Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od yano » Pia 24. Aug 2018 6:49:45

Keby sa to dávalo na pôvodný terén, tak tam by sa to akým spôsobom ukotvovalo?
Predsa len je rozdiel medzi betónom a takýmto podkladom :egmh:
yano

od dufi » Pia 24. Aug 2018 11:25:53

keď je nejaký ten pôvodný rastlý terén, kde nehrozí nejaký ten pohyb, posuv, tak je možné pokladať dosky Timbermax aj na štrk, len musí byť hranatý.
Najskôr sa musí vykopať približne 30cm zeminy, potom dať štrkové ložisko minimálne 20cm a tam potom ide podkonštrukcia, samonosná, aspoň podľa toho, čo viem, čo som sa vypytoval, keď som to riešil. Veľmi ma to zaujímalo, že ako to je aj s touto pokládkou. Ale tak v showroome by ti aj toto bližšie ešte vedeli vysvetliť.
dufi

od laluho » Pon 27. Aug 2018 15:54:45

samonosná konštrukcia tam musí ísť?
to z akého dôvodu? nedá sa to spraviť rovnako ako pri betóne?
Obrázok užívateľa
laluho

od yano » Štv 30. Aug 2018 11:37:33

Po tomto, čo si napísal, tak si myslím ozaj, že je lepšie dať ako podklad betón bude to bezproblémovejšie, aspoň podľa toho, čo som si urobil názor, keď som si prečítal, čo si mi napísal, prídem mi to potom komplikovanejšia tá montáž na pôvodný terén :roll:
yano

od laluho » Štv 30. Aug 2018 15:45:58

yano píše:Po tomto, čo si napísal, tak si myslím ozaj, že je lepšie dať ako podklad betón bude to bezproblémovejšie, aspoň podľa toho, čo som si urobil názor, keď som si prečítal, čo si mi napísal, prídem mi to potom komplikovanejšia tá montáž na pôvodný terén :roll:

aj mne to príde jednoduchšie podľa toho ako to popísal, ale tožvie ako je to reálne v praxi, ale bude asi lepšie ak tam nebude musieť byť tá samonosná konštrukcia, po pravde si to neviem celkom ani len predstaviť, že jak by to celé vyzeralo len tak na štrku :shock:
Obrázok užívateľa
laluho

od dufi » Pia 31. Aug 2018 8:16:08

pri štrku musí byť samonosná.
Keďže sa to nedá do štrku upevniť skrutkami tak ako do betónu, preto je potrebné aby bola samostatná tá konštrukcia. Dôležité je aby to bolo spravené dobre. Aby tá podkonštrukcia bola dobre urobená aby následne aj tá terasa bola pevná, aby sa nič nikde nehýbalo ;)
dufi

od vajnor » Uto 04. Sep 2018 12:11:23

koľko trvá vôbec taká montáž drevoplastovej terasy, keď by sa to takto robilo?
ako je to časovo náročné? to mi tak napadlo na margo toho, čo tu rozoberáte, myslíte, že je aj potrebné byť pri tej montáži, keď sa to dá firme urobiť? že treba na nich dozrieť??
vajnor

od smidrs » Uto 04. Sep 2018 15:03:54

vajnor píše:koľko trvá vôbec taká montáž drevoplastovej terasy, keď by sa to takto robilo?
ako je to časovo náročné? to mi tak napadlo na margo toho, čo tu rozoberáte, myslíte, že je aj potrebné byť pri tej montáži, keď sa to dá firme urobiť? že treba na nich dozrieť??

Záleží kto by to robil, ak by montáž dosiek robili zruční majstri, z firmy, ktorí sa vyznajú, tak približne 10m2 za deň, ak by si to človek chcel spraviť sám, tak myslím, že cca polovicu by dal, ale pri tomto som názoru, že montáž jednoznačne je potrebné aby robili montážnici, čo majú prax a skúsenosti s pokládkou takýchto dosiek.
Lebo od toho potom závisí ten konečný výsledok terasy a ten je podľa môjho uváženia dôležitý.
Obrázok užívateľa
smidrs

od bakso » Str 05. Sep 2018 10:41:04

Podľa tohto, čo si písal mám pocit, že teda nie je celkom na mieste ísť do toho na vlastné riziko, triko alebo čo. Od toho potom môže závisieť aj výsledok, čiže ak by pokládka nebola dobre urobená môže byť terasa rozheganá?
Obrázok užívateľa
bakso

od daffko » Štv 06. Sep 2018 9:28:47

bakso píše:Podľa tohto, čo si písal mám pocit, že teda nie je celkom na mieste ísť do toho na vlastné riziko, triko alebo čo. Od toho potom môže závisieť aj výsledok, čiže ak by pokládka nebola dobre urobená môže byť terasa rozheganá?

ak mas dost odvahy a trufas si tak myslim, ze mozes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: len potom aby si neronil krokodilie slzy, lebo mne sa to nezda ako vhodne riesenie, ked citam co pisali, ked maju skusenost s drevoplastom, tak asi vedie o com pisu, to ti nenapadlo???
Obrázok užívateľa
daffko

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť