Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od hugros » Uto 11. Máj 2021 9:28:50

hrano takto by som si to aj ja predstavoval, ze nebudu s tym starosti ale neviem ci ozaj je nieco taketo realne aby sa to jednoducho aj cistilo aby nebolo nutne to brusit natierat alebo neviem co vsetko
hugros

od rudike » Uto 11. Máj 2021 10:46:58

to bez problemov drevoplast ktory bude kvalitne zvladne aj slnko aj zimu a nic tomu nevadi. Takze kludne by som isiel na tvojom mieste do niecoho takeho. Len zalezi ci mas aj nejaku predstavu o cene, ci mas nejaku sumu ktoru nechces prekrocit, lebo je fakt, ze co znacka to ina cena, co material to ina cena, ze je to ozaj roznorode.
rudike

od storro » Uto 11. Máj 2021 13:24:59

ako je to s pokladkou takehoto typu dosiek?
oni idu nejako tesne k sebe??
storro

od milanko435 » Uto 18. Máj 2021 11:50:10

áno tesne, aby sa nestalo, že niečo napadá medzi ne, lebo je fakt, že videl som dosky, ktoré mali medzi sebou dosť veľkú medzeru a to, čo bolo medzi nimi napadané, tak to dovidenia, to v jednej kaviarni bolo a sme sa o tom aj s čašníčkou rozprávali a tá spomínala, že keď to čistievajú, že kadejaké skvosty tam ponachádzajú, aj peniaze, aj hračky aj kadečo, takže myslím, že by bolo najlepšie keby to bolo pri sebe čo najbližšie
milanko435

od vaqil » Štv 20. Máj 2021 10:05:25

milanko len to spájanie musí byť potom dobre urobené, lebo je fakt, že pri niektorých sa to dáva ďalej, to na to sa treba už aj pri kúpe informovať, že ako je to s montážou a týmito vecami, lebo to potrebuješ vedieť
Obrázok užívateľa
vaqil

od kariho » Pia 21. Máj 2021 9:31:18

toto co som si zistoval, tak to je pri doskach niektorych problem, tam ide o to aku maju tepelnu roztaznost, pri timbermaxe su spary podstatne mensie ako pri mnohych inych doskach, pretoze tieto maju nizku tepelnu roztaznost, tym padom je pri tejto znacke mozne dosiahnut rovnaku 2mm medzeru aj pri nadpajani aj v pozdlznom smere ;-) co samozrejme aj ovela lepsie na pohlad vyzera ;-)
kariho

od zahradkarvojto » Pon 24. Máj 2021 10:48:02

a nejde len o to, že to dobre vyzerá, ale je to aj praktické, že sa nestane žeby ti tam niečo popadalo lebo teda vyberať niečo z medzier medzi doskami to by sa mi teda nechcelo
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od rikko » Uto 25. Máj 2021 12:19:31

Kariho ako je to bezne s dlzkou dosiek? Su nejake standardne rozmery?
Obrázok užívateľa
rikko

od marcas » Uto 25. Máj 2021 13:33:35

rikko myslim, ze kazdy vyrobca ma svoju dlzku, pripadne viacere, ze mas moznost vyberu, to si skus pozriet, len zase treba ratat aj s nejakym odpadom, ked si bude kupovat len dosky a budes si to sam robit :)
Obrázok užívateľa
marcas

od martinK » Štv 27. Máj 2021 11:14:59

rikko myslis rozmery ako dlzku?.. co sme my vyberali my sme davali take sirsie dosky, co maju sirku skoro 14cm a dlzky mali dve v ponuke.. skoro trojmetrove a potom nieco cez styri.. ale po pravde sme my tieto rozmery nejako specialne neriesili, lebo sme sa dohodli s firmou aby nam urobili terasu na kluc a tym padom nam navrhli ako co by bolo dobre tak sme si od nich dali aj poradit.. je to podla mna najistejsie takto, pretoze ked s tym robia vedia co najlepsie vyzera vo vysledku, ako co bude najlepsie urobene..
martinK

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu