máj 2021 12:38:27

Boris najlepšie je nechať si s výberom poradiť, jedna vec je správny výkon, ten sa odvíja od tepelných strát.
Potom ale aj prizerať je nutné na účinnosť krbových vložiek, na veľkosť, na to aby to aj do interiéru šlo, sedelo, aby aj komín bol poriadne urobený aby krb bol papierovo v pohode. Nerobi si to len tak na vlastnú päsť.
Obrázok užívateľa
tamica

od borisjankov » Pon 24. Máj 2021 15:33:28

bullet píše:ja som to tak mal 3/4 roka, teraz ked risime podlahy v dome, tak ideme vymyslat aj ktoru krbovu vlozku a dizajn krbu, predpriprava je v pohode aj po case, dali sme vsetko skontrolovat

A mozem vedeit aku krbovu si zvolil, myslim vyrobcu, lebo na trhu je ich tolko, ze uz mam z toho paradny hokej a citam aj recenzie, no zatial nie som rozhodnuty
borisjankov

od dudko » Uto 25. Máj 2021 10:08:59

Boris dobré je keď je výrobca a predajca jeden. Aspoň teda podľa mňa je to dobré, pretože tým pádom má predstavu ako funguje krbová vložka, ako drevo spaľuje, čo spôsobuje prípadné černenie skla a mnoho iného.
A tiež zase keď by sa prípadne niečo stalo, že nejaký problém alebo niečo, tak vieš na koho sa môžeš obrátiť. Lebo teda veľa krbárov je takých, že predávajú vložky s ktorými majú zmluvy, že proste nemajú o nich toľko informácii, čo by mali mať, čo má výrobca.
„Manželstvo je obdobie ľudskej existencie, keď je žena šťastná a muž ženatý.“ :D :D
Obrázok užívateľa
dudko

od borisjankov » Uto 25. Máj 2021 15:05:40

Ano aj toto je riesenie, no ja si zatial len zistýujem potrebne info, nejdem este cielene po nejekom presnom krbe. Rad by som nabral inspiraciu a hlavne vedomosti na co sa zemerat, na co si dat pozor a comu sa vyvrovat. Nechcem si vybrat prvu vlozku co by vyhovovala, rad by som mal prehlad viacerych vyrobcov
borisjankov

od david6 » Pia 28. Máj 2021 9:06:19

Na nete je vela inspiracii a aj odbornych clankov ako spravne vybrat krb, vsetko zalezi do akej stavby krb ides davat, najprv ries to, potom viziual krbu
david6

od dudko » Pia 28. Máj 2021 12:48:55

Ani to nie je dobré vziať si prvú vložku ktorá ti príde pod ruky. Pretože na trhu je toho už veľa, takže je dobré urobiť si prehľad aj viaceré značky si radšej porovnať nech cca vieš, čo niektoré majú, čo nemajú. Napríklad systém čistého skla by mal byť základ už pri všetkých, takže keď spozoruješ, že niektoré to nemajú, tak to preč hneď ruky od takých.
Tiež je dobré pozerať a pýtať sa na spaľovanie vo vložke aké je. Aká je účinnosť, efektivita vložky a takéto veci a samozrejme tiež aby ti mal kto ju obostavať, lebo nejde to tak, že kúpiš vložku a potom niekoho na stavbu hľadáš.
„Manželstvo je obdobie ľudskej existencie, keď je žena šťastná a muž ženatý.“ :D :D
Obrázok užívateľa
dudko

od borisjankov » Str 02. Jún 2021 13:42:59

Nemam v plane kupit prvu co mi padne do oka, to rozhodne nie. Len ako tam pozeram na intzernete je uz naozaj vela moznosti a niektore firmy si vyrabaju tie vlozky uz aj sami, co ma velmi prekvapilo. Len aj cenova relacia je rozna, tak naozaj neviem kde zacat
borisjankov

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu