Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Pozemok

Ak sa neviete rozhodnuť, možno vám pomôžu názory ostatných ..

Pozemok

od pd2020 » Štv 10. Sep 2020 14:25:34

Zdravim... Mam takyto problem a chcem sa spytat ci by mi nevedel niekto pomoct alebo neriesil podobnu situaciu.
Mam pozemok ktory je vedeny ako ostatná plocha umiestený mimo zastavaného uzemia obce ale je v extravilane obce. Tento pozemok je neďaleko hranice s intravilanom obce, je bezproblemovy co sa tyka pristupu z cesty, ktorá by už mala padať po správcu obce (bola pod urbariátom).
Chcela by som stavat bungalov, ktorý mi už rieši projektanka (stavebné povolenie si chceme riešiť sami - projektanka ide na materskú a dáva si pauzu).
Chcem sa preto spýtať či mi vie niekto poradiť ako postupovať pri podaní stavebného povolenia a vyriešení toho že je náš pozemok v extravilane obce.

ďakujem pekne za Vaše rady :)
pd2020

Re: Pozemok

od erino » Sob 12. Sep 2020 12:19:51

No najskor by si si mala dat preklasifikovat pozemok na stavebny a najlepsie ak by ti h vedeli presunut uz do intravilanu. Aby sa ti nestalo, ze postavis chatu namiesto rodinneho domu
erino

od Domino5 » Pon 14. Sep 2020 12:21:29

Tak ako píše Erino, najprv by si si mala vysporiadať ten pozemok, lebo niekedy robia dosť problém, keď je vedený v extraviláne a až potom by som riešil projekt domu a ostatné veci. Máš to aspoň zistené, či ti v pohode preklasifikujú ten pozemok?
Pomaly ďalej zájdeš.
Domino5

od levam » Uto 15. Sep 2020 9:46:10

Môže to byť s tým extravilánom celkom problém. Najskôr treba na obecnom miestnom úrade zistiť, čo by sa v tejto veci dalo robiť a potom až premýšľať, či tam stavať alebo nie. Kopec ľudí proste kúpilo nevhodný pozemok na čo im následne nechceli vydať stavebné povolenie
levam

od Majko555 » Štv 17. Sep 2020 11:31:09

teraz je celkom problem najst proste normalny stavebny pozemokbez nejakych prekazok alebo problemov, tak aby clovek mohol proste stavat
Majko555

Späť na Pôdorysy, detaily, alebo riešenia na zhodnotenie..

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť