Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od stancuch » Štv 20. Feb 2020 11:14:57

Minusik, len v tom zlozeni nevidi kazdy rozdiel, nie kazdy sa tomu venuje. Pri terase je podstatne aby dosky mali pevne odolne jadro, najlepsie z mojho pohladu ak je z kompozitu dreva a hdpe a aby povrch bol este odolny, neposkrabatelny, aby sa tie dosky nedali nejako poskodit. Taktiez aby ten povrch bol celkovo nenasiakavy to je dolezite, aby sa nevyduli dosky, lebo niektore ciste drevo sa tak zvykne :cry:
Obrázok užívateľa
stancuch

od happyday » Pia 21. Feb 2020 8:54:09

Drevo sa zvykne, ak nie je vhodne do exterieru, je drevo, ktore sa nevyduje, ale zmeni farbu alebo nieco ine.
Ale takemuto materialu by som sa ja vyhol aj do buducna, pretoze menit kazdu chvilku nieco, co nie je najlacnejsia zalezitost, tak akoze to mi pride ulet.
Obrázok užívateľa
happyday

od beomio » Pon 24. Feb 2020 15:02:05

nenasiakavy povrch je dolezity skrz viacere veci, ma to velke vyhody, rovnako ako protismykovy povrch je velkym plusom 8-)
beomio

od besso » Pon 24. Feb 2020 21:31:42

stancuch, len problém je ten, že to jadro ty vlastne pri mnohých nevidíš, že si nevieš porovnať, niektoré na pohľad tie dosky aj podobne môžu vyzerať, len to jadro ako také dnu môže byť úplne iné :roll:
besso

od marceliak » Uto 25. Feb 2020 15:15:01

caute, prosim ked ste si robili terasu a kupovali ste podlahu na nu, tak ste si vyratavali sami, ze kolko coho budete potrebovat?
zaujima ma, ci podlaha, pripadne dosky, z toho materialu co som tu cital su v akych velkostiach? dlzkach?
ci sa to reze podla potreby alebo jak to cele je?
marceliak

od spolko » Pia 28. Feb 2020 9:03:53

všetko záleží od toho komu si ideš dať terasu robiť, každý to má podľa mňa inak, ale tak väčšie firmy, čo sa tomuto venujú, tak to vlastne robia tak, že si vyžiadajú od teba informácie, ktoré potrebujú k cenovej ponuke, porátajú ti to a pošlú ti kompletnú ponuku aj s montážou, čiže vlastne na kľúč, teda ak máš o to záujem ;)
ale ak si ideš sám niekde dosky kupovať, tak to si musíš sám všetko zariadiť, aj tie doplnky, že čím to prichytíš, pripevníš to si musíš sám vyrátať, cca aká bude výsledná cena
spolko

od laluho » Sob 29. Feb 2020 19:48:17

beomio nenasiakavý je fajn najmä z dôvodu, že podlaha sa nevyduje keď by na ňu napršalo, síce je pravda, že väčšina terás je krytých, ale dážď môže šľuhať rôznymi smermi :aaaa:
Obrázok užívateľa
laluho

od gorhor » Štv 05. Mar 2020 9:26:50

spolko pocuj som uz od znameho, ze niekto kupoval dosky aj za hranicami, len skrz to, ze boli lacnejsie :| niekto vsetko urobi preto len aby par korun usetril :mrgreen:
gorhor

od rudike » Pon 09. Mar 2020 10:37:26

ale co ma z toho, ked musel merat cestu niekam mimo? A este si to aj doviest a tak? Co realne usetril?
rudike

od kariho » Pon 16. Mar 2020 10:12:36

rudike je to nezmysel kupovat taketo veci mimo Slovenska, treba si k tomu potom fakt priratat tu cestu a ten cas zabity, ked ide pre to niekam, cele sa to narata a taka vyhodna kupa to potom nie je a este aj montaz svojpomocne, takze este aj tam cas straveny, ale je to na cloveku, ze co je vacsou prioritou, co sa komu viacej oplati
kariho

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia