Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od yano » Štv 27. Sep 2018 15:35:40

dufi píše:o montáži Timbermaxu som tu písal aj ja čoto, akým štýlom je to potrebné, na aký podklad by tie dosky mali ísť, keď idú na terasu a podobne veci, je jasné, že ako prvá vec ti napadne, že si to urobíš sám, ale treba sa nad tým zamyslieť či to stojí za to ísť do takého rizika, že to nebude dobre urobené. Potom už začneš sa na to pozerať inak a budeš to vidieť aj z iného uhla.
Len je fajn sa nad tým logicky zamyslieť, že prečo uvažujem tak alebo zas onak ;)

To som rád, že si sa ozval, že si napísal niečo k tomu.
Lebo asi si niekedy pri niektorých veciach neuvedomujeme aké dôležité je aj to aby tá montáž bola urobená správne, aby nebol problém, čo už pred nejakým časom sa tu bavili, že rozkývaná terasa. Nestojí to asi ani za to, že by možno človek zopár korún tým ušetril, že?
yano

od milanko435 » Štv 27. Sep 2018 18:00:47

dík za to, že ste napísali, že ste to tu objasnili, obával som sa toho, že aby tá terasa nezačala zo spodu hniť, to bola pre mňa taká nočná mora, taká prvá vec, čo mi napadla, že čo by sa mohlo stať a to by ma teda nepotešilo, ale keď ste písali aký podklad sa dáva pod dosky, aká konštrukcia tam ide, tak to ma potešilo, to nemusím panikáriť zbytočne :mrgreen:
milanko435

od kalimo » Uto 02. Okt 2018 10:11:08

dufi píše:na týchto doskách nie, majú takú ochrannú vrstvu, nie je možné aby mali po sebe nejaké ryhy alebo škrabance, všetko je to o kvalite dosiek. Ako tu už viackrát zaznelo. Ryhy môžu vzniknúť, keď sa po doskách ťaha napríklad stolička, stôl a tak, ale všetko to závisí od toho povrchu dosiek, či je možné ich poškriabať alebo nie.

potom asi ta jeho kvalita, kvalita dosiek co daval on na terasu nie je moc nejako prevratna, musim sa ho popytat, co ho to vobec stalo, ked sa cosi taketo stalo, lebo mi ho az luto bolo ked som to videl, ze za to dal peniaze a teraz totok :roll:
Obrázok užívateľa
kalimo

od yano » Uto 02. Okt 2018 15:56:49

Milanko chaos stres a panika a zbytočne v tomto prípade, čo??
yano

od zahmi » Str 03. Okt 2018 14:47:15

Yano, neviem si je to v podstate zbytocne, je to o tom, ze ked uz do volacoho takehoto chceme dat peniaze, tak aby to bola investicia, ktoru ocenime aj za desat rokov. Aby za pat sme nelamentovali, ze co sme to urobili.
Preto som sa aj ja pytal ako je to napriklad s montazou dosiek, lebo neviem si predsavit nejako akoby do toho sa klince davali alebo cosi take :roll:
Obrázok užívateľa
zahmi

od laluho » Štv 04. Okt 2018 12:57:10

to si neviem ani ja predstaviť, to by celkovo mohlo aj ten dojem, ten vizual tych dosiek pokazit a to by bola skoda :shock:
Obrázok užívateľa
laluho

od p.a.t. » Pon 08. Okt 2018 13:56:55

laluho píše:to si neviem ani ja predstaviť, to by celkovo mohlo aj ten dojem, ten vizual tych dosiek pokazit a to by bola skoda :shock:

to by bola, preto sa neoplati do veci pustat silou mocou na vlastnu past a podla toho co sa nam moze zdat vhodne :lol: lebo to moze dopadnut katastrofalne a ked uz nieco chcem mat taketo tak nech to vyzera dobre, nech ludia zavidia :wrahhh: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
p.a.t.

od yano » Pon 08. Okt 2018 17:34:19

Chápem ako to bolo myslené, ale v tomto prípade si myslím, že to bolo zbytočné panikárenie. Keď sa pri výbere zameriaš na kvalitu produktu, toho čo chceš a na kvalitu montáže, tak nemáš dôvod na panikárenie na stresy.
Nie montáž sa robí za pomoci takých klipov, už raz to tu bolo vysvetlené, čiže žiadne klince ani nič také, to by celú estetiku podlahy, terasy pokazilo, to by nebolo dobré. ;)
yano

od marcas » Uto 09. Okt 2018 8:41:00

pat napisal si, ze aby ludia zavideli :lol: :lol: :lol: to ma pobavilo, ale tak nieco na tom je, ja skor myslim na to aby to co mame doma, na dvore sa pacilo nam ako rodine, aby nam to sluzilo jak si predstavujeme, ale je pravdou, ze cloveka potesi, ked pride nejaka navsteva a pochvali nieco, co mame, co sme vybrali, pre co sme sa rozhodli, normalne som vtedy taky pysny :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
marcas

od daffko » Uto 09. Okt 2018 12:36:36

ale to je rozne lebo vies ako sa hovori, ze sto ludi sto chuti a to plati pri vsetkom, aj pri tomto, mne sa paci drevo, respektive jeho vzhlad, ale starostlivost o samotne drevo ma odpudzuje, tak je podla mna prirodzene, ze som hladal nieco, co by bolo pre mna takym kompromisom ;)
Obrázok užívateľa
daffko

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť