Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od dufi » Uto 08. Máj 2018 8:45:46

martinlor píše:drevo je pekne o tom potom to myslim, ze o tom si nemusime ani pisat, len ma tiez svoje muchy a starat sa on teda nie je najjednoduchsie najma nie ak je permanentne vystavovane pocasiu tak treba pri nom pravidelnu udrzbu, ako brusenie, morenie, lakovanie a podobne, cize je okolo toho aj celkom prace :roll: :roll:

len toto je vec, ktorú si niektorí ľudia neuvedomujú, že fakt je tak, že to drevo je náročné to si vyžaduje neustále niečo, aby teda vydržalo pekné najmä ak je niekde vonku, v exteriéri a je vystavované dažďu, mrazu a podobným nástrahám počasia :?
dufi

od zahmi » Pon 14. Máj 2018 16:22:03

zdravim vas, rad by som sa pridal do tejto diskusie kedze prestavujeme teraz starsi dom a jedna z veci, ktoru by sme tam chceli dorobit je aj terasa, ktora bude taktiez zatial nezakryta, aspon najblizsie roky. na internete som videl niekde, ze tieto drevoplasty su lepsie ako normalne drevo tak by som chcel vediet aku su vlastne vyhody toho, preco sa to oplati?
Obrázok užívateľa
zahmi

od daffko » Uto 15. Máj 2018 13:54:05

ak sa mozem pripojit tak aj mna by to velmi zaujimalo kedze tiez teraz riesime co na terasu ale nasa bude ciastocne pod strechou tak do polovice ale pred dazdom ju to aj tak nebude chranit uplne ak bude fukat popritom. tym ze vlastne bude ta terasa zakryta iba z casti tak by sme chceli material, ktory nebude staracat farbu kvoli slnku aby sme nemali po case polovicu terasy bledsiu ako druhu
Obrázok užívateľa
daffko

od kuccki » Str 16. Máj 2018 17:41:55

co klasicke drevo? nad tym ste nerozmyslali? chce to sice pravidelnu udrzbu ale tak je to asi najcastejsi material. alebo mozno nejake nahrady, nejaky drevoplast? to ste pozerali?
kuccki

od Opko » Štv 17. Máj 2018 7:01:38

Ahojte, včera som si na túto tému z fóra spomenul pri saunovaní. Pri ochladzovacom neprekrytom bazéne bola terasa z drevoplastu. Neviem ako dlho ju tam už majú a ako sa o ňu starajú, je pravda že pri bazéne sa na terasu nanosí viacej vody, ale jednotlivé drevoplastové dosky boli povykrúcané na koncoch smerom dohora a niektoré boli tmavšie, niektoré vyblednuté od slnka. Možno ide o nejaký lacnejší drevoplast. Celkovo mi to tam až tak nevadilo, no pred domom by som asi rozmýšľal o buď betónovej alebo keramickej dlažbe s nejakou imitáciou dreva.
Obrázok užívateľa
Opko

od dufi » Štv 17. Máj 2018 15:15:47

fakt? a nevieš čo to bolo za značku? nepýtal si sa? lebo vieš toto dosť záleží aj od firmy, teda značky toho drevoplastu. ako pri každej veci aj pri drevoplaste sú menej kvalitné značky a také čo sú na tom lepšie. lebo viem, že napríklad tá firma, od ktorej máme drevoplast my, má na toto 25 ročnú záruku
dufi

od janka73 » Štv 17. Máj 2018 17:04:33

Ďakujem za odpovede. Ale skúšal alebo videl nikto z Vás na terase toto
http://www.odolnepodlahy.sk/exterier-zahrada/re-lock-paving-mat-black-30mm
Prílohy
odolna podlaha.jpg
janka73

od Opko » Pia 18. Máj 2018 7:05:26

dufi píše:fakt? a nevieš čo to bolo za značku? nepýtal si sa? lebo vieš toto dosť záleží aj od firmy, teda značky toho drevoplastu. ako pri každej veci aj pri drevoplaste sú menej kvalitné značky a také čo sú na tom lepšie. lebo viem, že napríklad tá firma, od ktorej máme drevoplast my, má na toto 25 ročnú záruku

nuž pýtať som sa nepýtal. Pochybujem, že by to na recepcii aj vedeli. Ale ako píšeš, určite sú kvalitnejšie a menej kvalitné.
Niekto možno nemá problém po tých 25, 30 či 40 rokov terasu celú vymeniť podľa aktuálnych trendov. Na betónové alebo mrazuvzdorné dlažby sa dá spoľahnúť asi na dlhšie časové obdobie :) Už len sa správne rozhodnúť :)
Obrázok užívateľa
Opko

od steuko » Pia 18. Máj 2018 14:09:19

janka73 To by malo byt co prosim vas? Este som nic take na terase nevidel, jedine tak farebne u deti v skolke ale to neviem ci je vhodne na terasu :lol:
steuko

od dufi » Pon 21. Máj 2018 18:28:22

jáj tak to máš pravdu, zamestnanci sa väčšinou o takéto veci nezaujímajú. no v Timbermaxe je 25 rokov len záruka, nikto nevraví, že potom ju budeš musieť celú vymeniť vieš ako. a napríklad oni majú špeciálne wpc, ktoré je určené pri bazén aby vydržalo aj to pravidelné oblievanie vodou. záleží teda od toho čo si človek predstavuje, ja by som napríklad nechcel na terasu klasickú mrazuvzdornú dlažbu, preto sme sa aj rozhodli inak no
dufi

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť