Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Elegantný bezbariérový vstup nielen pre historické budovy

Správy a novinky z oblasti stavebníctva a architektúry.

Moderátor: spravy-az

  

Elegantný bezbariérový vstup nielen pre historické budovy

od spravy-az » Uto 16. Dec 2014 16:28:21

Bezbariérová úprava s posuvným schodiskovým systémom Sesame od Allgood Trio


V bežnom živote sa často stretávame s potrebou riešiť bezbariérový vstup do historickej alebo staršej budovy, pri ktorých sa kladie dôraz na ich vonkajší vzhľad a jeho zachovanie. Ako vieme, pre telesne postihnutých je aj minimálny počet schodov na vstupe do budovy obrovská prekážka a môže viesť k situácii, kedy sa niektorí návštevníci nemôžu do nej dostať bez pomoci.


Často je potom výsledok montáž “zlepšováku”, ktorý sa ťažko používa a môže byť tŕňom v oku na existujúcej fasáde danej budovy. Nový inovatívny systém Sesame od Allgood Trio rieši tento problém tak, že zabezpečuje prístup pre všetkých, zatiaľ čo poskytuje nenápadné a esteticky vyhovujúce riešenie pre budovu.


Technologicky pokročilý systém Sesame je šitý na mieru pre každý jeden vstup a montuje ho tím technikov dodávateľa zariadenia. Tajomstvo systému spočíva v spôsobe, akým je zdvíhacia plošina namontovaná pod existujúcimi schodmi, pričom v danom procese využíva vťahovacie schody. To znamená, že keď sa systém nepoužíva, nie je ho vidieť a estetický vzhľad budovy tak nie je negatívne ovplyvnený. Systém hneď po svojej aktivácii vtiahne existujúce schody a odkryje výťah, ktorý sa dá naprogramovať tak, aby fungoval automaticky alebo po zatlačení tlačidla. Výsledkom je ukrytý schodiskový výťah, ktorý sa ľahko používa a zachováva existujúci vzhľad budovy, zatiaľ čo nezaberá priestor, keď sa nepoužíva.

Zdroj: allgood.co.uk

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
spravy-az
Administrátor
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 02. Nov 2012 22:29:31


  

Späť na SPRÁVY - Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť